FAZ2 tahtaya imaj ve format atamıyorum. (resimli)

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
3 gündür yapamıyorum. fikri olan saçma olsada belirtisin.
clonizella ile imaj atacakken çalışann tahtayı bozdum diyebilirim.
Öğretmene de mahçup oldum.

Sanırım mbr yapısı mı oluyor gpt mi tam bilemiyorum bozuldu. (belki de alakası yoktur)
aşağıdaki siyah ekran geliyor açılışta ve kalıyor aşağıdaki gibi.

111.jpg

Acronis disk direktor ile disk yapısı ise aşağıdaki gibi bu şekilde görünüyor.
222.jpg

faz 1 ve faz 2 ortak imaj atmayı denedim. malesef olmuyor. mbr kaydı olan harddiski işaretlettirmiyor. mbr siz atayım dedim. bu sefer yine ilk resimdeki siyah ekran geliyor.

Hiç bir şekilde format atamıyorum.
Yardımcı olursanız iyi olur.

b0d0de14-5034-4a5f-8864-7fd9390db8c5

Son düzenleme:
Hocam harici dvd rom bulup dvd den yüklemeyi dene. win 8.1 tavsiye ederim FAZ2 tahtalarda sürücüleri yüklüyor, belki dokunmatik ekran sürücüsünü bulamayabilirsin.

Hocam sıradan windows yüklemeye çalış. yüklenir herhalde. açılıncada clonezilla ile baştan imajı açarsın.

birince resimden anladığım windows boot dosyasını bulamıyorum.
kurulumu önce faz 2 de yapın, tüm işlemler bitince clonezilla ile yedek alıp faz 1'e yüklenyin, mbr-gpt sorunu çıkmayacak karşınıza.

Akıllı tahtalara nasıl kuralım. Bu bir kültür meselesi. öğretmenler isyan çıkartır vallaha ....

bursa olarak bir sürü okul geçti hala da geçiş işlemleri devam ediyor. ve bursadaki bir kaç arkadaşla bir dernek kurduk inşaallah faydalı olacaktır. herkes yeni aldığı telefona nasıl da hemen alışıyor sonuçta androidte bir linux sayılır :)

bursa olarak bir sürü okul geçti hala da geçiş işlemleri devam ediyor. ve bursadaki bir kaç arkadaşla bir dernek kurduk inşaallah faydalı olacaktır. herkes yeni aldığı telefona nasıl da hemen alışıyor sonuçta androidte bir linux sayılır :)
Umarım bizde geçeriz. Hazır bir imaji var mı gerekli olan programların kullanıldığı

Umarım bizde geçeriz. Hazır bir imaji var mı gerekli olan programların kullanıldığı

http://www.pardus.org.tr/surumler/ adresinden en alttaki Etkileşimli Tahta Arayüz Projesi ETAP sürümünü indirebilirsiniz. ayrıca karşı çıkan hocaların bir çoğu virüssüz ve aşırı hızlı olan bu pardus seçeneğğini çok seviyorlar. iş sadece yeniliklere açık olabilmek hocam :)

3 gündür yapamıyorum. fikri olan saçma olsada belirtisin.
clonizella ile imaj atacakken çalışann tahtayı bozdum diyebilirim.
Öğretmene de mahçup oldum.

Sanırım mbr yapısı mı oluyor gpt mi tam bilemiyorum bozuldu. (belki de alakası yoktur)
aşağıdaki siyah ekran geliyor açılışta ve kalıyor aşağıdaki gibi.

Ekli dosyayı görüntüle 56964

Acronis disk direktor ile disk yapısı ise aşağıdaki gibi bu şekilde görünüyor.
Ekli dosyayı görüntüle 56965

faz 1 ve faz 2 ortak imaj atmayı denedim. malesef olmuyor. mbr kaydı olan harddiski işaretlettirmiyor. mbr siz atayım dedim. bu sefer yine ilk resimdeki siyah ekran geliyor.

Hiç bir şekilde format atamıyorum.
Yardımcı olursanız iyi olur.

b0d0de14-5034-4a5f-8864-7fd9390db8c5
hocam sorunu nasıl çözdünüz bende de aynı sorun var

Tüm.iso diye bir dosya var. Faz2 mersin v5. Ben sana yardımcı olurum eğer onu atarsan. Disk 4 parça olacak. Fotosu vardı yardım edebilirim
tamam hocam yardımcı olursanız cok iyi olur resimli anlatım var mı elinizde hocam ? birde benim tahtam client mac addr dhcp hatası veriyor sürekli hardisten açamıyorum bıostan yapıyorum gene açılmıyor

Hocam Bios'tan Boot menüsünde en altta boot parameters diye bir ayar var sanırım, onu denedin mi?
İmaj attıktan sonra resimdeki sorunun aynısını bende yaşadım.Dediğim yerden sadece uefi yaptıktan sonra tahtam sorunsuz açıldı.İmaj atarken işlemleri doğru yaptıysanız, bu şekilde çözme ihtimaliniz var

Hocam Bios'tan Boot menüsünde en altta boot parameters diye bir ayar var sanırım, onu denedin mi?
İmaj attıktan sonra resimdeki sorunun aynısını bende yaşadım.Dediğim yerden sadece uefi yaptıktan sonra tahtam sorunsuz açıldı.İmaj atarken işlemleri doğru yaptıysanız, bu şekilde çözme ihtimaliniz var

hocam denedim dediğiniz şekilde de gene olmadı servis çağırdım ops yi değiştirecekller teşekürler yardımcı olduğunuz için

Geri