Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Fatih Projesi'nde hüsran / Abdülkerim Bedir

Konu, 'Basında BT' kısmında furkan35 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. furkan35

furkan35 Seçkin Üye Seçkin Üye

taşınabilir wifi yaptıktan sonra her şey yaparlar.işleri zor gercekten.bu proje maliyetli üstüne onarım bakım derken zaman olarak da maliyetli.ayrıca tabletlerde cocukları zombi yapacak...yolun neresnden dönülrse kârdır diye düşünüyorum...

2. Phascolarctos cinereus

Phascolarctos cinereus Seçkin Üye Seçkin Üye

MEB maalesef proje çöplüğü olmuştur. Eğitim - Öğretim ilk işiyken artık reklam bazlı projeler üreten ARGE birimleri amaç haline gelmiş durumdadır. ARGE lerdeki projelerde reklamdan başka hiç bir işe yaramayan etkinliklerdir. Yok mu faydalı projeler tabiki vardır. Az.

3. kadelli33

kadelli33 Aktif Üye

Fettuşi press

4. lazer55

lazer55 Site Gezgini

Projenin başında kendileri varken cici görevden uzaklaştırılınca kaka.

5. computing

computing Seçkin Üye Seçkin Üye

bunu hükümeti savunmak için söylemiyorum bana uzak bir parti ama hükümetle aranız iyiyken her şey iyi bozulunca her şey kötü işte bu çok sırıtıyor cemaat medyası :-1:

6. dijireis79

dijireis79 Seçkin Üye Seçkin Üye

Bence akıllı tahta kullanımı öğretmen ve öğrenciler için daha iyi. Ders anlatım ve sunumlarına olumlu katkıları var. İnternet bağlantısı tek yönlü, kablolu olsa idi daha iyi olurdu.(Kablosuz Ağ bağdaştırıcısı devre dışı bırakılabilir.) Tabletleri ise gereksiz buluyorum. Yazık devlete gereksiz masraf.

7. burhaneren

burhaneren Seçkin Üye Seçkin Üye

Tablet yerine tam donanımlı modern bilgisayar laboratuvarları olaydı gül olurdu,çiçek olurdu. Ayrıca yukarıdaki arkadaşların yorumlarına katılıyorum 2012 ye kadar körmüydü,sağırmıydı,dilsizmiydi bu medya.

8. teknogenclik

teknogenclik Seçkin Üye Seçkin Üye

Tabletin devlete maliyeti 365 milyon TL 15 milyon avrupa projelerinden kaynak bulmuşlar.

350 milyon TL çöpe gitti bu sene 700.000 tablet için. Yazık bu ülkenin parasına

9. yasarsahbaz

yasarsahbaz Hiperaktif Üye Hiperaktif

çöken sadece fatih olsa

10. neontester

neontester Aktif Üye

tabletin gereksizliğini (en azından öğrencilere) sanırım her bilgisayar öğretmeni söylüyodur. fakat akıllı tahtaların derslere yaptığı katkı yadsınamaz. internet olması da gerekmez hani. öğretmen derste göstereceği şeyleri akşamdan usb belleğine yükleyebilir. artık her türlü içeriği indirmek dakikalarla ölçülüyor sonuçta.

yukarda arkadaşın yorumuna tamamen katılıyorum. tablet yerine okul büyüklüğüne göre lab.lar kurulması çok daha mantıklı olurdu.

11. nosTRa

nosTRa Süper Üye Süper Üye

Keşke kendi adamları varken bunları söyleyecek cesaretleri olsaydı.

Şimdi yazmış olmaları ise yalan söyledikleri anlamına gelmez. Bence oldukça doğru noktaları barındıran bir yazı.

12. intel4004

intel4004 Seçkin Üye Seçkin Üye

Onlar altyapıyı hazırladılar üstelik harcamada masraftan ve israftan kaçınmadılar

yaptıkları işi alaturka değil alafranga olarak tasarladılar.

Şimdi alafrangaya oturanların iş yapma zamanı...

13. ma_arslan

ma_arslan Üye

Bu projenin mimarı TUBITAK ı örümcek ağı saran siz paraleller, AKSİYON sevenlersiniz. En fazla nemalananlarda siz ve yandaşlarınız oldunuz. Evet Fatih projesi fiyasko. Ama sizin her işiniz dünya ve ahirette fiyasko inşallah.

14. furkan35

furkan35 Seçkin Üye Seçkin Üye

wifiyi kapatamazlar çünkü tabletler işe yaramaz.o yuzden tablet sevdasından vazgeçsinler. oyun-eglence-sörf için tasarlanmış tabletler...egitimde kullanmak isteyen alsın.bilgisayar labı suan için en uygun duruyor..daha ucuz ekonomik secenek dururken niye böyle bir aksiyona başvurdular anlamıyorum.

15. sami55

sami55 Seçkin Üye Seçkin Üye

Tahtalar doğru şekilde kullanılınca gerçekten çok faydalı. flash anahtar yaparsak tahtalar öğrencinin kötü amaçlarından koruyabiliriz. ama tabletler gerçekten bu zaman için fuzuli

16. suvari58

suvari58 Seçkin Üye Seçkin Üye

2011'de pilot çalışma yapılmadan seçime yetiştirmek için yapılmış bir projedir FATİH. Yıllardır devletten yokluk gören velilerin eline tableti verince "hökümetimiz bizi düşünüyor, bakın, neler verdi bize" diye safça bir dşünüceyle oyları patlattı.
    Acaba teknolojiyi üreten, ABD,Japonya,Kore aptal mıydı da okullarında bunları uygulamadı. Portekiz "Macellan"larından bile vazgeçti. Onların seçim ekonomisi stratejilerine harcayacak paraları yok, biz de ise seçim için,oy için herşey mübahtır,çar çur edilebilir.
    Bakın ne diyor Majesteleri geçen ki Samsun konuşmasında: "gelecek hafta tablet dağıtımı yapılacak okullarımızda"
    2011 neyse 2015'de aynı rüşvetçi kafa var. Ne diyeyim.

17. Phascolarctos cinereus

Phascolarctos cinereus Seçkin Üye Seçkin Üye

şşşşşş. hocam sessiz. doğru söyleyince paralelci diye iftira atıp fişlenmemiz için uğraşıyorlar.

18. togius

togius Süper Üye Süper Üye

Tebesir gitti tablet geldi cigir actik. 10. Sinif ogrencisinin fizik dersinde sinav sorusuna verdigi cevabi yaziyorum.

(6-6)/(6*6)=3. simdi bunlarin sinifta akilli tahta var. Mazallah veli parasiyla alinmis tebesir olsaydi 6 da yazamazdi. Ziyan yok velilerin paralarina ne guzel saraylarimiz oluyor. Koca lisede 1 takdir alabilen ogrenci var kimin umrunda.

19. suvari58

suvari58 Seçkin Üye Seçkin Üye

Kimin vergisiyle sen kime neyi veriyorsun ya da vermiyorsun!
    Bu hakkı kendinde nasıl buluyorsun?
    vergimi ve oyumu verdiysem projenin ne durumda olduğunu, paranın nereye gittiğini bilmek en doğal hakkım değil mi?
    Eğer planlandığı gibi gitmediyse sorumluların hesap vermesi gerekir.

20. zafer_can

zafer_can Seçkin Üye Seçkin Üye

Uğraşma hocam onlara herşeyi eskiyle kıyaslamak yeter. Yakında yeni Türkiye ile taş devrini karşılaştırırlar. Çağ atladık ya..

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal