Fatih Projesi Tablet "Yeni ROM" EBA da Yayımlandı

Kodla Büyü
teşekkürler iyi oldu bu, ancak bundan sonra tablet falan dağıtmazlar bunun anlamı bu zaten kasada para yok

Rom içinde nasıl yükleneceğine dair açıklamalar var. Program ve donanım kısıtlamaları kaldırılmış. Romlar modele göre tasarlanmış. öğretmen öğrenci ayrımı yok

etab 5 usb bağladım lakin bilgisayar görmüyor ki ?(aşağıdaki menü gelmiyor )

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    22.1 KB · Görüntüleme: 523
android 4.4.2 ye gapps paketi eklenmiş.
öğretmen - öğrenci ayırımı kaldırılmış.
kısıtlamalar kaldırılmış.
bunların haricinde herhangi bir espirisi yok.

çeşitli yerlerde hatalar veriyor. (eba market vs..)

kendim deneyimlemedim.. alıntıdır..

Dokunmatik bozuldu yeni romdan sonra(Etab5). Sabahtan beri çalışıyorum yapamadım. Sadece kalem çalışıyor.

Bende win7 64bit te yaptim. MTKUSB_DRiVER kurdum tanımadı. Bilg kapatıp açtım. Tekrar driverı kurdum. Tablet kapatıp açtım. Bir şekilde gördü tableti. Aygıt yoneticisinde görünmesine gerek yok. sonra blogdaki adımları takip ediniz.

Meb romu yüklediğim tabletin videosunu blogumgaki konu içerisinde ve youtube kanalimda yayınladım.
Youtube kanal : fatih etsiz

Ben en güncel Win 10 da denedim tableti taktım direk tanıdı dolayısıyla ilk aşamayı geçtim direk root işlemine başladım . Hiçbir sorun çıkmadı tablet sorunsuz çalışıyor şu an ..

Bende bugün okul bilgisayarlarında denedim..win7 32bit - win7 64 bit makinelerde denedim ama bir türlü cihazı tanımadı. Sanırım etab5 te usb mode "Off " pozisyonda olduğu için bunu yaptığını düşünüyorum.
Meb uzaktan usb hata ayıklamayı açarsa bu işlemin kolayca olacağını düşünüyorum.
Yani ben daha 1.basamağı bile yapamadım
Yapan varsa tableti bilgisayar a tanıtmayı gösterirse memnun olurum

kurdum yaptım. herhang bir kısıtlama olmaksınız diyor ama ayarlar hala kısıtlı. mesela dışarıdan apk yükleyeceğim ama izin vermiyor. hala ayarlarda o kısım yok.
edit : buldum. apk yükledim.
edit : bu hali ile güzel olmuş. Bir hatırlatma yapayım tableti bilgisayara takınca aygıt yöneticisinde göstermeyebilir. Hatta takıldığına dair bir ses bile çıkmayabilir. o durumda tableti kapatıp bilgisayara öyle takın ve sürücüleri öyle kurun.
buradan yardım alabilirsiniz.

Son düzenleme:
Tableti tanıması için tavsiye olarak Windows 10 en doğru sürüm. Diğer sürümlerde driver sorunu çıkartabiliyor.

Bende bugün okul bilgisayarlarında denedim..win7 32bit - win7 64 bit makinelerde denedim ama bir türlü cihazı tanımadı. Sanırım etab5 te usb mode "Off " pozisyonda olduğu için bunu yaptığını düşünüyorum.
Meb uzaktan usb hata ayıklamayı açarsa bu işlemin kolayca olacağını düşünüyorum.
Yani ben daha 1.basamağı bile yapamadım
Yapan varsa tableti bilgisayar a tanıtmayı gösterirse memnun olurum
geliştirici modunu açarsanız usb hata ayıklama açılıyor. Tableti windows 'da kapalı olarak takarsanız o zaman tanıyor ve 1. adımı yapmanıza gerek kalmadan direk rom yükleyebiliyorsunuz. en azından bende kapalı olarak takınca tanıdı ve flash rom ile romu yükledim başka işlem yapmadan

Son düzenleme:
geliştirici modunu açarsanız usb hata ayıklama açılıyor. Tableti windows 'da kapalı olarak takarsanız o zaman tanıyor ve 1. adımı yapmanıza gerek kalmadan direk rom yükleyebiliyorsunuz. en azından bende kapalı olarak takınca tanıdım ve flash rom ile romu yükledim başka işlem yapmadan

Dediğiniz geliştirici modu açtım ....tableti kapalı olarak win10 makineye bağladım sürücüleri otomatik kurdu ancak sürücüler aygıt yöneticisinde gizli aygıt olarak ekliyor arkadaşlar...
surucu.jpg

haberiniz olsun...sonrada flash tool ile ROM u yazdırdım... :)

Son düzenleme:
var mdm artık devre dışı devlet artık tabletten elini çekmiş durumda bundan dolayı mdm yi kaldırmışlar. Tablet pybs de artık devre dışı

win 10 ile denedim, tamam aygıt yöneticisinde direk tanıdı e-tab4 diye ama ThinkDownloader ile fireware yükleme sonucu tablet ekranında "sistem güncelleniyor" dedikten sonra reboot ekranı gelmeden direk kendini yeniden başlattı ama tablet halen KISITLI... :( Ayarlarda uygulamalar bölümü, bluetooh ayar bölümü vs. yok.
nasıl yapmalı bilemedim, bikaç kez denedim olmadı. (tablet eski, alttan kocaman acayip şarj girişi olandan)
benimle aynı durumu yaşayan var mı acaba?

Benim bilgisayar tableti görmedi. Yapan arkadaşlar yüklemeyi nasıl yaptıklarını, aşama aşama açık ve net bir şekilde anlatırlarsa sevinirim.

Geri