Exper PC Philips Monitor-Bu hatanın nedeni nedir?

Kodla Büyü

dereli_oglu

Aktif Üye
Arkadaşlar hatanın nedeni nedir? Nasıl Çözebilirim?

3 tane monitör de bu hata var, ayrıca 2 monitör de ekran kesik bir çizgi şeklinde açılıyor ve monitörü kullanamıyorum. Bu hataların nedeni ne olabilir, nasıl çözebilirim.

Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler...

NOT: Sorun ekran kartında yada kasada değil, çünkü diğer problemsiz kasalarda da aynı şekilde görüntüleniyor.

Ekli dosyalar

• Fotoğraf0001.jpg
    Fotoğraf0001.jpg
    459.4 KB · Görüntüleme: 894
Hocam kısa bir süredir böyle ise izleyin, 1 hafta kadar sonra azalmışsa, biraz daha bekleyin, kendisi düzelir. Yok uzun süredir böyle işte onu bilmiyorum. :lol:

Ekranların yakınında mıknatıs var mı?Hoparlör veya kulaklık.

Mıknatıs yok, ama ben ekranda mıknatıs gezdirdiğimde, mıknatısla birlikte o bozuk renkler hareket ediyor.

Çizgi şeklindeki monitörleri ise hiç kullanamıyorum.

muhtemelen kablolarda problemin var hocam. bendede 1 adet böyleydi kabloyu değiştik normale döndüü..

Ben de kablodan şüpheleniyorum ama tüplü (CRT) monitörlerde kablo monitör üzerinde sabit, nasıl değiştirebilirim ki?

Elinizde kablo varsa, kasayı açın, zaten soketli değiştirirsiniz. Ekranı açması gıcık bir iş, soket işi kolay. Başka arızası olan monitörlerden kablo sökebilirsiniz. Ama sanki kablodan değil gibi, kablodan olsa, ekran görüntüsünün tamamında bir sıkıntı olur gibi bir tez atıyorum :D Çünkü ekran tarama yaparken sadece o kenarlara geldiğinde mi kablo yanlış iletim yapıyor?

Genel olarak mesela pembemsi bir görüntü olsa Eyvallah kablo derim ama bu sadece kenarlarda.

sitelerdeyim' Alıntı:
Elinizde kablo varsa, kasayı açın, zaten soketli değiştirirsiniz. Ekranı açması gıcık bir iş, soket işi kolay. Başka arızası olan monitörlerden kablo sökebilirsiniz. Ama sanki kablodan değil gibi, kablodan olsa, ekran görüntüsünün tamamında bir sıkıntı olur gibi bir tez atıyorum :D Çünkü ekran tarama yaparken sadece o kenarlara geldiğinde mi kablo yanlış iletim yapıyor?

Genel olarak mesela pembemsi bir görüntü olsa Eyvallah kablo derim ama bu sadece kenarlarda.

Kasayı açın derken, monitörün arkasını mı kastediyorsunuz yoksa bilgisayar kasasını mı? Anlayamadım? Monitörün ekran kablosunu nasıl değiştirebileceğimi hala anlamadım?

Ayrıca sanki kablodan değil demişsiniz. Dediğiniz mantıklı, renk değişimi olanlar için doğru ama monitörün çizgi şeklinde açılması, daha doğrusu hiç açılmaması(o şekilde kulanılamaz çünkü) ne olabilir ki?

Geri