Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Fatih Projesinin Alt Yapısını Yapacak Firmalar Belli Oldu

Konu, 'Network (Ağ) ve Internet Teknolojileri' kısmında sfym tarafından paylaşıldı.


 1. sfym

  sfym Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  24 Eylül 2007
  Mesajlar:
  362
  Beğeni:
  11
  .

  İlk başta ihale için 45 milyondan daha fazla teklif veren Telekom, bir saatlik aradan sonra 35 milyon lira teklifle ihaleyi almış. Vay be 1 saat= 10 küsür milyon. Zaman kıymetli derlerdi de inanmazdık :)

  Haber içeriği:
  FATİH projesinin alt yapı çalışmalarının ihalesi sonuçlandı. Buna göre, ihalede en az teklifi vererek Türkiye’nin batı ile orta bölgelerinin Yerel Alan Ağı ile Pasif Üyeler ve Aktif Cihazlar Kurulumu’nu Türk Telekom, 3. Kısım diye adlandırılan doğu kısmının alt yapı hizmetlerini ise Sentim Bilişim Teknolojileri Sanayi ve Ticaret AŞ yapacak.

  Eğitimde FATİH projesinin internet alt yapı çalışmalarına başlangıç için ilk adım atıldı. 11 Eylül’de açılan ihale turları bugün sonuçlandı. Türkiye 3 bölgeye bölünerek 3 ayrı bölge halinde ihale edildi. İhaleye toplam 6 firma katılarak, 3 bölgeye de ayrı ayrı tekliflerini sundu. İlk teklifleri 11 Eylül’de alan ihale komisyonu, firmaların son tekliflerini bugün aldı. İhaleye, Koç Sistem Bilgi ve İletişim Hizmetleri AŞ, Anel Telekom Elektrik Sistemleri Sanayi ve Ticaret AŞ, Türk Telekom AŞ, Sentim Bilişim Teknolojisi Sanayi ve Ticaret AŞ, Probil Bilgi İşlem Destek ve Danışmanlık Sanayi Ticaret AŞ ile Topaz Telekom Yay. Rek. AŞ teklif verdi.

  Bugünkü ihalede firmaların 11 Eylül’de yapılan ilk ihale turundaki tekliflerin oldukça altında teklif yaptığı ve birbirlerine daha yakın fiyatları belirledikleri gözlendi. Bugün ki ilk turda 3 bölgeye de en düşük teklifi ortalama 45 milyon TL ile Probil Bilgi İşlem Dest. ve Danş. San. ve Tic. A.Ş’i verdi. Bu firmaya en yakın teklifi Anel Telekom Elk. Sist. San. ve Tic. A.Ş’nin verdi. Diğer 4 firmanın bu iki firmaya oranla daha yüksek teklif verirken, komisyon firmalara son teklifleri için 1 saatlik bir süre verdi. Firmalar, bir saatlik aranın ardından yeni tekliflerini komisyona sundu.

  Son turda, bir önceki turda en yüksek tefli veren Türk Telekom, 1. ve 2. Bölgelere 35 milyon ile en düşük teklifi sunarak, bu bölgelerin alt yapı çalışmalarını yapmaya hak kazandı. Diğer bir bölge olan yani Karadeniz’in doğusu, İç Anadolu’nun doğusu ve Güney’in doğu kısımlarından başlayan doğu bölgesine ise 31 milyon 763 bin 717 lira 56 kuruş veren Sentim Bilişim Teknolojisi Sanayi ve Ticaret AŞ kazandı. Böylece FATİH projesinin daha önce başlayan üst yapı çalışmalarının yanı sıra artık alt yapı çalışmalarına da başlanacak.

  İhaleyi kazanan firmalar komisyonun bu sonuçları onaylamasını bekleyecek. Yine firmalar 10 gün içerisinde ihale için itirazda bulunabilecek.

  Kaynak: memurlarnet/cihan haber ajansı
   
 2. e-ceylan

  e-ceylan Aktif Üye

  Kayıt:
  7 Eylül 2009
  Mesajlar:
  202
  Beğeni:
  1
  yine tersten ve geç oldu ama hayırlısı olsun bakalım...
   
 3. turkel2001

  turkel2001 Aktif Üye

  Kayıt:
  1 Ekim 2007
  Mesajlar:
  185
  Beğeni:
  0
  geçmeden önce altyapı yapmazsak olmaz arkadaş, illa bize çektirecekler.
   
 4. cefecan

  cefecan Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  8 Ocak 2008
  Mesajlar:
  718
  Beğeni:
  0
  vatana millete hayırlı olur inşallah.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal