Excelde dikey veriyi yatay yazdırma

Kodla Büyü

s_kajmeran

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Ekte gönderdiğim dosyadaki sayfa 1 deki verileri tekrar edenleri diğer sayfada (Sayfa2) "Yinelenenleri kaldır" deyip tek halde yazdım. Ama o tutulan kayıtların bir formülle yatay halde karşılarına yazdırılması lazım.

Nasıl yapabilirim
Sayfa 1 ve Sayfa 2 ye bakınca görülebilir... Aslında kopyalayıp diğer sayfada sırayı değiştir deyip yapıştırabiliyorum ancak bir formülle bunu halledebilmem gerekli...

Ekli dosyalar

• Kitap1.rar
    6.4 KB · Görüntüleme: 74
Hocam ben filtre uyguladım ve karşısında çıkan değerleri yatay da yapıştırdım. fakat istediğiniz elle hiçbir şey yapılmadan bir fonksiyonla olmasıysa biraz düşünmek isterim kolay gelsin.

Hocam o dediğinizi bende öyle yapıyorum, hatta filtre uygulamadan doğrudan ordakileri kopyalayıp diğer sayfada "sırayı değiştir" diyerek yapıştırdığımda yatay hale geliyor. Ama bunun formülle olması lazım...

hocam formülünü bilmiyorum ama filtreleme işlemi sırasında bir sütundaki farklı değerleri ve ona bağlı ikinci sütundaki değerleri alabiliyorsak demek ki excel bunu bizim için yapıyor geriye kalan otomatik olarak bir başka sayfaya referans vererek yapıştırmak olmalı. bu da kanımca makro ile yapılır.

Geri