Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Faz 2 E.T. Bilgisayar Açma Kapatma Ayarları

Konu, 'Fatih Projesi | Görev, Teknik Sorunlar ve Çözümler' kısmında poss tarafından paylaşıldı.

1. poss

poss Üye

sayın hocalarım..

1 - faz 2 e.t. lar kapatıldıktan sonra fiş çekilmezse tekrar açılıyor. bu neden oluyor? nasıl önüne geçebiliriz?
    2 - yine aynı tahtalar bazen açık unutuluyor ve ertesi güne kadar ısınıyor. açık unutulduklarında bir saat sonra kendiliğinden kapanması için bir ayar yapılabilir mi?

teşekkür ederim..

2. poss

poss Üye

bir fikre sahip olan ya da yardımcı olabilecek yok mu acaba? :))

3. elrond

elrond Hiperaktif Üye Hiperaktif

Auto power and shutdown ile günün belirli saatlerinde kapatabilirsiniz

4. dijireis79

dijireis79 Seçkin Üye Seçkin Üye

Denetim masası güç seçeneklerinden ekranın açık kalma süresini kısalt. Uyku modu süresini kısalt.

5. panacea

panacea Seçkin Üye Seçkin Üye

Güç tuşu hassas olduğundan tahtanın sürgüsünü çekerken tahtalar açılabiliyor. Bu yüzden fişi çekmek en makul çözüm diye düşünüyorum.

6. poss

poss Üye

arkadaşlar öncelikle teşekkür ederim.

bilgisayar otomatik kapatan yazılımlar ya ayarladıktan belli bir süre sonra ya da günün belli bir saatinde kapatıyor. benim ihtiyacım olan şey, bilgisayara belli bir süre , örneğin iki saat hiç dokunulmadığında bilgisayarın kapanması.. bu "2." sorun çok önemli değil de.. "1." sorun yani.. 'bilgisayarı kapat'a tıklıyorum ekran kapanıyor 2 saniye sonra bir daha açılıyor, tekrar deniyorum tekrar aynı şey oluyor fişini çekinceye kadar..

7. poss

poss Üye

akıllı tahtanın kapandıktan sonra tekrar açılması (yani 1. sorun) sorununu aşağıda bazı arkadaşlar konuşmuş ve çözmüş. orada da bahsedildiği gibi ikinci faz win 8.1 li akıllı tahtalara deep freeze 7 kurulunca çıktığı söyleniyor sorunun. ben de denedim şimdilik çözüldü gibi duruyor. aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olursa deneyebilirler diye bunları yazıyorum.

fatih-etkilesimli-tahta-f279/akilli-tahta-kapanmiyor-yardim-edin-lutfen-t139307.html

akıllı tahta bir süre kullanılmadığında kapanmasını istiyorum bir de (2. sorun) ona bir çözüm bulamadım ve şimdilik bir şey yapılamayacak gibi duruyor.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal