Faz 2 akıllı tahta Açılışta uyarı? Yardım lütfen

Kodla Büyü

marmarali81

Site Gezgini
Okulumuza Windows 8 yüklü tahtalar kuruldu. 3 tanesi daha açılırken "windows düzgün kapatılmadığından .... Yeniden başlatın ....yeniden yükleyin" gibi bir uyarı penceresi çıkıyor. Tamam dediğimizde yeniden başlatmaya Başlıyor ama aynı uyarı geliyor. Bir türlü açamadık. Win7 yüklü tahtalarda F8 ile başlangıç onarmaya girip yeniden yükleme yapıyorduk. Bunlarda F8 olmuyor. Ne yapmalıyım?

Kimse cevaplamayınca iş başa düştü. Yazayım da birileri faydalanır belki. Kurtarma diski oluşturma: Win 8 yüklü çalışan tahtaya boş usb bellek tak. Başlat-Çalıştır'a "RecoveryDrive.exe" yaz. ileri.ileri.son. Açılmayan tahtayı usb bellekle başlat. Başlangıç onarma yap.
Henüz denemedim ama çözümü bu şekildeymiş.sonucu da paylaşırım.

Not: 32 bit Win8'de oluşturduğunuz kurtarma diski yine 32 bitlik tahtada iş görür. 64 ise sadece 64 bitte.

Not 2: Aynı işlemi yaparken ileri.ileri derken tik işareti olan bir ekran var. Tiki işaretleyerek devam ederseniz aynı zamanda sabit diskinizi ileride kurmak üzere usb belleğinize yedeklemiş oluyorsunuz.

teşekkürler sayın hocam. verdiğiniz linki inceledim. imajı indiriyorum. multiboot usb ile 32 gb flashımı hazırladım. flash içerisinde resimdeki gibi "BXPE", "HBCD", "USBMENU" klasörleri ve benioku dosyası oluştu. Anladığım şu:
Bu 19 part imajı rar'dan çıkarıyoruz. flash belleğin ana dizinine atıyoruz. Akıllı tahtayı USB'den başlatıyoruz sanırım.

resimli veya da ayrıntılı bir anlatım olsaydı daha iyi olurdu.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    61.2 KB · Görüntüleme: 2,781
tahtayı USB den başlatınca menüden acronis i seçiyoruz recovery My disk deyip imajı seçiyoruz ve geri yüklemek istediğimiz disk bölümlerini seçiyoruz (full disk seçmenizi tavsiye ederim )

Acronis vs hepsi 19 parta dahil

Sayın hocam. Flash'tan bilgisayarı açınca "USBMENU/IMAGES/ACTI.ISO" eksik uyarısı veriyor. Üstteki mesajda acronis içinde demiştiniz. Şu flashı hazırlama işini (benim gibi cahiller için) güzelce açıklar mısınız. Bir günümü yedi.
Flashımın içinin resmi ekte.

Ekli dosyalar

• Adsız2.png
    Adsız2.png
    109.1 KB · Görüntüleme: 2,716
hocalarim bende cok ugrastim en sonunda soyle oldu usb yi icindeki program ile bicimlendirdim tum dosyalari icine kopyaladim sonra f7 den actim istedigimi yaptim ama ben parca parca degilde ademola hocamin 2014 adli tum dosyayi indirip flasha hepsini attim hirens boot adem ola yazin detaylisi orda var.bir haftadir 30 pcye imaj attim hicbir sikinti olmadi

Bu anlatılanlar epey karışık geldi bana. Elimde 2 tane flash bellek var. Birisine Acronis 2014 ile usb başlangıç diski (rescue media disk) oluşturdum. Ayrı bir flash belleğe de Ademola hocanın yedeğini kaydettim. İkisini akıllı tahtaya taksam birinden acronisi çalıştırıp diğerindeki yedeği gösterir mi bilmiyorum. Kendi bilgisayarımda gördü. Yarın deneyeceğim. Teşekkürler.

marmarali81' Alıntı:
Okulumuza Windows 8 yüklü tahtalar kuruldu. 3 tanesi daha açılırken "windows düzgün kapatılmadığından .... Yeniden başlatın ....yeniden yükleyin" gibi bir uyarı penceresi çıkıyor. Tamam dediğimizde yeniden başlatmaya Başlıyor ama aynı uyarı geliyor. Bir türlü açamadık. Win7 yüklü tahtalarda F8 ile başlangıç onarmaya girip yeniden yükleme yapıyorduk. Bunlarda F8 olmuyor. Ne yapmalıyım?
hocam açılışta usb ile başlatmak için açılışta F7 ye basıyorduk.(faz1 öyle)

marmarali81' Alıntı:
1 usb diske kopyalamadan önce
2 içindekileri diske kopyala
hocam şimdi bunları benim flasha nasıl atayım.
Hocam 1numaralı işlem usb ye menüyü yazıyor
2 numaralı klasör altında ne varsa hepsini usb belleğe kopyalamalısınız.
Hepsi bukadar

Actı.iso da images klasörü altında var.
Tek usb bellek yeterli.

https://cloud.mail.ru/public/0aa37747eb37/2014
Actı14.iso burada ayrıca var. Ama dediğim gibi 19 part a dahil

Faz2 nin Recovery İmage dosyası hard diskte kayıtlı. ordan atmak daha kolay diye düşünüyorum.

hakansia' Alıntı:
Faz2 nin Recovery İmage dosyası hard diskte kayıtlı. ordan atmak daha kolay diye düşünüyorum.

Sayın hocam. Ademola hocanın verdiği imajı önceki mesajımda anlattığım gibi yükledim. Tahtalar ilk haline döndü ve açıldı. Dediğiniz gibi tahtanın içinde yedeğini formatlarken gördüm. Ama bu yedeği nasıl yükleyebiliriz. Faz1 ekranlarda f8 ile onarrma ekranına giriyorduk yapılıyordu. Bu faz2'lerde f8'le hiçbir şey olmuyor. Bu yedeği nasıl yükleyeceğimizi bilen biri güzelce anlatırsa hayra geçer.

değerli hocam Mersin EBİTEFO yedeği yüklemek için indirilen dosyalardan Universal-USB-Installer-1.9.1.1 adlı program ile taşınabilir hard diske imajı yazdır. Flash bellek hata veriyor. Kurduktan sonra internet bağlantısı yap ki tahta kendini aktiflesin .kolay gelsin...

marmarali81' Alıntı:
Kimse cevaplamayınca iş başa düştü. Yazayım da birileri faydalanır belki. Kurtarma diski oluşturma: Win 8 yüklü çalışan tahtaya boş usb bellek tak. Başlat-Çalıştır'a "RecoveryDrive.exe" yaz. ileri.ileri.son. Açılmayan tahtayı usb bellekle başlat. Başlangıç onarma yap.

Not: 32 bit Win8'de oluşturduğunuz kurtarma diski yine 32 bitlik tahtada iş görür. 64 ise sadece 64 bitte.

Not 2: Aynı işlemi yaparken ileri.ileri derken tik işareti olan bir ekran var. Tiki işaretleyerek devam ederseniz aynı zamanda sabit diskinizi ileride kurmak üzere usb belleğinize yedeklemiş oluyorsunuz.

:+1:

orlin' Alıntı:
marmarali81' Alıntı:

:+1:

acaba bu işe yaradı mı ?? bende yarın deneyecem bunu,,,daha kolay geldiyo şu an
acronis nedense kullanmayı beceremedim bir türlü

Geri