Exper Bilgisayarda GHOST'tan açarken dikkat

Kodla Büyü

mehmetkaya1980

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar
Bugün idarecilerin birinin bilgisayarı elimde çöktü. açılmadı. Exper öğrenci kurtarma CD sinden geri kurtardım. Ancak boot Cd si olduğu için açılışta HDD yi gösterdi ancak ben C'yi seçtim. ancak bana seçme fırsatı vermedi. ben devam dedim. Bilgisayarın idareci bilgisayarı olduğunu unuttum bu arada. sonradan aklıma geldi. ben makinanın yedeğini D sürücüsüne almıştım. Ama Ghost'tan açılınca D sürücüsünüde UÇURMUŞ anlayacağınız. Tüm resmi evraklar gitti. Sabahtan beri onunla uğraşıyorum. Recovery file programını kullanıyorum inş sonuç alırım.
BU KONUDA ÖNERİSİ OLAN VARMI?

Bana istifa ettirecekler ilk önce 3 yıllık resmi erak arşivini yedeklemeyi düşünsünler :mrgreen: Bak bu olaydan sonra diğer idareciler teker teker yedek alıyor
Hocam ben onu kullandım dosyalar geldi ama doc uzantılı dosyalar bozuk açılıyor :?

selam hocam.
aynı olay benim de başıma geldi.exper makinam(öğretmen pc) yedeğini alayım dedim sonra bir baktım d : sürücüsü uçtu. bu kurtarma dvd sini yapanların ben .....
insan akıl eder ya.seçenek sunması lazım aslında ama adamlar düşünmemiş ki.

ama bir çözümüm var.ben daha önceden de ghost kullandım ordan biliyorum. ghost ekranı geldikten sonra hiç bir şeye evet demeyip ghost tan çık .sonra komut satırına geliyor. E:>Ghost_ gibi . Bu dvd nin içinde ghost.exe programı var.burdayken "ghost" yazıp enter a bas. yedekleme ekranı geliyor adım adım sen yapıyorsun. dvd den image ı alacağın için sırayla "to partition" sonra" from image" seçeneğini seç.
eğer son yazdıklarımı anlamadysan google da arat ghost kullanımı için.
biraz uzadı kusura bakma
kolay gelsin

hocam daha önce ghost kullandım.İlk defa böyle bir olay geldi başıma
Ama iş işten geçti. D uçtu. şimdi onu kurtarma yollarını deniyorum. agahyildiz arkadaşın dediği programlar işe yaramadı. çünkü ghost hdd silip sonra bölümleri oluşturduğu için. yoksa formatı kurtarıyor. ama bu olayı çözmüyor. dosyaları buldum ancak garip karakterlerde geliyor dosya içerikleri.
Çözümü olan varmı arkadaşlar.

Geri