Excel , Öğrencileri doğum gününe göre seçme.

Kodla Büyü

dervisahmet

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bütün okulun öğrencilerini ve doğum günlerini excel de bir dosyaya girdik. Ben tarih yazıcam ve doğum günü olan öğrenciler listelenecek. Bunu nasıl yapabilirim. Mesela sayfa 1 de bilgiler olsun , sayfa 2 de tarih girip liste alabilir miyim.

hocam alternatif olarak söyleyeyim, belki biliyorsunuzdur ama verileri süz' ü kullanarak bu işi halledebilirsiniz.

ethen' Alıntı:
hocam alternatif olarak söyleyeyim, belki biliyorsunuzdur ama verileri süz' ü kullanarak bu işi halledebilirsiniz.

teşekkür ederim hocam
daha karizma bişi olsun istiyorum
foruma sorayım dedim.

hocam bak şimdi bunu yaptırabilmek için bir tane buton koyacaksın ve butona bastığında bul diyeceksin excelde visual basic komutlarını kullanarak dediğin işlemi çok klas bir şekilde yaptırabilirsiin eğer hocam sen yapıp gönderirmisindersen sen herşeyi hazırla 10 veya 15 tane veri gir bana gönder ben sana yapayım göndereyim. ok.
alperkizil@gmail.com adresine gönderrsen sevinirim.

Hocam bir fikir verir umarım. Çok uğraşmadım ama siz geliştirebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Kitap1.rar
    9.2 KB · Görüntüleme: 217
Hocam ben olsam makroları kullanarak yapmaya çalışırım...Sizin istediğiniz gibi listeleme işlemide ancak makrolarla yapılır..

Hocam kusura bakmayın, acil bir şekilde basit bir taslak hazırladım gönderdim. Umarım işe yaramıştır. Eğer kendi dosyanıza uyarlayamazsanız, daha fazla yardım edebilirim. Teşekkürünüz için ben de teşekkür ederim. :mrgreen:

Geri