fatih ağını genişletme

Kodla Büyü

mutlu112

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhabalar. okulumuza yeni ek bina yapıldı. Binlar karşı karşıya 50-60 metre mesafe var. yeni binaya dış ortam alıcısı alsam fatih kablosuz agını yeni binada kullanabilirmiyim. elimde tplink wa521g var. fatih ağını istemci modunda swich e aktarıp internete çıkamadım. ama diger fatih ağı olmayan öze hattı istemci modunda bağlanabiliyor ve internete çıkıyorum.
bt labaratuvarına bir tane acess point bağladım yeni binadan dış ortam alıcısı ile acces pointe istemci modunda bağlandım yine internete çıkamadım. önerisi olan var mı. Ben pes etmek üzereyim hep aynı yöntemleri denedim olmadı.

Hocam mrb. Swichlerde port blocking olduğu için izin vermiyor. Portları çoklamak ve bu tür işlemler için Bt İl koordinatörünüz ile görüşmeniz gerekir. Onlar ilgili portlar için erişim birimi ile iletişim kurup portları açtırırlar. Diğer türlü mümkün değil.

WDS özellği olan bir ap ile binalar arasız kablosuz haberleşebilirsiniz, sonrasında bağladığınız ap nin lan portlarını kullanarak istediğniz kadar switch vs cihaz bağlayabilirsiniz hocam...

WDS özellği olan bir ap ile binalar arasız kablosuz haberleşebilirsiniz, sonrasında bağladığınız ap nin lan portlarını kullanarak istediğniz kadar switch vs cihaz bağlayabilirsiniz hocam...
hocam deneyecegim wds bir access point bulur bulmaz.
Hocam mrb. Swichlerde port blocking olduğu için izin vermiyor. Portları çoklamak ve bu tür işlemler için Bt İl koordinatörünüz ile görüşmeniz gerekir. Onlar ilgili portlar için erişim birimi ile iletişim kurup portları açtırırlar. Diğer türlü mümkün değil.
sayın hocam bt portuna acces point takınca çalışıyor istedigin kadarda cihaz baglanıyor ben sadece sinyali ileriye taşımayı başaramadım.

Geri