Eyvah!okul web sayfa içerikleri çöktü

Kodla Büyü

only61

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar az önce okul web sayfasına girdim...site neredeyse 1 ay önceki haline dönmüş..haberler silinmiş...içeriklerin çoğu yok..sizde durum nedir?

Re: Yandık..okul web sayfa içeriklerini silmişler

Resimler sıkıntılı gibi bende... son haberlerin resimleri.

aynen hocam. giden gitti yapacak bişey yok.
demek ki serverda sorun vardı eldeki sağlam yedek buydu :)
bir kaç gün bekleyip belki güncel veritabanı yüklerler diye umut etmekten başka yapacağımız bir şey yok.

Re: Eyvah!okul web sayfa içeriklerini silmişler

son 1 hafta da bol fotoğraflı 3 haber eklemiştim. pffff :oops: :oops:

En son 10 gün önce 2 duyuru eklemiştim ikisi de duruyor.

habibocak' Alıntı:
En son 10 gün önce 2 duyuru eklemiştim ikisi de duruyor.

ben hiçbir şey anlamadım...tüm haberler kısmına tıklıyorum haberler güncel ama resimler yok

Evet hocam son eklediğim haberlerin başlıkları var ama içerikleri ve fotoğrafları yok

evet bizde de en az 1 aylık haber gitmiş, silinmiş..

habibocak' Alıntı:
Bakım devam ediyordur Hocalarım. Yarın ola hayrola.

habib hocam ne yapıyorlar Allah aşkına yağını suyunu mu değiştiriyorlar...baskı balata hepten gitmiş baştan söyleyeyim :)

Epeydir haber girmiyordum. Bu hafta 5 saat boş ders ayırıp 6 haber ve 100 e yakın foto girmiştim. Fotoğraflar gözükmüyor :s

Bizim site Aralık ayı sonundaki haline dönmüş. Rahat 2 aylık haber duyuru vs. görünmüyor.

Panele de girişe izin vermiyor şu an MEB :\

2 aylık haber kaybımız var... en az 10 haber 2-3 duyuru resim galerisi gitmiş :(((

Beceriksizler...
Bir sistemi koruyup düzgün çalışmasını sağlayamıyorlar.
Çok merak ediyorum arkasından ne çıkacak

sistemi geliştiren arkadaşlara ağır hitamlarda bulunmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Zira ortada ciddi bir emek var. Ayrıca bu sistemler binlerce okulumuza ilaç oldu. Ancak veritabanında bu kadar geriye gidilmesinin sebebi server üzerindeki disklerin zarar görmesi ve güncel verilerin yitirilmesi olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden son yedeklemeye geri dönülmüş gibi duruyor. Ama bu durumdan onbinlerce kurum sitesinin zarar gördüğünü düşünürsek bu da oldu - bittiyle anlatılacak bir durum değil. İşlemleri merkezileştirmek çok ama çok büyük kolaylıklar sağlasada bunun gibi sorunlarıda beraberinde getirebiliyor malesef. Artısı eksisi tartışılır uzar gider. Kalp kırmaya gerek yok. Eğer güncel veriler gelmeyecekse tekrar girmekten de başka çare yok. Bekleyelim görelim.

only61' Alıntı:
Arkadaşlar az önce okul web sayfasına girdim...site neredeyse 1 ay önceki haline dönmüş..haberler silinmiş...içeriklerin çoğu yok..sizde durum nedir?
Temayı değiştirmişmiydiniz. Bende de benzer bir sorun olmuştu hatta eski tema gelmişti içerikle beraber. Farklı tarayıcıda açınca yegüncel site geldi. Geçmişi silin ve farklı tarayıcısı deneyin

1 aydır bilişim rehberiyim,siteyi tabiri caizse baştan aşağı değiştirmiştik. menüler, ziyaretçi defteri, 10 tane haber,galerideki resimler, video falan. Üstüne üstlük Okul site yönetim panelimize girilmiyor.Şu hatayı alıyorum "The resource you are looking for has been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable." İçerik Silindi, ismi değişti ya da ulaşılamıyor diyor özetle... :scared: :verymad: :shock: :cry:

