Excel'de bir formüle ihtiyacım var

Kodla Büyü

umutozturk51

Aktif Üye
merhaba arkadaşlar excel ile ilgili bi sorum olacaktı. aşağıdaki gibi bir tabloda;

örneğin: F sütununda değeri 8 olanların NO ve ADI SOYADI hücrelerini sayfa2 deki A ve B hücrelerine aktaran formül nasıl olmalıdır. şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    34.7 KB · Görüntüleme: 610
Kendimce bir örnekte yapmaya çalıştım umarım doğru olmuştur. Bir bakın isterseniz. Ekte dosyayı yolluyorum.

Ekli dosyalar

• Kitap1.rar
    6.1 KB · Görüntüleme: 41
gozzde' Alıntı:
Kendimce bir örnekte yapmaya çalıştım umarım doğru olmuştur. Bir bakın isterseniz. Ekte dosyayı yolluyorum.
arkadaşın istediği bu değil sanırım. 8 olanları alt altasıralamak istiyor. bu şekilde aralarda boşluklar kalır.

hocam yine olmadı yaptığınız örnekte hepsi 8 olduğu için altalta geliyor ama aradan bi tanesini 9 yaptığımda yine boş satır oluyor

Hocam boş kalan satırları en son MAKROY la silin gitsin...

=EĞER(Sayfa1!C1=8;Sayfa1!A1;"")
=EĞER(Sayfa1!C1=8;Sayfa1!B1;"")
=EĞER(Sayfa1!C1=8;Sayfa1!C1;"")
bu şekilde uymayan satıral boş kalıyor
bir makro ekleyin sayfaya boş satırları silme makrosu forumlarda vardır.. daha pratik çözümü olan varsa şimdilik aklıma gelen bu..

hocam daha sonradan ekleme veya değişiklik yapıldığı zaman sıkıntı olacak. onun için tek seferde yapmak istiyorum mümkünse :)

Hangi notlar kopyalancaksa soruyor, boş satır buluncaya kadar Aktif Sayfaya (Komut butonunun olduğu) sayfaya kopyalıyor.

Bu arada Makroyu aktifleştirmek gerek.

Kod:
 Dim iSatir, cSatir As Integer
    Dim sNot As Integer
    sNot = InputBox("Notları Kopyala", "Kopyalanacak notu giriniz", "", ActiveCell.Top, ActiveCell.Left, 0, 0)
    cSatir = 2
    iSatir = 2

Do While (Sayfa1.Cells(iSatir, 3) <> "")
        If Sayfa1.Cells(iSatir, 3) = sNot Then
            ActiveSheet.Cells(cSatir, 1) = Sayfa1.Cells(iSatir, 1)
            ActiveSheet.Cells(cSatir, 2) = Sayfa1.Cells(iSatir, 2)
            ActiveSheet.Cells(cSatir, 3) = Sayfa1.Cells(iSatir, 3)
            cSatir = cSatir + 1
        End If

iSatir = iSatir + 1
    Loop

Ekli dosyalar

• notagoregetir.rar
    17.1 KB · Görüntüleme: 18
Geri