Excell'e Geri Sayım Sayacı ekleme yardım!

Kodla Büyü

amedyan

Üye
ekte verdiğim kronometre gibi bilgi yarışması çalışma sayfasının a1 hücersine geri sayım sayıcı eklemek ayıca süreyi gong veya zil sesi başlayıp bitirmek istiyorum. Yardım edebilecek arkadaş var mı?

Ekli dosyalar

• bilgiyarışması-kronometre.rar
    70.4 KB · Görüntüleme: 1,053
  • Başlıksız-2.jpg
    Başlıksız-2.jpg
    95.8 KB · Görüntüleme: 7,121
  • zil.rar
    217 KB · Görüntüleme: 725
Verdiğiniz dosyada kodlar şifrelendiği gibi, resimdekine benzer bir sayfa da görünmemekte.
Bahsettiğiniz olayı makrolarla halletmeniz gerekecek. Resimdeki dosyayı ve gong ya da zil sesi dosyaları versa onları da gönderirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

resmi ben, ne yapmak istediğimi anlatmatmak için ekledim. Kullanmayı düşündüğüm zil sesini de ekledim.Ekteki kronometre şifreli olduğu için kodları göremiyorum . Biraz araştırdım bazı kodlar var ama benim istediğim bu kronometredeki kodlar. Bu kodlar üzereinde de değişiklikler yapmak gerekecek. Butona basınca zili çalan kodu eklemek, geri sayarken her saniye çalan dan sesini çıkarmak gerkecek.

arkadaşım kronomterenin vba sını açtım ordaki kodları incele istersen...

Ekli dosyalar

• KRONOMETRE-unprotected.rar
    25.6 KB · Görüntüleme: 1,325
Dosyaların son halini ekliyorum. Açtığım konuya cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim.Sayacı Excel sayfasına değil de soruları izleteceğimiz ppt dosyasına ekledim. Excel sayfasında ise okullar ve aldıkları puanlar var sırala deyince puanlara göre göre sıralıyor. Biraz uğraştım ama istediğim gibi oldu. Kod-formül yazmayı fazla bilmiyorum oradan burdan toplayarak yaptım.
Not: Geri sayım sayacındaki zil seslerinin çalması için YARIŞMA klasörünün C: ye kopyalanması gerekli

Ekli dosyalar

• YARIŞMA.rar
    673.6 KB · Görüntüleme: 1,097
Benzer bir şekilde kronometreli ,ekranı ikiye bölüp aynı anda iki matematiksel işlem yaptıran bi oyun hazırlamak istiyorum.Sonuç doğru olursa +1,ekranın iki tarafındaki işlem de doğru olursa +3 veren bi oyun .Örneğin solda 5+7= sağda 7*3= şeklinde aynı anda soru gelecek ve verilen cevaba göre puanlama yapılacak.Aynı zamanda kronomotre de 3dk dan geriye sayacak .Mümkün müdür?

excel de kronometre uygulamasını üniversitede yapmıştım makrolar yardımı ile makrolardan timer kodu var onu araştırırsanız onunla basit bir kronometre hazırlayabilirsiniz. yok makro ile ugraşmıym derseniz kaç dk geriye sayacak ise örneğin 2 dk zamanı var 2 adet label ekleyip for ile de sürekli birer azalsın 2.label yani saniye sıfır olunca da dk dan 1 düşsün gibi ama timer ile çok daha basit yapılıyor. hatta bi tane timer video su atim belki işinizi görür

Ekli dosyalar

• sayac2.rar
    22 KB · Görüntüleme: 211
Son düzenleme:
Geri