Faz 1 tahtada Acronis 2016 kullanan var mı

Kodla Büyü

eforx

Site Gezgini
Değerli arkadaşlar
Vestel servisinden aldığımız imaj dosyası ile tahtaları kurmaya başladık. Lakin imaj atmakla iş bitmiyor; lazım gelen diğer programların kurulması, ayarların yapılması epey vakit kaybettiriyor. İşte bu sebeple temiz kurulumu ve ayarlaması yapılmış bir tahtadan "flash üzerinden bootable acronis 2016 (64bit)" vasıtasıyla imaj almaya niyetlendim. Ancak tahta açılışıta usb yi belirttiğim halde acronis ile açılmadı.
Siz bu tür bir işlemi 2016 sürümüyle mi yoksa farklı bir sürümle mi yapıyorsunuz?
Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim...

Ben acronis 2016 kullaniyorum. Zaten oncesi ile yedekleme yaparsanız pardus açılmıyor..hata veriyor. 2016 acroniste sıkıntı yok..

Adem ve Muharrem hocalarım ikinize de:
Çok teşekkür ederim.
:+1:
Adem hocam ben yandex'te paylaştığınız Acronis 2014'ü indirip bunu rufus ile bootable usb yapar bir denerim.
Yandex'te disk alanım var arka planda indirmeye başladım bile...
Images klasöründe ACTI14.ISO dosyasını.

Hocam bende de faz1 var tek tek format mı atıyorsunuz?
Ben şöyle bir yöntem buldum clonezilla ile full diski atmayı denedim başaramadım takılıyor veya hata veriyor.

Ancak diski partition olarak aynı anda tüm tahtalara yükleyebileceğimi düşünüyorum bugun son testleri yaptım. YArın inşallah 30 tahtaya birden atacağım formatı kendi imajmı kullanıyorum.

Fakat tek sorun şu : önce sda1 i tüm tahtalara atmam gerekiyor.
Sonra sda2 yi
sonra sda3 ü ( bu kısmı ben komple sildim linuxle alakalı bişey bırakmadım)

Yada şunu düşündüm. sda1 e format atmaya gerek yok boot için kullanılıyor sanıyorum.
direk sda2 yi tüm tahtalara atıp d: sürücüsünü de sağ tıkla formatla şeklinde hallederim daha pratik olur diye düşündüm. D sürücüsünde virüs varsa d ye girmeden c: ye bulaşırmı (bence bulaşmaması lazım) bakacağım.

Maalesef acronis 2014 u rufus tanimliyamadi. Adem hoca senin usb hazirlama ile usb yi hazirladim ve image icine acronisi attip kendi bilgisayarimda denedim. Uzun sure boot etmesini bekledim ama acilmadi. Rufus ile hazirladigim 2016 yi tahta uzerinde tekrar deniycem.
Omer hocam yazdigini iki kez okudum. Senin tahta deneyimin basarili olursa ve bunu nasil yaptigini aciklayacagin bir yazi olursa merakla bekliyorum...

eforx' Alıntı:
Maalesef acronis 2014 u rufus tanimliyamadi. Adem hoca senin usb hazirlama ile usb yi hazirladim ve image icine acronisi attip kendi bilgisayarimda denedim. Uzun sure boot etmesini bekledim ama acilmadi. Rufus ile hazirladigim 2016 yi tahta uzerinde tekrar deniycem.
Omer hocam yazdigini iki kez okudum. Senin tahta deneyimin basarili olursa ve bunu nasil yaptigini aciklayacagin bir yazi olursa merakla bekliyorum...
hocam benim sistemde usbyi hazırladığınızda qemu test programı var orada menü geliyorsa olmuştur. ancak qemu sadece menüyü test için acronis vs o menüden açılmaz bilgisayarı yeniden başlatıp normal şartlarda denemelisiniz ki çalışacaktır.

Geri