Excel de sıralama ?

Kodla Büyü

gulages72

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar şimdi 400 kişilik öğrenci listesi var elimde.Burada öğrenci numaraları 600 ile 999 arası numaralandırılmış.Ben bu listedeki öğrencileri Excel de rastgele öğrenci numaralarına göre sıralamak istiyorum.Bunu nasıl yapabilirim yardımcı olabilecek varmı acaba...

Hocam bana da öle bir soru soruldu bende paylaşmak istedim.Yarın örnek dosyayıda yollarım...

anladığım kadarıyla 1-9 arası rakamları(ÖR) sen 1 den 9 değilde 1-5-3-6-.... gibi yapmak istiyorsun. Uğraşmaya değmez. Ada göre veya diğer sütundaki bilgilere göre sıralama yaptırdığın zmana öğrenci numaraları rastgele olablilir.

evet hocam rastgele sıralama diye birşey yok (randomize) ancak belirli kriterlere göre sıralama yapabilrsin

garip..millet karışık listeleri düzenlemek ister arkadaş düzenli listeyi karıştırmak istiyor :S

Soyismine, ismine ya da notuna göre sırala. Böylece numaralar karışır :D

yook arkadaşlar hocamız 1 den artarak sırakamak istiyor anladığım kadarıyla ben öyle anlıyorum. eğer öyle ise numaraların yazılı olduğu stünu seç ve yukarıda A dan Z ye diye bi menü var artan azazan sıralama diye tıklarsan sıralayacaktır...

hücreleri seçtikten sonra veri menüsünden sırala komut satırını kullanabilirsin

Geri