Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

evlilikte kararsızlık

Konu, 'Her Telden' kısmında sözbende tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. sözbende

sözbende Seçkin Üye Seçkin Üye

Daha önce evlilikle ilgili faaliyetim maalesef fiyasko ile neticelendi. Bunlar beni ciddi manada olumsuz etkiledi . Kafama göre birini bulamayacagım endişesi beni Artık bekarlıgı bir yaşam tarzı seçip yalnızlığı bir kader kabul etme durumuna getirmişti. Ancak ailemin ve yakın çevremin bıktırıcı laflarindan sonra ailemin uygun gördüğü biriyle tanıştım. Kız güzel ama yaşam tarzlarımız çok uyumlu değil. Kız zamanla bu durumun rayına gireceğini ve kendisinin buna uzun sağlayacağını söylüyor. Aileside beni sevdi . Ancak hala teredütlerim var . Ya bununla mutlu olmasam diye. Bazen bu durumun fırsat olduğu kaçırmamam gerektiğini düşünürken bazende ya birbirimize ayak uyduramasak sorun yaşar ve mutsuz olurum diyorum kendi kendi me. Öte taraftan kızın ailesi bir an önce karar vermemi istiyor( aile muhafazakar o yüzden nişan olmadan görüşmemizi pek istemiyor). Anlayacağınız iki arada bi derede kalmış vaziyetteyim. . . Fikrinizi almak istedim.

2. achillus

achillus Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam en kötü karar kararsızlıktan iyidir.
    ama insan korkularla yasarsa hiç birşey yapamaz ,kötü düşünmeyin o sizi gerekli yere götürecektir.

3. Mellifica

Mellifica Aktif Üye

hayat tarzları çok uç noktalarda ise elbet bir yerden patlak verecektir. şu şekilde düşünün. evlilikte siz siz olmaktan veya o, o olmaktan vazgeçerse belki bir orta nokta bulunmuş olur ama kişi kendisi gibi olmadan sürekli uyum sağlamak için çaba göstererek ne kadar mutlu olabilir nereye kadar dayanabilir?

bunu bir düşünün derim. benim bekar olarak görüşüm bu. asıl evli arkadaşlarımızın yorumları önemli.

4. amip33

amip33 Süper Üye Süper Üye

Benzer durum bizde de vardı hocam, bizim aramızda pek fark yoktu da aileler arasında sizinkine benzer durum vardı. Çok zorlu bir süreç gerçektende, ne kadar takmasamda diğer insanları, maalesef yıprattı ikimizi de bu süreç. Sonunda atlattık hepsini de yine de böyle bir durumda ailelerden uzak durmak gerekiyor. Kızla anlaşıp kesin kararınızı verirseniz önünüzde birşey duramaz hocam.

5. mse

mse Süper Üye Süper Üye

abi yaşam tarzın tutmuyorsa ne yapacan, dünyada cehenneme mi girecen,
    hem .arı gısmı zor düzelir, ayak uydurma falan hikaye, biraz dışarı bırak hızına bile yetişemezsin.
    boşuna hem okurum, hem kariyer yaparım diyorlar.
    Dünyada roller ve senaryo belli zaten. sadece oyuncular değişik, emme ben hâlâ kadının rolünü çözemedim.

6. azaz

azaz Seçkin Üye Seçkin Üye

zor ve dandik bir süreç(karardan evliliğe kadar olan zaman). Allah kolaylık versin. Ama kızların ayak uydururum dediğine bakma tamda bu süreçte gösterecektir gerçek yüzünü.

7. kaanrevan

kaanrevan Seçkin Üye Seçkin Üye

Üstadım bu durumları bence sanalda pek paylaşma. Adam karısıyla kavgalı olur, "Ne yapacan evlenip de yavvvv..." der sani caydırır, herif mutlu olur belki yılda sadece o gün mutludur, "Hocam bırak kendini hayatın akışına evlilik kadar güzel birşey yok" der... Yani ne biliyim bu arabadaki taş izlerini nasıl rötuşlarım diye başlık açmaya pek benzemez. Artık birçok şey değişti, fedakarlıklar saygı sevgi aşk... Bunların tanımlarını bile TDK sözlüğünde yakında değiştirirler. İçini dinle... Milleti değil...

