Exper öğretmen bilgisayarı ekran kartı sorunu

Kodla Büyü

parthenia

Site Gezgini
Elimden image dvdsi olmadığı için xp cdsi ile bilgisayarı kurdum.ekran kartı driverını netten bulup tanıttım.fakat bilgisayar açılıyor.windows xp yazısı görünüyor.daha sonra masaüstüne geçmiyor ve ekran kapanıyor.driverı kaldırdım.windows kendi tanıdı kartı.bu kez bilgisayarı kapatıp yeniden açtığımda yine aynı şeyi yaptı.ekrana görüntü gelmedi.driverı kaldırınca bilgisayar açılıyor.ama tanıtınca ekran kapanıyor.görüntü gelmiyor.bu neden olabilir??? :shock:

Ekran kartının doğru driverını bulduğunuza emin misiniz? Böyle bir hata veriyorsa muhtemelen yanlış driver yüklenmiştir.

driver doğru.hatta sonra image dvdsi ile yükledim.tekrar aynı şeyi yaptı.windows xp yazısını gördükten sonra ekran kapandı.

İmaj yüklemeden önce tüm USB leri çıkartın. Olmazsa güvenlik kartını tamamen çıkartın. Birde bunları deneyin.

şu an görev yaptığım okula bu yıl yeni geldim.müdüre durumu anlattım.o bilgisayar geldiğinden beri arızalı dedi.sınıf geçen yıl kurulmuş.insan bu kadar mı duyarsız olur ya.sınıfı da bodrum katına yapmışlar.her yer rutubet.fanlar ötüyo nemden.göz göre göre çöpe atmışlar 35000 ytl yi.

yaa arkadaşım f8 bas açılışta ve vga modunda başlatmayı dene ...bide sunu yapmış olabilirsin kurarken harddiski 2 ye bölmüşsen bazen bipart daha oluşur değeri düşük olabilir o biçimlemmez ve c den önce gelir bilgisyar işletim sistemini bulamaz ve açılmaz bence bütün partları birleştir biçimlendir ve sonra xp yi kur kolay gelsin...

parthenia' Alıntı:
Elimden image dvdsi olmadığı için xp cdsi ile bilgisayarı kurdum.ekran kartı driverını netten bulup tanıttım.fakat bilgisayar açılıyor.windows xp yazısı görünüyor.daha sonra masaüstüne geçmiyor ve ekran kapanıyor.driverı kaldırdım.windows kendi tanıdı kartı.bu kez bilgisayarı kapatıp yeniden açtığımda yine aynı şeyi yaptı.ekrana görüntü gelmedi.driverı kaldırınca bilgisayar açılıyor.ama tanıtınca ekran kapanıyor.görüntü gelmiyor.bu neden olabilir??? :shock:

bendede aynı sorun var. ne yapabilirim acaba

arkadaşlar otomatik driver bulan programlar var onları deneyin bizim sitede mevcut

only61' Alıntı:
arkadaşlar otomatik driver bulan programlar var onları deneyin bizim sitede mevcut

kendi orjinal cd si ile kurulum yapıyordum sorun çıkarıyordu ama sizin yardımınızla sorun halloldu. bende yarın ekran kartını çıkaracaktım. sağoln hocam.

Geri