Faz 2 etkileşimli tahtalarda kablosuz bağlantı sorunu

Kodla Büyü

la_mer62

Aktif Üye
Arkadaşlar bizim okula kurulan faz 2 etkileşimli tahtalarda kablosuz bağlantılar sürekli sorun yaşatıyor . kablolama sistemi daha kurulmadığı için daha önceden kurmuş olduğum access pointlerle internete bağlanmaya çalışıyoruz ama lap top veya akıllı telefonun rahatlıkla bağlantı kurduğu noktalarda bir türlü kablosuz bağlantıyla tahtaları internete bağlayamıyoruz veya birgün giriyor ikinci gün girmiyor. sizce yazılımsal bir sorun mu var tahtalarda yoksa donanımsal mı ? yardımcı olursanız sevinirim. herkese iyi çalışmalar diliyorum.

tahtaların iplerini kendin ayarla. Modemide o ipleri geçip ip verdirmesini sağladığın zaman problem ortadan kalkar diye düşünüyorum.

ozcanibrahim' Alıntı:
tahtaların iplerini kendin ayarla. Modemide o ipleri geçip ip verdirmesini sağladığın zaman problem ortadan kalkar diye düşünüyorum.

ya genelde access pointlerden bağlantı kurmamız gerekiyor çünkü ana modemi görmüyor tahtalar. ip lerle ilgili problem olsa laptop veya akıllı telefonla giriş yapmaya çalışıyoruz onlar da sıkıntı çıkmıyor ama hocam ya:( hatta hdmi kablolarla bağlantı kurup tahtalara laptop görüntüsünü verdiyorum :( ama bir iki öğretmen arkadaşın laptopu yok :( o yüzden onlar sürekli benden internete girmemiz gerekiyor diye söylenip duruyorlar.

bende aynı sorunu yaşamıştım. IP adreslerini elle verdikten sonra problem çıkmadı. accespointlerinin ipsine dikkat et. modeminide ne bilim 192.168.1.100 den felan başlat mesala ki otomatik alanlar tahtaların iplerini almasın. ben kendim idare labaratuar ve akıllı tahtalar için 70e kadar ip ayırdım. otomatik alan 70den başlıyor. tahtalarda daha fiber bağlanmamasına karşın internet gayet hızlı çalışıyor.

la_mer62' Alıntı:
Arkadaşlar bizim okula kurulan faz 2 etkileşimli tahtalarda kablosuz bağlantılar sürekli sorun yaşatıyor . kablolama sistemi daha kurulmadığı için daha önceden kurmuş olduğum access pointlerle internete bağlanmaya çalışıyoruz ama lap top veya akıllı telefonun rahatlıkla bağlantı kurduğu noktalarda bir türlü kablosuz bağlantıyla tahtaları internete bağlayamıyoruz veya birgün giriyor ikinci gün girmiyor. sizce yazılımsal bir sorun mu var tahtalarda yoksa donanımsal mı ? yardımcı olursanız sevinirim. herkese iyi çalışmalar diliyorum.

hocam tahtaların antenleri takıldı mı, genelde kesin kabulde takıyorlar antenleri, takılı değilse kopmalar yaşarsınız.

evet antenden olur, ip den olur. ip kiralama diye birşey var ayrılan ipler biterse yeni ip olmayınca bağlanamaz bunuda düşünün. Modemdeki başlangıc ip 100 den başlarsa 255 ip nin 155 ini kullanabilirsin onu (192.168.1. 1 modemse.) 192.168.1.2 den başlatırsan 99 tane daha ipniz olacaktır. + Ip kalmaması problemi için her sabah resetleyebilir yada ip kirasını 24 saate ve sabah denk gelen sekilde ayarlayabilirsin. (Modem de çok sayıda ip i kaldıramayabilir)

Geri