Excelde İşin İçinden Çıkamadım

Kodla Büyü

theliony

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Bir Excel dosyam var içinde de 60 sekme var bu excel dosyasını 30 okula gönderdim.okullar kendilerine göre verilerini bu sekmelere girdi.Ben ise

bu verilerin ortalamalarını almalıyım . bu işin içinden çıkılabilir mi var mı bir formülü ...

Excel'de çalışma sayfaları arasında veri aktarımı yapılabiliyor, ama farklı dosyalar arasında yapılmaz sanırım.

arkadaşlar ilk 30 sekmeyi istemiştim o yuzden ilk 30 u düzenlenmiş ve sarı dolgulu olan hücrelere ait veirleri istemiştim 30. sekmeden sonrası düzenlenmediği için kafanızı karıştırmasın

hocam anladığım buna benzer bir formül mü istiyorsunuz? hücre adreslerini kafadan yazdım.. zaten =ortalama yazında istediğiniz sayfadan hücreyi seçebiliyorsunuz araya ; koymak kalıyor..

=ORTALAMA('Tablo 29 Öğretmen Denetim'!H11;'Tablo 28 Öğretmen Lisansüstü Eğ'!F13;'Tablo 27 Öğretmen Hizmetiçi Eğ.'!I9)

Ama 30 okul var her okul dosyasında da 60_sekme var ha okul ların gönderdiklerini 1. 2. 3. Gibi kısa adlar vererek düzenleri m ama farklı kitaplardan aynı sekmeler deki aynı hücrelerin verilerini cekecem

impetus23' Alıntı:
hocam anladığım buna benzer bir formül mü istiyorsunuz? hücre adreslerini kafadan yazdım.. zaten =ortalama yazında istediğiniz sayfadan hücreyi seçebiliyorsunuz araya ; koymak kalıyor..

=ORTALAMA('Tablo 29 Öğretmen Denetim'!H11;'Tablo 28 Öğretmen Lisansüstü Eğ'!F13;'Tablo 27 Öğretmen Hizmetiçi Eğ.'!I9)

Bende bu şekilde düşündüm

impetus23' Alıntı:

Hocam = ortalama dan sonra x okulunun gonderdigi excel dosyasinin tablo 29 unun h11 hücresi ile y okulunun gönderdiği excel dosyasının tablo 29 unun h11 hücresinin ortalaması
Olayının formülü nasıl olmali

farklı dosyalar, =ORTALAMA([dosya1.xls]Sayfa1!A2;[dosya2.xls]Sayfa1!A2)

şeklinde olmalı sanırım

Formülün çalışması için 30 dosyanın da açık olması lazım. İçerikte sürekli güncelleme yapılmayacaksa Ortalama diye bir sayfada sonuçları toplayıp, sonuçları kopyalayıp metin olarak almanızda fayda var. Yoksa ortalamayı görmek için 30 dosyanın sürekli açık olması lazım. Office çok kasar.

GezginN61' Alıntı:
Formülün çalışması için 30 dosyanın da açık olması lazım. İçerikte sürekli güncelleme yapılmayacaksa Ortalama diye bir sayfada sonuçları toplayıp, sonuçları kopyalayıp metin olarak almanızda fayda var. Yoksa ortalamayı görmek için 30 dosyanın sürekli açık olması lazım. Office çok kasar.
Yanı hocam
İmpetus hocanın dediğini yapayim ardından çalışma bittiğinde metin kopyalaması yaparak formülden kurtulayım oylemi hocam doğru mu anlamisim

theliony' Alıntı:
GezginN61' Alıntı:
Yanı hocam
İmpetus hocanın dediğini yapayim ardından çalışma bittiğinde metin kopyalaması yaparak formülden kurtulayım oylemi hocam doğru mu anlamisim

Aynen. Bilgiler sabit kalacaksa öyle yapmak en mantıklısı. Değerlerle oynayacaksanız ayrı tabiki

Bir de bu şekilde farklı okullardan veri alınacaksa google form kullanmanızı tavsiye ederim.
hepsini tek bir excel dosyasına aktarabilirsiniz.

Geri