Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Faz-1/Faz-2 Güncel Kurumsal Windows 10 İmajı (Yeni Özellikler eklendi!)

Konu, 'Fatih Projesi' kısmında exelsior tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. red_d

red_d Üye

@exelsior hocam, çevremde bilgisayar ve yazılımdan anlayan (bizim btr ci de dahil, adam ET lere ne yüklediğime bile bakmadı, sormadı) kimse olmadığı için şu an ki çalışma bile fazlasıyla yetiyor. İnanın daha ET lere tek bir program dahi kurmadım gerek de yok (bence) . Halihazırda bulunan programlar fazlasıyla yeterli. Kendi kurtarma bölümünü otomatik oluşturması nedeniyle acronis kullanmayı bile unuttum. İhtiyaca göre özelleştirmek ise çok güzel bir fikir, elbette bunu isteriz, lakin okulların büyük çoğunluğuda bu içeriklerden fazlası kullanılmıyor zaten.
    Biz yine bilgi paylaşımına devam edelim, sizin gibi kıymetli hocalarımızdan yeni şeyler öğrenmek gerçekten çok güzel ama şu da bir gerçek ki maalesef ET kullanımı okullarımızda pek de aktif değil. Bazen sizin ve bizim emeklerimizin boşa gittiğini bile düşünmüyor değilim, çünkü okul idareleri de dahil kimse düşünmüyor ve bu yazlımların kıymetini bilmiyor maalesef. Emekleriniz içinse çok teşekkür ederim, bu sistemlerin kıymetini bilen biri olarak benzersiz bir sistem yaptığınızı rahatlıkla söyleyebilirim. Ellerinize sağlık.

nasri ve exelsior bunu beğendi.
  2. emre_bt

emre_bt Site Gezgini

Hocalarım, konuyu baştan sona okuma şansım olmadı. Yönetici şifresini nasıl temin edebilirim? Tahtalara imajı yükledim fakat yeni kullanıcı oluşturmak için girdiğimde yönetici şifresi istendiğini gördüm. Yardımcı olursanız sevinirim.

3. alibaba37

alibaba37 Seçkin Üye Seçkin Üye

Tşkler hocam en yakın zamanda deneyeceğim inş...

4. stubborn_cansu

stubborn_cansu Üye

Hocam, %175 olan görüntüyü %100'e düşürmenin pratik bir yolu var mı? (Bazı yazılımları çalıştıramıyoruz)

5. sakkurt

sakkurt Site Gezgini

Pixresizer işinizi görür sanırım oranı ayarlayıp tek seferde halledebilirsiniz.

6. exelsior

exelsior Aktif Üye

->Sağ tık, görüntü ayarları
    ->Özel ölçeklendirmeden çık ve oturumu kapat
    ->oturumu tekrar açın Fatih.1234 parolası ile ve ölçeklendirmeyi artık aynı yerden değiştirebilirsiniz.

7. stubborn_cansu

stubborn_cansu Üye

Teşekkürler.

8. asege

asege Aktif Üye

Öncelikle eline sağlık.
    Dokunmatik Klavye boyutunu nasıl büyütebilirim?

9. exelsior

exelsior Aktif Üye

Dokunmatik klavye normal boyutta hocam

10. menaftohumeken21

menaftohumeken21 Üye

hocam merhabalar, bu imajın iso dosyalarını ve kullanıcı hesap şifrelerini nerden indirebiliriz ? her hangi bir link bulamadım..

11. gundar

gundar Üye

Exelsior hocam sizin imajı kurdum ve kullanıyorum. Biliyorsunuz windows 10 Nisan 4 Güncellemesi çıktı. Fatih ağında güncellemelerde bir sıkıntı var önceki sürümün güncellemelerini bile defalarca hata verip zorla yüklüyor. En son çıkan büyük güncellemeyi (yapı 1803) buldu ama onu da yüklemiyor hep hata veriyor acaba sorun microsoft sunucularında mı yoksa fatih ağında mı? bu konuda bir bilginiz var mı?

12. red_d

red_d Üye

exelsior bunu beğendi.
  13. sapphire

sapphire Aktif Üye

Öncelik, bu çalışmayı yapan hocam olmak üzere herkesin eline sağlık, konuyu baştan sona okudum. Bu çalışmada ki sorunum ve sorum şöyle; FAZ-2, lisans sorunu yaşıyorum ve bu konuda ne yapabilirim?
    bir tahtada kurulum yaptım fotoğrafta görüldüğü gibi otomatik lisans yapmadı oem lisansı girerek devam etmek istediğim yine aynı hatayı aldım bu durumu hem fatih hattında hemde kendi internetim ile denedim sonuç aynı.

İkinci olarak başka bir tahtaya yine kurulum yaptım etkinleştrme durumuna bakmak üzere kontrol ettiğimde bu kez "windows etkinleştirilmedi" şeklinde türkçe mesaj yerine türkçesi "etkinleştirmek için internete bağlanın" anlamına gelecek ingilizce bir mesaj gördüm halbuki zaten fatih hattı bağlı idi, bende telefonumdan internete bağlayıp devam ettim bu kezde bu lisans anahtarı daha önce etkinleştirilmiş şeklinde bir hata aldım.

Eminim çözülebilecek bir durumdur ancak ben yapamadım, yöntemi konusunda yardımcı olabilecek olan var mı?

IMG_7834.JPG

Son düzenleme: 17 Mayıs 2018
  14. exelsior

exelsior Aktif Üye

Akl
    Hocam eykşnleşyirmesi lazımdı. Gömülü ürün anahtarlarına bir sorun görünüyor. Acaba öğrenciler ürün anahtatlarını alıp başka bşr yerde kullanmış, yada ürün anahtarını değiştirmiş olabilirler mi?
    Faz-2 lerde sağlıklı bir internet bağlantısı var ise anında etkinleşmesi lazım.

15. exelsior

exelsior Aktif Üye

Her ikisinde de sorun olabilir, aynı durumu masaüstü bilgisayarlarda da gözlemliyoruz.

16. exelsior

exelsior Aktif Üye

Meb bb.net i engellemiş galiba, bir iki haftadır okulda bb.net yok.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal