Excelde sayfa koruması ve parolası kaldırma.

Kodla Büyü

gladyatör

Aktif Üye
Microsoft Excel’de Sayfa Koruma veya Çalışma Kitabı Şifresini Kırma
Microsoft Excel’de hücre ve sayfa koruması yapıp ta sayfaya şifre verdikten sonra şifreyi unuttuysanız bu şifreleri kırma ile ilgili dölüman ektedir.

Ekli dosyalar

• sinavevinet_sayfakoruması.rar
    38.4 KB · Görüntüleme: 17,410
2007 de çalışyor hocam denedim.
Fare ile password.xla dosyası üzerinde çift tıklayın.
Açılan Excel güvenlik uyarısında Macroları Etkinleştir’i tıklayın.
Macro etkinleştirildikten sonra eklentiler menüsünün en altına Unprotect sheet ve Unprotect workbook adı altında iki yeni menü seçeneği ekleniyor.

kesinlikle çalışıyor. excelde Unprotect sheet seçeneği ile her sayfayı tek tek açtı.
Teşekkürler

office 2007' de bi çalışmam var. açıyorum ama içerisinde çalışma yapamıyorum. sayfa koruma parolasını unuttum. bu program sanırım şuan işe yaramıyor. halen 2007 de sayfa koruma parolasını kaldırırım diyen varsa. bi zahmet msnden beni ekleyip benim göndercem dosyanın sayfa koruma parolasını kaldırabilirmi ? msn adilkantar@hotmail.com

Hocam bana da bu tarz bişey lazım, ofice 2007 de açtı ama ben bu .xla dosyasınımı diğerine entegre edecem?Beş tane program kurdum bir netice alamadım işin aciliyetinden dolayı yardımlarınızı bekliyorum..

Hocam bana da bu tarz bişey lazım, ofice 2007 de açtı ama ben bu .xla dosyasınımı diğerine entegre edecem?Beş tane program kurdum bir netice alamadım işin aciliyetinden dolayı yardımlarınızı bekliyorum..

Neyse kendi soruma kendim hemen cvp verip kapatayım konuyu, bu işlemi yapmak için 3 tane bilgisayar değiştirdim sanırım VBA eklentilerinden kaynaklanan sıkıntı oldu halbuki üçünde de ofice 2007 yüklüydü. Arkadaşlar önce kilitli olan dosyayı açın sonra bu dosyayı çalıştırın. Diğer iki bilgisayar inatla VBA converter istedi açılışta makroyu çalıştırma imkanım olmadığı için dosyayı açamamıştım.

merhabalar ben exell de bir programı açmaya çalışıyorum ancak güvenlik uyarısı makrolar devre dışı diyor.seçeneklere tıkladığımda bu dosyada şifrelenmiş makrolar var ve tarayacak virüsten korunma programı olmadığı için makrolar devre dışı bırakıldı diyor.dosyayı çalıştırmak için şifreyi ve kısıtlamalrı kaldırın diyor ben şifreyi bilmiyorum ve kısıtlamayı nasıl kaldırabilirim.teşekküler

Geri