faz 2 driver overran stack buffer hatası

Kodla Büyü

keyloger

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Okuldaki tahtalara win 10 kurulumu yaptım, ancak öğretmen arkadaşlar biraz zorlayınca tahtanın dokunmatiğini tahtaların mavi ekran verip bu hatanın yazdığını söylediler fotografını çekip yollamışlar. Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu olduysa nasıl bir çözüm buldunuz?

İki gündür kullanıyorum akıllı tahtayı dün tam 4 kere yaptı bu gün de sabah 1 kere yaptı. Dokunmatiğe çok fazla sıklıkla tıklayınca yapıyor, bilgisayar kendini kapatıp açıyor, ayrıca arka alanda arı yayınlarının akıllı kitabı açıktı resetlenirken. Acaba faili o program mı yoksa tahta da mı kararsızlık var bilemedim...

Ben 6 aydır win 10 kullanıyorum faz 1 ve faz 2 dediğiniz hatayı hiç almadik

Bu gün yine aynı hatayı aldım, sistemim 8.1, sistem geri yükleme yaptım yine hata verip resetlendi. Epikpen veya antropi sorunlu olabilir veya dokunmatik sürücüsü de sorunlu olabilir, internette baktım kayıt defterini temizleyin yazıyordu temizledim takipteyim bakalım tekrar yapacak mı?

Çok çok büyük ihtimalle, usb fareden dolayı hata veriyordu onu çıkardım gün boyu hata vermedi. Hata verirse buradan paylaşırım..

Bu hatayı okulda etkileşimli tahtayı en etkin kullanan arkadaş yaşıyor, diğer arkadaşlar bu konuda hiç şikayetçi olmadı. Win 10 için internetten dokunmatik driverini bulup yükledim şimdilik şikayet gelmedi.

bu gün hiç o hatayı vermedi a4tech marka kablosuz fareden yaptığı neredeyse kesin gibi artık, dokunmatik sürücüsü ile çakışıyor galiba. ayrıca başka marka bir fare taktım bu sefer de dokunmatik hiç çalışmadı,

Bu gün de aynı hatayı acrobat reader üzerine kendi yazım aracıyla yazı yazarken yaptı, bu hatadan nasıl kurtulabilirim bir fikri olan var mı? Faz 2 8.1 ayrıca hiç bir şey kurmadım..

WinThruster programı ile tarattım,kayıt defteri hatalarını düzelttim. Uzun süredir bu hata ile karşılaşmadım bakalım..

Bu gün bimden aldığım tüylü mikrofiber bez ile tahtayı sildim, sildikten sonra tekrar bu hata ile karşılaştım. Tespitim şu, bezin tüyleri dokunmatiğin sessörlerini kapattı. Yani bu hatanın benim tahtadaki sebebi tozlanma. Sensörleri iyice sildim, hata yok...

Okuldaki tüm tahtalar 8.1 kurulu. Bu yıl kuruldular, faz 2 tahtası. Ben yukarıdaki tespitlerim sonucu bu hata ile çok sık karşılaşmıyorum, bimin mikrofiber bezi ile deneme amaçlı bir kez daha sildim, bir süre sonra yine hatayı verdi. Hata sonrası öğrenciler diğer sınıflarda da bu hatanın olduğunu söylediler. Sadece benim tahtam ile ilgili bir sorun değil. Tahtayı çok aktif kullanıyorum bakalım başka bir tespitim olursa yine paylaşırım. Eğer bir öneri isterseniz, Windows 10 yüklü değilse yani sürücü sorunu yoksa, toz bırakmayan gözlük camını silen bezler ile tahtanın sensörlerini silin, ayrıca winthruster programı ile kayıt defterinin hatalarını düzeltin. Windows 10 da dokunmatik sürücüsünü kaldırıp tekrar kurmak çözüm oluyormuş, öyle yazıyor internette forumlarda.

Okuldaki tüm tahtalar 8.1 kurulu. Bu yıl kuruldular, faz 2 tahtası. Ben yukarıdaki tespitlerim sonucu bu hata ile çok sık karşılaşmıyorum, bimin mikrofiber bezi ile deneme amaçlı bir kez daha sildim, bir süre sonra yine hatayı verdi. Hata sonrası öğrenciler diğer sınıflarda da bu hatanın olduğunu söylediler. Sadece benim tahtam ile ilgili bir sorun değil. Tahtayı çok aktif kullanıyorum bakalım başka bir tespitim olursa yine paylaşırım. Eğer bir öneri isterseniz, Windows 10 yüklü değilse yani sürücü sorunu yoksa, toz bırakmayan gözlük camını silen bezler ile tahtanın sensörlerini silin, ayrıca winthruster programı ile kayıt defterinin hatalarını düzeltin. Windows 10 da dokunmatik sürücüsünü kaldırıp tekrar kurmak çözüm oluyormuş, öyle yazıyor internette forumlarda.
hocam aynı durumu yaşıyoruz siz sorunu nasıl çözdünüz ?

7 ay sonra tekrar merhaba, bu süre içinde teknik servis gelip tahtanın dokunmatiği dahil bir çok şeyini değiştirdiler. Yine o hata ile karşılaşınca sınıfımdaki tahtayı okulda çok az kullanılan başka bir tahta ile değiştirdim. O tahta da hata verince sistemi kendim formatlayıp, windowsun sitesinden indirdiğim iso ile sıfırdan windows 10 ve sürücülerini kurdum, bilgisayara başka hiç bir şey kurmayıp, güncellemeleri de kapattım. Flash bellek dahi takmadığım tahta bu akşam saat 16.30 sularında yine o hatayı verdi. Artık tahtanın yakınlarında bulunan bir şeyden dolayı hata verdiğini düşünmeye başladım. Daha önce sınıfımı kullanan başka bir öğretmen arkadaş da, ders anlatırken bu hata ile karşılaşmış. Bundan sonra tahtaya pardus kurup deneyeceğim o da olmazsa bu hata ile yaşamaya alışmak kalıyor geriye sadece.

Ekli dosyalar

• IMG_20191129_160010.jpg
    IMG_20191129_160010.jpg
    153.1 KB · Görüntüleme: 51
aynı hatayla ara sıra bizde karşılaşıyoruz malesef :( dokunmatiğe fazlaca dokununca yapıyor sanırım

"driver overran stack buffer" mavi ekran hatası DONANIMSAL mıdır YAZILIMSAL mıdır?

Konuyu 2 sene sonra hortlatıyorum hocam. Uzun süredir bu sorunla karşılaşıyorum. İmaj,sensör, tahta ekranı temizliği hepsi tamam. Ama sürekli bu sorunu yaşıyorum. Çözüm yolu bulan var mı ??

Geri