exper öğrenci bilgisayarı kendiliğinden açılıp kapanıyor.

Kodla Büyü

realforever

Seçkin Üye
Seçkin Üye
iyi günler arkdaşlar ..exper öğrenci bilgisayarı kendiliğinden açılıp kapanıyordu..ama bu gün bir baktım bilgisayar artık açılmıoyr.düğmeye basıyorum basıyorum hiç bir şey olmuyor..ne yapmam lazım..

arkadaşlar bu sorun hakkında blgisi olan yok mu acaba..bu gün tekrar denedim o bilgisayarı .açıldı 2 dk sonra kapandı.sonra kendiliğinden açılıp kapanmaya başlıyor

içini açıp tozlanmış mı diye bir bak derim ram ler tozlanabilir. elektrik kablolarında sorun olabilir. yazılım sorunu olabilir. işlemci aşırı ısınıyor olabilir. power sorun olabilir..vs

Bizim okuldaki bilgisayarlarda açılıp açılıp kapanıyor, az da değil ki 6 tanesi böyle, durum böyle olunca ders işlenmez hale geliyor, bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın arkadaşlar çok zor durumdayım..

hocam power düğmesi içten kirlenmiş ve basılı kalmış olabilir. bende de iki tane makina vardı bu şekilde, ön kapağı açıp power düğmesinin bulunduğu kısmı temizledim sorun kalmadı.

Herkül hocam tavsiyenizi uygulayacağım ama şunu da belirtmek istiyorum elektrik kesintisinden sonra bu durum oluştu, acaba farklı bi düşüncesi olan varmı??

arkadaşım bende aynı sorunu bu hafta yaşadım Haftasonu elektirkler kesillde sonra pazartesi okula gittim ki 6 tane bilgisayar hiç açılmıyor. Sonra baktımki bilgiyarlarım powerleri yanmış bende bilgisayarcıya götürdüm poverlerini değişecekler allahtan bilgisayarlaırn garantileri vardı.

benim labaratuardaki bilgisayarda elektrik kesintisinden sonra çalışmamaya başladı.arasıra 5 dk çalışıyor sonra kendiliğinden açılıp kapanmaya başlıyor.

bilgisayarı söktüm ramleri söktm sildim.aynı sorun devam ediyor..acaba powerı mı yanmış.
servise almadan önce bir yeri arayıp kayıt yaptırıyormuşuz doğrumu acaba

Arkadaşlar ben de benzeri bir problem var. Bilgisayarı açıyorum.
güvenli modda başlat
olağan başlat
vs vs. geliyor
hepsini tek tek seçip uyguladım. silbaştan aynı yere geliyor. CDROM taktım onu da görmüyor. Bu olay elektrik kesintisinden sonra oldu. ramları çıkarıp taktım olmadı.

Arkadaşlar BIOS'ta "wake on lan" yani yerel ağdan uyarılma ile açılma seçeneği enable olabilir bunu disable yapın.

Bir de elektirik kesintilerinden sonra BIOS'un nasıl davranacağı ile ilgili bir seçenek var, "self power on..." gibi birşeydi.

Fakat BIOS'un markasına modeline göre bu İngilizce ifadeler değişebilir ama anlaşılabilir.

bende de ağa bağlı öğrenci bilgisayarı aniden kilitleniyor masaüstü resmi haricinde hiç bir öğe ekranda görünmüyor nedenini bilen varsa yardımcı olabilr mi aynı zamanda ana makine de aniden kilitleniyor ekrandakiler öylece kalıyor görev yöneticisi bile çalışmıyor zorunlu reset atıyorum ramdan kaynaklanabilir mi acaba??

aynı problemi 3-4 bilgisayar bende de yapıyor. genelde güç kaynakları arızalıyken kapanıp açılmama daha sonra açılma gibi durumlar ortaya çıkıyor diye biliyorum. çünkü daha önce farklı bilgisayarlarda ancak güç kaynağını değiştirince bu problem çözülmüş oluyordu. bende çalışan güç kaynaklarıyla bu bilgisayarlardan birini deneyip ondan sonra power suppley değişikliği yoluna gideceğim. gerçekten sinir bozucu bir durum...

güç kaynakalrını değiştirmem de işe yaramadı arkadaşlar. bu experleri sadece 2-3- öğretmen arkadaşım mı kullanıyor. 2 konuya da aynı şeyleri yazdım kimseden doğru dürüst bir öneri gelmedi.

bu problem hakkında fikri olmayanlarda fikrim yok yazsın arkadaşlar :)

yeni bir okula geldim burada da aynı sorun var, bilgisayarların bazıları kendiliğinden kapanıyor, reset değil sadece kapanıyor

Reset durumunda mavi ekran hatası veriyor mu.
1-İŞLEMCİ FANI ,HARİCİ EKRAN KARTI VARSA ÇOK ISINIYOR OLABİLİR.
2-RAM YUVASINI TEMİZLE-POWER ÇOK TOZLU İSE ONDAN YAPABİLİR.
GENEL TEMİZLİK+İŞLEMCİ TERMAL MACUNU YENİLE DÜZELİR.

Haklısınız Casper,Exper,Pro2000,Vestel,Grundig,Beko Uzak Durun.
Aynı bilgisayardan varsa power dene ram dene sorunu bulursun.
İşletim sisteminde problem olabilir.

Geri