Exper Ekrana Görüntü Gelmeme Sorunun Sebebi Belli Oldu

Kodla Büyü

kemankes

Aktif Üye
Arkadaşlar Exper öğrenci bilgisayarının ekranına görüntü gelmiyordu.Herşeyi denemiştim.Sonunda teknik servis gelip sorunu buldu.Anakart üzerinde Ram çevresinde yer alan kondansatörlerin şişmesi.Aynı sorunu yaşayanlara duyurulur.

bu sorunu daha önceden soran oldumu bilmiyorum ama çözümünüz katiyyen doğru.
okulumdaki experler bir gün çalışıp bir gün çalışmıyordu. nedenini bir türlü anlayamamıştım.
tesadüfen ramlarin yeri değişince fark ettim. hala aynı şeyi yapınca makineler ramleri diğer sokete takıyorum düzeliyor.
Allahtan çok sık olmuyor.

Sorunun kaynağı anakarttan mıdır ram yuvasından mıdır bilemiyorum ama RAMlerin yerini değiştirince gerçekten de o sorun çözülüyor. Benim de başıma çok sık gelirdi.

anakart mı değiştireceğiz yada kondansatör değiştirecek bir teknik servis bulmak biraz zor hemde pahalı olur değmez

collision' Alıntı:
bu soruna çözüm bulabilen varmı arkadaşlar?

piyasada bulunan normal havyalarla kondansatörleri anakarttan sökemezsiniz. sıcak hava havyası gerekli fiyatı 150 lira ve bu işi yapmak beceri ve deneyim istiyor. anakartı sökün iyi bir elektronikçiye gidin 10-20 liraya yapar bence. kondansatörün fiyatı 25 kuruş zaten kalanıda emeği olsun.
kondansatör şişme nedeni kendi kendine değil akımdaki dalgalanmalardır.

5-6 sene evvel bir arkadaşın anakarttaki şişen kontansatörleri eletrikçi arkadaşına değiştirmiş ve çalışmıtı.
Bence hala bu çözüm tek yol. Tecrübeli bir elektronikçi şişen kondansatörleri özdeşleriyle değiştirebilir.

bende de 3 tane bilgisayar var böyle bakalım bunu yapabilecek usta bulabilcekmiyiz tamam çözüm belli ammaaa

arkadaşlar ben bugün denedim kasadaki ramlerin yerini değiştirdim bazıları açıldı diğerlerinde ise bazı ramları çıkarmak zorunda kaldım ancak öyle çalıştı

aynı bulgular benim labtaki bi kaç pc de de var. ramlerin yanındaki kondansatörlerin değişmesi için anakartın sökülmesi şart mı yoksa sökülmeden de yenileri takılabilir mi?

Geri