Excelde Şunları Bir türlü yapamadım Yardım istiyorum

Kodla Büyü

lady_bug

Site Gezgini
kardeşim öğretmenlik okuyor ve hocası ona ekteki doc dosyasındaki görevleri verdi excelde yapılacak excelde g şıkkının v. maddesine kadar olanını
yaptık ama gerisini bir türlü tamamlayamadım işin içinden çıkamadım yardımcı olabilecek varsa çok minnettar olurum. Yoksa artık dışarıda parayla yapacak birini aramak zorunda kalcaz çünkü işin içinden artık çıkarmıyoruz.

Ekli dosyalar

• odevim.rar
    11.3 KB · Görüntüleme: 104
indiren meslektaşlarım yapabileniniz uğraşanınız exceldn bu kadar anlayıpta yapıp gönderebilecek olanınız varsa lütfen mesaj atsın ptesi teslim edilecek ve hala işin içinden çıkamadım internette girmedğim forum kalmadı bakmadğım excel sitesi kalmadı bu istenenleri ancak yapabildiklerimi yaptım onlarda ekte rarda var..

biraz ders çalış öğrenirsin...Buradaki öğretmenler senin ödevini ne diye yapsınlar...
Bu da yeni nesil öğrencilerden artık ödevlerini de öğretmenlere yaptıracaklar.
Eee ne demişler işi bilecen işe gitmeyecen
ödevi öğretmene yaptıracan king olacan

hocam ben öğretmenim. Yapabildiğim kadarını yaptım gerisini çözemiyorum okadar bilmiyorum çünkü. teşekür ederim yinede önerilerin için.

hocam çok basit aslında.Eğersay fonksiyonuyla belirli tarihler arasını sayacaksınız.Kullanımı şu şekilde.

=EĞERSAY(O2:O41;"<01.10.1999") burada 1 ekim 99 dan önce doğanların sayısın veriri. iki tarih değer aralığı için iki tane eğersay ı toplayın.Aşağıdaki gibi

=EĞERSAY(O2:O41;"<01.10.1999") + EĞERSAY(O2:O41;">01.06.1999") haziran la ekim arası gibi i.

iyi çalışmalar.

Ekte gönderiyorum.

Grafikler için kullanılan verileri gizlemen yeterli olacaktır

Ekli dosyalar

• projeodevisONUCLAR.rar
    11.8 KB · Görüntüleme: 51
emrahsahan' Alıntı:
hocam çok basit aslında.Eğersay fonksiyonuyla belirli tarihler arasını sayacaksınız.Kullanımı şu şekilde.

=EĞERSAY(O2:O41;"<01.10.1999") burada 1 ekim 99 dan önce doğanların sayısın veriri. iki tarih değer aralığı için iki tane eğersay ı toplayın.Aşağıdaki gibi

=EĞERSAY(O2:O41;"<01.10.1999") + EĞERSAY(O2:O41;">01.06.1999") haziran la ekim arası gibi i.

iyi çalışmalar.
sizin dediğiniz formulüü uyguladım sonuç olarak 11şubat00 diye sonuç verdi.

DotCom' Alıntı:
Ekte gönderiyorum.

Grafikler için kullanılan verileri gizlemen yeterli olacaktır
Çok teşekür ederim öğretmen arkadaşım inanın çok makbule geçti ALLAH Tuttuğunuzu altın etsin.
Üşenmeyip bilgilerinizle yardımcı olduğunuz içinde Allah Razı Olsun.

Geri