FAZ1 BİLGİSAYARLARDA XP KURULUNCA HNGİ ETERNET KARTI OLMALI?

Kodla Büyü

yilzeycan

Üye
okulumuzda bulunan faz 1 laboratuarlara en tutarlı FAZLA BİLEŞENLERİ CIKARILMIŞ XP YÜKLEDİM .OFİSİ,uygulamaları kurdum ACCTONN EN 120F ETERNETİN DİRİVERİ OLMADIĞI İÇİN ELİMDEKİ XP LERDEN ETERNET DENEDİM BİR TANE ETERNT KARTINDA CALŞTIRABİLDİM interneti ve ağı . O ETERNET KARTININ ÇİPSETİDE REALTEK DİĞERLERİNİN REALTEK DEĞİLDİ acaba realtek çip setli eternet kartımı almalıyız okula.
1.Edimax EN-9130TXL 10/100 Mbps Ethernet Kartı
2.Tp-Link TL-TF3239DL 10-100M RJ45 Realtek Ethernet Kartı

bu ethernetlerden hangisini almalıyız acep ????:)

Hocam Realtek chipsetli alın 1. tercih Edimax. Biz onlarla değiştirdik. Ancak değiştirdikten sonra Acctonn'ların win98'de kurulu driver dosyalarını forumda bir hocam verdi, onlar ile disketi var şeklinde elle tanıtmayı da başardım ama elle ip'de sıkıntı yaşadım. Her restartda otomatik ip'ye geçiyordu. Benim tavsiyem varsa imkanınız Edimax alın. Sorunsuz kullanın.

Cnet ethernet almıştık onlar çalışmadı, değiştirmek zorunda kalmıştık bilginize!

teşekkür edrim hocam dediğim gibi actoonları söküp xp yapmak istiyorum hepsini bu yüzden 98 sürücü felan ben de var ama biliyorsunuz xp sürücüleri yok ve sitesindeki xp driveri acctoon nun calışmıyo. edimax xp de verim aldıysanız siparişi vericem .bilgisayarların üzerin de 128 var halk eğitimde 64 mb lık ram ler varmış iki slota onları takarsam 256 olur sanırım . birde ses karlarının xp diriveri varmı acaba dynet siz mi kurmustunuz hocam faz 1 lere ???

yilzeycan' Alıntı:
teşekkür edrim hocam dediğim gibi actoonları söküp xp yapmak istiyorum hepsini bu yüzden 98 sürücü felan ben de var ama biliyorsunuz xp sürücüleri yok ve sitesindeki xp driveri acctoon nun calışmıyo. edimax xp de verim aldıysanız siparişi vericem .bilgisayarların üzerin de 128 var halk eğitimde 64 mb lık ram ler varmış iki slota onları takarsam 256 olur sanırım . birde ses karlarının xp diriveri varmı acaba dynet siz mi kurmustunuz hocam faz 1 lere ???

Actonn'ları XP'de kurmak için driver var hocam. Biraz uğraştırıcı denemek isterseniz verelim. Ama ben performans alamadım. Yani elle ip vermeme rağmen her yeniden başladığında otomatik ip'ye geçti. Belki yeniden Windows kursam sorun çözülebilir ama artık aldık zaten Edimax'ları. Otomatik görüyor.

Ses kartını da otomatik görüyor diye hatırlıyorum. Elimde de var driverı ESS Solo 1 diye geçiyor. Forumda da yayınlamıştım.

sagolun hocam benim kurduğum xp arındırılmış otomatik tanıyacağını biliyorum fakat xp in icinde sürücü dosyları yok ama kurduğum dan beri sorun cıkarmıyor. saece 50 mb rem yiyor windows flp kuramamıştım mecburen onu kurdum . tmm inidrdim driveri tesekkürler...

1.faz ihlasın bilgisayarlarındanmı bahsediyorsunuz, tam anlayamadım.
Eğer öyle ise boşuna yormayın kendinizi..

benim lab da da faz 1 var.2 güne bir açıp açıp silgiyle ramleri silmekten gına geldi.32 mb ram şaka gibi. hd 4GB. açılmıyor bilgisayarlar.Değişme kapsamında 4 yıldır ama ne gelen var ne giden :verymad:

yilzeycan' Alıntı:
okulumuzda bulunan faz 1 laboratuarlara en tutarlı FAZLA BİLEŞENLERİ CIKARILMIŞ XP YÜKLEDİM

hocam bu xp yi indirebileceğimiz bir adres alabilirmiyim, ben daha önce bi tane denemiştim ama verim alamadım, sizin kullandığınızı denemek isterim

hcam tnctr den indirdim. ana sayfada modifiyeli xp bölümününde- lite xp rc2 olan başlık altında. xp yi iki hafta önce kurdum üzerinde denemeler yapıyorum. office 2003 ve 10 parmağı ve uygulamaları kurdum. usb de sorunsuz deep freeze kurdum. öğrenciler calışıyo rahatlıkla o pc de fakat bitmeden 100 de 100 çalıştığı söylenemez ama daha hiç hata vermedi bilginize.

Hocam göndermiş olduğunuz driver sorunsuz çalıştı actoon da sorun vermedi ben xp driveri yok sanıyorduum ama internete girdi diğer pc leride gördü .ses driveri biraz zor yüklendi ama onuda hallettim ekran kartı kaldı .dynette çalışırsa tamma gibi...

yilzeycan' Alıntı:
Hocam göndermiş olduğunuz driver sorunsuz çalıştı actoon da sorun vermedi ben xp driveri yok sanıyorduum ama internete girdi diğer pc leride gördü .ses driveri biraz zor yüklendi ama onuda hallettim ekran kartı kaldı .dynette çalışırsa tamma gibi...

Sevindim hocam. Aslında Acctonun resmi sitesindeki xp driverını bile denedim çalışmadı ancak yukarıda verdiğim driver çalışıyor, bir hocam 98'de kurulu olan dosyalardan hazırlamış driverı.

Ses driverı rahat kuruluyordu diye hatırlıyorum ama neyse kurmuşsunuz.

Ekran kartını kurmanıza gerek yok xp otomatik görüyor. Evet görmüyormuş gibi yavaş ama bu ekran kartının 2 MB olmasından kaynaklı. Yapacak birşey yok malesef. 1024x768 çözünürlük yeterli. Sis 6326 Ekran kartı. 98 driverı elimde mevcut illaki deneyeceğim derseniz onu da yüklerim.

edimax süperdir. tak çalıştır olduğundan sorunsuz tavsiye ederim. ben dede FAZ1(TEB1) lab var.
ram 256 yaptım xp sp2 kurdum sorunsuz kullanıyoruz...

Geri