Faz3 Arçelik- Pardus çalışıyor ama imaj atılamıyor

Kodla Büyü

daimon45

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Faz 3 Arçelik akıllı tahtalarda pardus yüklü. Çalışmada sıkıntı yok. Ama imaj atmayı deneyince harddisk bulunamadı hatası alıyorum. Servisten bana bios güncellemesi adı altında dosya verildi. Dosyayı çalıştırdım ama yine device bulunamadı hatası aldım. Konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Cevap gelmedi ama sorunu çözdüm. Başka aynı sorunu yaşayanlar için çözüm, imajı kendiniz almak olacaktır. Şuan piyasadaki imajlar en son çıkan faz 3 arçeliklerde işe yaramıyor (çünkü bizde ki ssd ler pci-e olan "XP1000 PCIe SSD"). Sürücüsünü de bir yerden bulamadım. Normal windows imajıyla format atıp gerekli programları kurdum. Sonra acronis ile yedek oluşturup diğer tahtalara kurdum. Ekstra olarakta dism++ ile install.wim dosyayı oluşturup windowsun içine gömdüm. İlerde format isteyen tahtalara daha kolay format atabileyim diye elimde iso da olsun istedim. Yaptığım imajı burada paylaşmıyorum. Çünkü ilkokula özel yaptım ve bana göre gereksiz olduğundan storyboard, antropi gibi piyasada bulunan imaj dosyaların içinde olan bir çok uygulamayı kurmadım.

Son düzenleme:
Geri