Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Exper öğretmen bilgisayarı ekran kartı sorunu

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında parthenia tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. parthenia

parthenia Site Gezgini

Elimden image dvdsi olmadığı için xp cdsi ile bilgisayarı kurdum.ekran kartı driverını netten bulup tanıttım.fakat bilgisayar açılıyor.windows xp yazısı görünüyor.daha sonra masaüstüne geçmiyor ve ekran kapanıyor.driverı kaldırdım.windows kendi tanıdı kartı.bu kez bilgisayarı kapatıp yeniden açtığımda yine aynı şeyi yaptı.ekrana görüntü gelmedi.driverı kaldırınca bilgisayar açılıyor.ama tanıtınca ekran kapanıyor.görüntü gelmiyor.bu neden olabilir??? :shock:

2. tmancar

tmancar Seçkin Üye Seçkin Üye

Ekran kartının doğru driverını bulduğunuza emin misiniz? Böyle bir hata veriyorsa muhtemelen yanlış driver yüklenmiştir.

3. parthenia

parthenia Site Gezgini

driver doğru.hatta sonra image dvdsi ile yükledim.tekrar aynı şeyi yaptı.windows xp yazısını gördükten sonra ekran kapandı.

4. tmancar

tmancar Seçkin Üye Seçkin Üye

İmaj yüklemeden önce tüm USB leri çıkartın. Olmazsa güvenlik kartını tamamen çıkartın. Birde bunları deneyin.

5. hakimrenk

hakimrenk Site Gezgini

garantileri doldumu. gönderin probile 10 gün içinde tamir edip gönderiyorlar. beni ekran kartımda bir kaçkez sorun çıktı hepsinde de gönderdim.
    http://meb1400.probil.com.tr/
    buradan yapmanız gerekenler yazıyor.

6. parthenia

parthenia Site Gezgini

şu an görev yaptığım okula bu yıl yeni geldim.müdüre durumu anlattım.o bilgisayar geldiğinden beri arızalı dedi.sınıf geçen yıl kurulmuş.insan bu kadar mı duyarsız olur ya.sınıfı da bodrum katına yapmışlar.her yer rutubet.fanlar ötüyo nemden.göz göre göre çöpe atmışlar 35000 ytl yi.

7. unforgiven55

unforgiven55 Seçkin Üye Seçkin Üye

yaa arkadaşım f8 bas açılışta ve vga modunda başlatmayı dene ...bide sunu yapmış olabilirsin kurarken harddiski 2 ye bölmüşsen bazen bipart daha oluşur değeri düşük olabilir o biçimlemmez ve c den önce gelir bilgisyar işletim sistemini bulamaz ve açılmaz bence bütün partları birleştir biçimlendir ve sonra xp yi kur kolay gelsin...

8. dörtyol

dörtyol Aktif Üye

bendede aynı sorun var. ne yapabilirim acaba

9. only61

only61 Hiperaktif Üye Hiperaktif

arkadaşlar otomatik driver bulan programlar var onları deneyin bizim sitede mevcut

10. dörtyol

dörtyol Aktif Üye

kendi orjinal cd si ile kurulum yapıyordum sorun çıkarıyordu ama sizin yardımınızla sorun halloldu. bende yarın ekran kartını çıkaracaktım. sağoln hocam.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal