EXPER' de elektrik gitti geldi. makinalar iptal oldu. Çözüm?

Kodla Büyü
Değerli öğretmen arkadaşlarım;

Elektrik kesintisinin sıkça yaşandığı bir yerdeyim. Elektrikler gitti geldi. Açılmaz oldu bilgisayarlar.

Elektrik geliyor kablolarda da sıkıntı yok. Powerlar da sağlam ama sigorta atmış da açılsa düzelecek gibi.

Daha önce bu durumla karşılaşan bir arkadaşa servis gelmiş açmış kasayı bikaç bişey yapmış düzelmiş.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdiden Teşekkürler...

hocampc nin elektirik kablosunu sökün,acma kapama ve varsa reset düğmesine 5-6 defa basın bırakın,sonra tekrar elektrik kablosunu takın ve pc yi acın,sorun büyük ihtimalle düzelecektir.

hocam kasanın arkasından güç kablosunu çıkartıp kasan açma düğmesine basın kasanın içinde kalan güç boşalsın sonra tekrar kabloyu takıp yeniden çalıştıın muhtemelen çalışacaktır. bende exper yok ama 1-2 bilgisayarda elektirik gidince çalışmama sorununu bu şekilde çözdüm:) tabii anakartta vs problem yoksa:)

bunlar olmazsa kasanın içini açın güç kaynağından anakart a giden kabloyu söküp tekrar takın

aydansiii ve evrim0626 teşekkürler

Tüm bunları denedim ancak çözüm olmadı.

Kara kara düşünmekteyim.

Alternatif fikirler/çözümler?

arkadaşım sorun Powerlardadır.benim başıma geldi.senede 1 kez experlerin poweri yanıyor.exper servisiyle irtibata geç garantisi geçse bile yenisini takıyorlar.koskoca pano koymuş datateknik ama hiç bir işe yaramıyor.sigorta atmıyor. 2 kez powerlar yandı.

benim de başıma gelmişte powerlar yanıyor. bi kontrol edin mesela açılmayan bilgisayarlardan birinin powerını başka bi bilgisayarda deneyin bence power yanmıştır.

hyurdakul hocam;

bende öyle tahmin ediyorum. şimdi bi deniyim tekrar yeni bi powerla.

olmadı öyle yapacaz mecburen.

tşkrlr

Geri