8. branta

branta Seçkin Üye Seçkin Üye

Nişandan once gorusmememe olayi sacma geldi. Ya anlasamazsaniz, kizlarinin nisani atilmis olacak daha zararli cikacaklar..birlikte yaptiginiz seylerden ikiniz de zevk almiyorsaniz zor, evlilik yurur mu yurur saygi cercevesinde istenirse. Yaparsinis bir cocuk kendinizi ona adarsiniz..

9. ckayatr

ckayatr Seçkin Üye Seçkin Üye

evlilik sonrasında da bir milyon sorun ve kararsızlık yaşayacaksanız bence işe yeni başlarken tereddütler en az seviyede olmalı.

10. melih444

melih444 Seçkin Üye Seçkin Üye

En küçük şüphen varsa vazgec yol yakınken dön.
    Ancak acabalarla , kuşkularla , kendi kendini kurmayla hayat çekilmez olur .

11. silver_eagle

silver_eagle Aktif Üye

işin zormuş be öğretmenim.. :(

12. zilal

zilal Süper Üye Süper Üye

ayak uydururum demesine şaşırdım:)
    genelde erkekler der böyle şeyleri :lol:

Bir süre daha görüşmenizde fayda var. hemen nişan işine girmeyin bence.. aileyi kız arkadaş biraz oyalasın, tam anlayamadım falan desin ailesine. hemen nişan çok acele olur.
    Allah hakkınızda hayırlısını versin

13. champi0ns

champi0ns Seçkin Üye Seçkin Üye

ailelerden uzak bir şehir olması en azından ilk 3-4 senede birbirinize uyum açısından çok yararlı olur.
    kızların ayak uydururum demesine bakma nişan yaparsan tersine dönüşleri görürsün evlilik yapınca da direk u dönüşü olabilir. tabi bunları tanımadan söylüyorum ama insanlar evlenince çok fazla değişmezler. ancak birazcık esneyebilirler bunuda göz önünde bulundurun.

14. hasari

hasari Hiperaktif Üye Hiperaktif

+1

15. champi0ns

champi0ns Seçkin Üye Seçkin Üye

+1 için tşk...

16. secret55

secret55 Site Gezgini

Ne gibi bir yaşam tarzında uyumsuzluk olduğunu düşünüyorsun hocam. Karşına kim gelirse gelsin bu tereddütlerin hepsini yaşayacaksın. Ailelerin uyum sağlaması çok önemli ki bu anlamda sorun yok sanırım. Ve de bir bayan olarak şunu söyleyeyim fıtrat olarak bayanlar erkeklere daha çabuk uyum sağlıyor ki kız da ben böyleyim ben buyum dememiş bu gibi şeyler söylememiş bu iyi bişey bence gerisi bence karşılıklı anlayışa kalmış hakkında hayırlısı olsun hocam

17. mnn

mnn Hiperaktif Üye Hiperaktif

:alkis:

18. Zizu_

Zizu_ Süper Üye Süper Üye

valla hocam evlilik işi zor.
    Burda ne kadar söylersek söyleyelim yaşamadan bilemezsin :)
    Ama şunu söyleyeyim sana;
    Eğer yanında vakit geçirebiliyorsan, yanında olmak hoşuna gidiyorsa bu işe adım at yoksa diğer türlü zor be hocam...
    Sözlere, vaatlere çok da inanma.
    Sonrasında hepsi unutulur :wink:

19. ofkar

ofkar Süper Üye Süper Üye

insan yedisinde ne ise yetmişinde de odur ama isterse meleklerin üstüne bile çıkabilir

20. agd85

agd85 Süper Üye Süper Üye

hocam sen sen ol net bi karar ver iyi ya da kötü olsun ama bi kararın olsun.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal