Excel Sıralama Hatası ve Çözümü

Kodla Büyü

bilişim21

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Excelde sıralama yaparken " Bu İşlem İçin Birleştirilen Hücrelerin Aynı Boyutta Olması Gerekli " Hatası alıp hiçbir şekilde sıralama gerçekleştirmiyordu.

Ve bunun Çözümü için google da biraz tarama yaptım sadece tek bir konu vardı oda 2003 excel de ve bende işe yaramadı.

Bir gün bu hata ile karşılaşırsanız sırasıyla anlatacağım şekilde işlem yaparsanız sorununuz düzelecek ve sıralama işlemini gerçekleştireceksiniz.

ilk olarak excel sayfasında iken Ctrl + A diyip tüm sütunları seçili hale getirip hücreleri çöz komutuna tıklıyoruz

Not: Bu işlem sonrasında Hücrelerde biraz kaymalar gerçekleşebilir. Birleştirme işlemleri ve formüllerde kayma olabilir. Tekrar düzenleme işlemi yapmanız gerekebilir.

3.jpg de gördüğümüz gibi sıralama işlemi başarıyla gerçekleşmiştir.

Herkese kolay gelsin :wink:

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    113 KB · Görüntüleme: 6,868
  • 2.jpg
    2.jpg
    132.1 KB · Görüntüleme: 6,916
  • 3.jpg
    3.jpg
    35.8 KB · Görüntüleme: 6,682
Merhaba Hocam, aynı sorunu yaşıyorum ancak çözüm yolunuzu da denememe rağmen bir sonuç alamadım. YGS sonuçlarının olduğu bir liste olduğu için paylaşamıyorum ancak tüm puan türlerinde YGS başarı ve puan sıralaması yapmam gerekiyor.Yardım edebilecek olan var mı?

Hocam bazı verilerin olduğu sütunlar birleştirilmiş vaziyette. (Mesela B ve C birleştirilmiş halde Ad verisi için) Bu gibi birden fazla vardı. O verileri tek sütuna alınca bende düzelmişti(YGS sonuçları).

arkadaşlar teog ortalamalarını alırken bendede oluyodu
sadece isim ve puanların hepsini seçip almak gerekiyor
ilk satırdaki örneğin türkçe fen mat ... yazan satırı almayınca sıkıntı yapmıyor

Geri