Faz1, Faz2, Faz3 Pardus İmajı V3.1

Kodla Büyü
Maalesef etap 19 faz 1 dokunmatik problemli çalışıyor. Çözünürlüğü düşürüp deneyim. En yüksek çözünürlükte dokunmatik problemi oluşuyor.Dokunmatik sürücüsü pardus işin hala düzeltilemedi. Etap 5.3 dışında Faz1 tahtalarda pardus düzgün çalışmıyor dokunmatik sürücüsü yüzünden.
Bunu bir denemek lazım. 👍

Bende faz1’de etap 5.3 dokunmatik problemsiz çalışıyor, etap 19 ise çalışmadı.
Hasarı hocamızın imajını evde sanal makinada denedim dokunmatik çalışıyor ama faz1’e kurma imkanım olmadı.

Bu okula taşınalı 2-3 yıl oldu öncesinde tahta işlem gördü mü bilmiyorum ancak işlem gördüğünü tahmin etmiyorum.

Acaba dokunmatik sürücüsünde mi bir sorun var? Çünkü 5-3'te çalışıyor.
Yeniden kurup deneyin diyeceğim ama siz kurup yeniden denemiştiniz.

Faz2 tahtaya yüklemeye çalışırken ekran bu şekilde kalıyor. Sebebi ne olabilir? İmaj flaşı ventoy programı ile hazırladım.

Ekli dosyalar

• IMG_20240125_133911.jpg
    IMG_20240125_133911.jpg
    495.8 KB · Görüntüleme: 40
Faz2 tahtaya yüklemeye çalışırken ekran bu şekilde kalıyor. Sebebi ne olabilir? İmaj flaşı ventoy programı ile hazırladım.
Hocam aynı flash ile yeniden deneyebilirmisiniz clonezillada farklı bir çözünürlük seçmiş olabilirsiniz ilk seçeneği seçip ilerleyin.

Hocam ET'ler için hem win 11 hem de pardusun aynı anda birlikte yüklü olduğu bir imaj çalışmanız var mı? Yoksa bununla ilgili bir çalışma yapma durumunuz var mı önümüzdeki günlerde. Saygılar, iyi çalışmalar.

Hocam ET'ler için hem win 11 hem de pardusun aynı anda birlikte yüklü olduğu bir imaj çalışmanız var mı? Yoksa bununla ilgili bir çalışma yapma durumunuz var mı önümüzdeki günlerde. Saygılar, iyi çalışmalar.
Etap19 ve Etap5 sürümleri ile bu yapılamıyor. Bunun için saf pardus kullanmak gerekiyor. Önce windows kurduktan sonra saf pardusu kurmak gerekiyor daha sonra tahta için özelleştirmek gerekiyor. Yapılabilir tabi ama zaman alır. Ayrıca test için faz2 ve faz3 tahtalar gerekiyor onlarda bende yok maalesef bende sadece faz1 tahtalar mevcut.

Etap ile mümkün değil zaten hasari hocam belirtmiş linux sürümleri ve Pardus ile yan yana kurmak mümkün ama açılışta Windows linux seçimi yaparken gelen ekranda dokunmatik çalışmadığı için tahtaya klavye takmak gerekiyor o da başka bir dert oluyor insana ...

Öncelikle emeğinize saglik hocam. Çalışmalarınızın devamini merakla takip edip bekliyorum.
Kullanım sırasında şöyle bi sorunla karşılaşıp çözemedim.
Matematik dersinde kullandıkları akilli tahta uygulamasını çalıştırınca klavye gizlenmiyor ve islem yapilamiyor. Çözümu icin yapilabilecek biseu varsa deneyelim. Teşekkürler

Ekli dosyalar

• IMG_20240208_103252.jpg
    IMG_20240208_103252.jpg
    162.3 KB · Görüntüleme: 47
Uygulama exe dosya mı? Exe dosyalı bir zkitap ile biz de sorun yaşadık. impark uzantılı pardus için özel sürümünü kullanınca halloldu. Varsa pardus versiyonunu deneyin.

