Faz-1 tahta açılmıyor

Kodla Büyü

bilekes

Üye
Arkadaşlar merhaba. 1. Faz tahta kullanan arkadaşlar, bizim ET'lerden birkaçı bazen açılıyor bazen açılmıyor. Bunu bu yıl birden fazla tahtada yaşamaya başladık. Genelde tahtayı fişten çekiyoruz. Birkaç kez açmaya çalışıyoruz fan çalışıyor ekrana görüntü gelmiyor birkac saniye sonra fan da kapanıyor. Birkaç denemeden sonra tahta acilabiliyor. Birkaç bazen 10-15 olabiliyor 😂. Bu tarz bir sorun yaşayan ya da bir çözüm önerisi olan arkadaş var mıdır? Bölgemizde servis de hizmet vermiyor.

Hocam pil değişimi yaparsanız sorun muhtemelen çözülür. n11, trendyol vs Faz I - Faz II uyumlu piller var soketli. 35-40 lira ortalamaya alınabiliyor. İnternette videolar da mevcut.

OPS vidaları sökerken dikkatli olmak gerekli. Bazı vidalar etli değil. Montajda çok sıkı yapıldığı için açılmayabiliyor ve vida başları sıyrılabiliyor.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba. 1. Faz tahta kullanan arkadaşlar, bizim ET'lerden birkaçı bazen açılıyor bazen açılmıyor. Bunu bu yıl birden fazla tahtada yaşamaya başladık. Genelde tahtayı fişten çekiyoruz. Birkaç kez açmaya çalışıyoruz fan çalışıyor ekrana görüntü gelmiyor birkac saniye sonra fan da kapanıyor. Birkaç denemeden sonra tahta acilabiliyor. Birkaç bazen 10-15 olabiliyor 😂. Bu tarz bir sorun yaşayan ya da bir çözüm önerisi olan arkadaş var mıdır? Bölgemizde servis de hizmet vermiyor.
Faz1 lerde son zamanlarda bu durum fazlasıyla yaşanıyor maalesef. Bios pilinin bitmesinden kaynaklı bir durum. Forumda tesadüf eseri bir arkadaş kısa süreliğine çözümü bulmuştu. Aratırsanız bulursunuz.

Bios pilinin bitmesinden kaynaklı bir sorun hocam. Biz de 2-3 kez basarak açıyorduk fakat çok can sıkıcı hale gelmeye başlamıştı. Bios pili değiştirerek çözdük çok şükür. Bios pili değiştirmek çözecektir

Arkadaşlar 2 adet tahta açılmıyordu bıos pilini değiştirdim 1 tanesi düzeldi, diğerinde problem devam ediyor problem neden kaynaklanıyor acaba? arıza kaydı oluşturduk malum kimse ilgilenmiyor böyle devam ederse çöp olacak hepsi

Arkadaşlar 2 adet tahta açılmıyordu bıos pilini değiştirdim 1 tanesi düzeldi, diğerinde problem devam ediyor problem neden kaynaklanıyor acaba? arıza kaydı oluşturduk malum kimse ilgilenmiyor böyle devam ederse çöp olacak hepsi
Ben instagramdan bir tamirci buldum isdtanbul'da
yolladım yaptı
kesti faturasını
yolladık parasını.
0531 400 75 25
flash elektronik kadir

Bios pili sorunu klasik. Pili değiştirince de duzelmiyor cogu, yazılım atılması lazim ozel bir cihazi var. Meslek liselerinde vardi ama para alamayinca biraktilar

Bizim okulumuzdaki tahtalarda da benzer bir sorun vardı. Tahtayı fişe taktıktan hemen sonra ard arda 4 kez başlatma düğmesine basınca açılıyor tahta. 10 kadar tahtamız var faz-1 olan hepsinde denedik bir çoğunda sorunsuz açıldı.

Bende de aynı şekilde oldu.Bios ayarlarına girip varsayılan ayarları geri yükle deyince oldu.

Merhabalar, yeni konu açmak istemedim. Okuldaki etkileşimli tahtalardan birinde güç düğmesi tepki vermiyor. Güç düğmesine bastığımda ne ses çıkıyor ne de ET açılıyor ama fan sesi geliyor ve ortadaki kırmızı ışık yanıyor. Sorunu ve çözümü nedir acaba?

Arkadaşlar 4 tahtada bios pilini değiştirdim, 2 hafta test ettim sorun hala devam ediyor.

2 yıldır yine bu forumdan aldığım aşağıdaki şekilde açıyorum.
elektriği kes. elektriği verdiğin anda açma tuşuna 1 kere bas- 2 saniye sonra 2 kere daha bas.

arkadaşlar forumda aktif olarak ops ve tahta onarımı yapan 3 kişi var.. Gaziantepte Muhammed Hoca, İzmirde Apvizyon, İstanbulda da ben bu işlerle uğraşıyorum.. Bölgenize göre iletişime geçebilirsiniz.

Geri