Fatih projesi tabletlerinde programlar kurulu olmasına rağmen etkinleştir uyarısı

Kodla Büyü

sozersemih

Üye
Arkadaşlar tabletlerde program kurulu olmasına rağmen etkinleştir şeklinde bir buton çıkıyor.. Bu sorunla karşılaşan ve çözüm bulan var mı???

Ben tab4 u etkinleştiremedim uzun süre. Sanıyorum sunucu kaynaklı sorun çıkıyor. Sunucuları kapatmış falan olabilirler. O yüzden bastım formatı . Mdm yi kaldirdim mecburen. Daha önce de mezun öğrenciye aktivasyon yapamadığım için mdm kaldırdik mecburen

Kesin bilgi olmamakla birlikte(duyum) tabletler ile ilgili sunucuların devre dışı bırakıldığını duydum.

Etab5 tablet de aktive olmuyor öğretmen tableti aktive ettim bu seferde wifi gözükmüyor tableti internete bağlayamıyorum ne wifi bölümü var ne başka birşey

Ben tab4 u etkinleştiremedim uzun süre. Sanıyorum sunucu kaynaklı sorun çıkıyor. Sunucuları kapatmış falan olabilirler. O yüzden bastım formatı . Mdm yi kaldirdim mecburen. Daha önce de mezun öğrenciye aktivasyon yapamadığım için mdm kaldırdik mecburen
Nasıl yapılıyor bu mdm kaldırma. Bilen var mı ???

Bunu Paylaşmak Sakıncalı mı bilmiyorum. Ama Tabletler açılmadığı ve mezun öğrenciden serviste mdm kaldırdığı için sakıncalı olmadığını düşünüyorek yazıyorum. Sakıncalı ise mesajım silinebilir.

1. Format atın
2. Başlangıç ekranında hiç kurulum yapmadan klavye takın.
3. Eba Etkinleştirme ekranı gelince Esc ye basıp android kurulum ekranı gelince normal kurulum yapıp tableti açın.
4. Geliştirici Ayarlarından usb hata ayıklama aktif edin
5. Google dan kingoroot bulup yükleyin.
6. Root yapıp mdm programlarını kaldırın.

Bunu Paylaşmak Sakıncalı mı bilmiyorum. Ama Tabletler açılmadığı ve mezun öğrenciden serviste mdm kaldırdığı için sakıncalı olmadığını düşünüyorek yazıyorum. Sakıncalı ise mesajım silinebilir.

1. Format atın
2. Başlangıç ekranında hiç kurulum yapmadan klavye takın.
3. Eba Etkinleştirme ekranı gelince Esc ye basıp android kurulum ekranı gelince normal kurulum yapıp tableti açın.
4. Geliştirici Ayarlarından usb hata ayıklama aktif edin
5. Google dan kingoroot bulup yükleyin.
6. Root yapıp mdm programlarını kaldırın.
Etab 4 için bende bu yöntemle yaptım birkaç sefer. Etab5 i bilmiyorum ama

USB bağlantısı kaldırılmış bakanlıktaki ilgiliyi aradım sunucu ile ilgili sorun var dedi ve yeni güncellemeye yollayacağız diyor.

Okullarda tablet kalmadı. Öğretmenlerde çok nadir kullanıyor. Çoğunluk çöp oldu. Bakanlık artık uğraşmasa artık. Serbest bırakın kalan tabletleri
Not: okulda halen tablet verilmeyen tek ben kaldım :)

Tableti açarken bu duruma bizzat şahit oldum. Es dosya yöneticisi ve tabletteki oyunlar gözümün önümde yok oldu. Tablet aktive etmeye gelince sunucuda sorun var, uygulama kaldırmaya gelince sunucu canavar gibi...

Arkadaşlar tabletlerde program kurulu olmasına rağmen etkinleştir şeklinde bir buton çıkıyor.. Bu sorunla karşılaşan ve çözüm bulan var mı???

Yüklü uygulamalar silinmemiş, sadece kısmi olarak engellenmiş durumda. Play store da yüklü olan uygulamanı bulup etkinleştir dediğinde bir sonraki açılışa kadar uygulamalarıma düşüyor. (TAB-5 için)

Geri