Öncelikle emeğinize saglik hocam. Çalışmalarınızın devamini merakla takip edip bekliyorum.
Kullanım sırasında şöyle bi sorunla karşılaşıp çözemedim.
Matematik dersinde kullandıkları akilli tahta uygulamasını çalıştırınca klavye gizlenmiyor ve islem yapilamiyor. Çözümu icin yapilabilecek biseu varsa deneyelim. Teşekkürler
Hocam bu kitaplar uyumsuz mümkün ise yayın evi sitesinden pardus uyumlu versiyonu indirsin.

yok dokunmatik çalışmadı yok faz 1 de çalıştı yok dokunmatik değiştiyse çalışmaz. Yok klavye gelmedi gitmiyor. Tamam bir çalışmaya şans verilmeli ama seçersin pilot bölge bir kaç ilde. o ilçeler yapar bakar sorunlarına çözersiniz sorunsuz hale getirince ülkeye yayarsınız dimi. Ama yıl olmuş 2024 hala sorunlar çözülmemiş halde zorla bir şeyler yaptırılmak isteniyor. Abi bizi niye sorunlu bir işletim sistemine geçirmek için ısrar ediyorlar? şimdi bu soru kenarda kalsın başka bir soru sorayım. öğretmen geldi dedi ki fernus çap yayınları usb den çalışmıyor dedi mesela ne yapacağız? wine mı kullanacağız? siz önce bizi değil de bu yayın şirketlerini linux tabanlı yazılım yapmaya zorlayın. mesela yasa çıkart de ki bir yayıncının usb üzerinden bir çalışma yapıyorsa bu çalışmaları tüm platformlarda (linux windows mac android) çalışacak versiyonlarını yayınlamak zorundadır. filan de. o zaman biz de destek olalım. ben 50 öğretmenin 35inde bu sorunları yaşamak istemiyorum.

Bu arada Hasari hocam size emekleriniz için yine de teşekkürü bir borç bilirim. Söylediklerim sizle ilgili değil.

Son düzenleme:
yok dokunmatik çalışmadı yok faz 1 de çalıştı yok dokunmatik değiştiyse çalışmaz. Yok klavye gelmedi gitmiyor. Tamam bir çalışmaya şans verilmeli ama seçersin pilot bölge bir kaç ilde. o ilçeler yapar bakar sorunlarına çözersiniz sorunsuz hale getirince ülkeye yayarsınız dimi. Ama yıl olmuş 2024 hala sorunlar çözülmemiş halde zorla bir şeyler yaptırılmak isteniyor. Abi bizi niye sorunlu bir işletim sistemine geçirmek için ısrar ediyorlar? şimdi bu soru kenarda kalsın başka bir soru sorayım. öğretmen geldi dedi ki fernus çap yayınları usb den çalışmıyor dedi mesela ne yapacağız? wine mı kullanacağız? siz önce bizi değil de bu yayın şirketlerini linux tabanlı yazılım yapmaya zorlayın. mesela yasa çıkart de ki bir yayıncının usb üzerinden bir çalışma yapıyorsa bu çalışmaları tüm platformlarda (linux windows mac android) çalışacak versiyonlarını yayınlamak zorundadır. filan de. o zaman biz de destek olalım. ben 50 öğretmenin 35inde bu sorunları yaşamak istemiyorum.

Bu arada Hasari hocam size emekleriniz için yine de teşekkürü bir borç bilirim. Söylediklerim sizle ilgili değil.
Hocam eleştirilenizde %100 haklısınız ayrıca pardus Faz1 lerde ağır kalıyor win7 ile hazırladığımız imaj çok ama çok daha hızlıydı.

İmajı Faz3 tahtalarda test ettik düzgün çalışıyor ilk kurulumda Faz3 te hata alırsanız biostan şu ayarları yapınız.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg

İmaj v3 sürümüne güncellendi. Yapılan değişiklikler 1.mesaja eklendi.

hocam kendimi bildim bileli çok güzel paylaşımlar yapıyorsun eksik olma severek takip ediyoruz :):):) ilk görev yerimde karadenizde senin win7 imajını kullandığımı hatırlıyorum şu an konu tesadüfen karşıma çıktı anılarım canlandı. Pardus imajı da yapmışsın vay hocam bea ellerine sağlık :)

Faz-2 tahtalarda amd veya intel anakart ayrımını nasıl yapıyoruz ? Bir de linke bakabilir misiniz hocam. Çok fazla indirildi artık indiremezsiniz diyor.

Geri