Dost acı söylermiş, son bir ayda MEB'in bilişim sistemlerinde gördüğüm zırvalıklar:

1. Okullara her öğrenciye Eba şifresi verin diye yazı gönderilmesinden sonra, toplu şifre modülünün devreye sokulmasını geçtim, tek tek şifre verme işlemine güvenlik kodu konulması. Yapılan yanlışın farkına varılıp güvenlik kodunun geri kaldırılması.
2. Her öğrenciye ödev gönderilip, ödevlerin öğretmen tarafından kontrol edilebileceği "Incredible" Eba sisteminin aslında toplu şifre modülünü bile kaldıracak altyapısının olmaması.
3. 2016 yılında resimleri tek tek seçerek yüklediğimiz muhteşem okul web sitesi altyapısının 2016 senesine ilişkin yedeği olmadığından, 2015 yılına dönmesi. Her şeyi çok iyi bilen altyapı kodlayıcıların okullara yedek alma imkanı vermemesinden dolayı, aynı haberlerin girilmesi için her okulda gerekecek iş gücü kaybını hayal edin lütfen.
4. Kurumnet'le köşe kapmaca oynanması. Kurumnet'i ben de günahım kadar sevmem ama alternatifi oluşturulmadan Kurumnet'in engellenmeye çalışılması ve başarısız olunması. Firmanın anlık yayınladığı güncellemelerle sistem hala takır takır çalışıyor.

Şimdi bakanlıkta kurstan kursa koşup, istediği her alanda eğitimler alıp da ortaya böyle mantıksız işler çıkarılınca ister istemez biz taşralı öğretmenlere pek sık söylenen şu laf geliyor insanın aklına: Beceremiyorsanız bırakın bu işi. Bu kadar skandal yeter.

kazuo' Alıntı:
Dost acı söylermiş, son bir ayda MEB'in bilişim sistemlerinde gördüğüm zırvalıklar:

1. Okullara her öğrenciye Eba şifresi verin diye yazı gönderilmesinden sonra, toplu şifre modülünün devreye sokulmasını geçtim, tek tek şifre verme işlemine güvenlik kodu konulması. Yapılan yanlışın farkına varılıp güvenlik kodunun geri kaldırılması.
2. Her öğrenciye ödev gönderilip, ödevlerin öğretmen tarafından kontrol edilebileceği "Incredible" Eba sisteminin aslında toplu şifre modülünü bile kaldıracak altyapısının olmaması.
3. 2016 yılında resimleri tek tek seçerek yüklediğimiz muhteşem okul web sitesi altyapısının 2016 senesine ilişkin yedeği olmadığından, 2015 yılına dönmesi. Her şeyi çok iyi bilen altyapı kodlayıcıların okullara yedek alma imkanı vermemesinden dolayı, aynı haberlerin girilmesi için her okulda gerekecek iş gücü kaybını hayal edin lütfen.
4. Kurumnet'le köşe kapmaca oynanması. Kurumnet'i ben de günahım kadar sevmem ama alternatifi oluşturulmadan Kurumnet'in engellenmeye çalışılması ve başarısız olunması. Firmanın anlık yayınladığı güncellemelerle sistem hala takır takır çalışıyor.

Şimdi bakanlıkta kurstan kursa koşup, istediği her alanda eğitimler alıp da ortaya böyle mantıksız işler çıkarılınca ister istemez biz taşralı öğretmenlere pek sık söylenen şu laf geliyor insanın aklına: Beceremiyorsanız bırakın bu işi. Bu kadar skandal yeter.
:+1:

kazuo' Alıntı:

Listeye ekleyebileceğin daha çok madde var hocam :-1:

kazuo' Alıntı:

:alkis:

Kadrosunda olduğum okulun içerikleri dururken BTR olarak görev yaptığım lisenin web sayfasında 1 OCAK sonrasındaki hiçbir içerik yok.

Of of of siteye eklediğimiz 2016 yılındaki içerikler hepten gitmiş. Naptın sen MEB :-1:

Geri