Evimizdeki gizli elektrik kaynağı TELEFON

Kodla Büyü

ali04

Süper Üye
Süper Üye
Hemen hemen herkesin evinde ev telefonu vardır ve bu ev telefonu kullanılıyordur. Fakat çoğu kişinin fark etmediği bir şey var. Bu telefon hattına yüklenmiş olan elektrik. Yaklaşık olarak 5,6 voltluk bir elektrik kaynağı oluşturmaktadır. Hatta öyle bir elektrik kaynağı ki Telekom tarafından kullanımı denetlenmiyor.

Bu işlemi yapmak için biraz elektronik bilginize ihtiyacınız olacak. Çünkü devreler yapmamız gerekiyor. Bu elektrik devresini ikiye ayırıp hem telefonunuzu hem de telefon çevresindeki ufak elektriksel eşyalarınızı kullanabilirsiniz.

Çok ufak bir devre kurup bunu düzenlediğinizde bir odanın elektriğini hemen hemen karşılayabilirsiniz. Hatta akümülatör kurarak daha da ileriye gidebilirsiniz. Fakat yine de yasa dışı olabilir bu konuda uzmanlardan bilgi almayı unutmayın.

http://www.3y1d.com/evimizdeki-gizli-el ... lefon.html

hocam hem kaçak kullanıma girir arıza olarak telekomdan size dönebilirler ayrıca telefo görüşmelerinde parazite sesep olur hatta internet bağlantınızı filtrelemezseniz kullanamazsınız. filtrelesenizde bu sefer verim düşer.

böyle bişey varsa kullanmak isterim. Kaç senedir boşu boşuna verdiğim sabit ücretlerin acısı çıkmaz gene.

dün bende okudum rtyücel hocamın verdiği linkten bu projeyi.....

ilginç bir proje....

ancak bana sıkıntı çıkar gibi geliyor ; sürekli kullanımda......

Ben lise yıllarımdayken bir ara gece lambası olarak kullanmıştım. :D Daha sonrada elektrikler kesilince aydınlanmak için kullanıyordum. O zamanlar hiçbir sorun çıkmamıştı. (ADSL yoktu tabi o zamanlarda)

ali04' Alıntı:
Hemen hemen herkesin evinde ev telefonu vardır ve bu ev telefonu kullanılıyordur. Fakat çoğu kişinin fark etmediği bir şey var. Bu telefon hattına yüklenmiş olan elektrik. Yaklaşık olarak 5,6 voltluk bir elektrik kaynağı oluşturmaktadır. Hatta öyle bir elektrik kaynağı ki Telekom tarafından kullanımı denetlenmiyor.

Bu işlemi yapmak için biraz elektronik bilginize ihtiyacınız olacak. Çünkü devreler yapmamız gerekiyor. Bu elektrik devresini ikiye ayırıp hem telefonunuzu hem de telefon çevresindeki ufak elektriksel eşyalarınızı kullanabilirsiniz.

Çok ufak bir devre kurup bunu düzenlediğinizde bir odanın elektriğini hemen hemen karşılayabilirsiniz. Hatta akümülatör kurarak daha da ileriye gidebilirsiniz. Fakat yine de yasa dışı olabilir bu konuda uzmanlardan bilgi almayı unutmayın.

http://www.3y1d.com/evimizdeki-gizli-el ... lefon.html

hocam 6-7 yıl öncce düşünüp devre tasarladım ama arama olduğunda 12 v çıkıyor elektrik akım fazla çekemiyorsunteller yanıyor..

Telefon hattında 48V, telefon çaldığında ise 90-120V arası gerilim, fakat çok düşük (yaklaşık 20-50 miliamper) bir akım şiddeti vardır.
Bu elektriksel güçle ancak birkaç led lamba yakabilirsiniz, onu da sadece bir dakika gibi bir süreliğine. Ondan sonra hattaki gerilim düşer.
Telefon hattında herhangi bir elektronik aleti çalıştırmaya uygun elektrik yoktur.
Ancak bir dakikalığına bir kaç küçük lamba yapmak veya küçük bir motor çalıştırmak istiyorsanız olabilir.

mr_ogretmen' Alıntı:
mystreous' Alıntı:
mr_ogretmen' Alıntı:
alperen38' Alıntı:
ɐɹuos uɐʇʞnplo ǝʌɐpǝq
yazıyı nasıl ters çeviyorsunuz?
yeteneğini sergiliyor arkadaş. Sen çevirebiliyor musun :)
hazreti googlede herşey var.. ama bakmadım ara sıra görüyorum yazanları.. öyle oradada ard arda yazmış millet ters merak ettim sorum..

bende monitörü ters çeviriyorum sadece benim yazılar değil herkesinki ters oluyor.. :) ireç bir espriydi benimki neyse. lisedeyken bende evdeki telefon hattının kablosuna bir sürü led lamba bağlamıştım. telefon çaldığında hepsi yanın yanıp sönüyor güzel bir görüntü oluşturuyordu... bir keresinde de evde ikinci bir telefon yani paralel dediğimz şeyi yaparken kabloları ağzımla sıyırıyordum. tam o sırada telefon çalmıştı. feci çarpmıştı dilimi...

bizim top peşinde koştuğumuz yıllarda millet nereleri kurcalıyormuş vay beeaaa, ekmeğini taştan, elektriğini telefondan çıkarmak bu olsa gerek...

RoboTek' Alıntı:
doğrudur bizzat denedim telefon hattını ağzıma soktum bayağı bir gerildim süper birşeydi sonra SHOCKER oldum :puhaha:
hocam yaratıcılığına hayran kaldım, takdirlerimi sunmayı borç bilirim :p :puhaha:

Konu başlığı çok değişmiş .Ters yazı meraklısının bu kadar çok olduğunu bilmezdim.Bu sitede herkes ters yazı yazar Ama kimse açıklamaz.Bende ilk defa yazdım.Yinede meraklısı varsa bu başlıkta anlatırım.VAkit çok geç oldu.
k-573681-BB.gif

Yazdıklarımı denedim ters yapıştırdı ama devam etmedi :p
http://www.revfad.com/flip.html

Kod:
function flip() {
 var result = flipString(document.f.original.value.toLowerCase());
 document.f.flipped.value = result;
}

function flipString(aString) {
 var last = aString.length - 1;
 //Thanks to Brook Monroe for the suggestion to use Array.join
 var result = new Array(aString.length)
 for (var i = last; i >= 0; --i) {
  var c = aString.charAt(i)
  var r = flipTable[c]
  result[last - i] = r ? r : c
 }
 return result.join('')
}

var flipTable = {
a : '\u0250',
b : 'q',
c : '\u0254', //open o -- from pne
d : 'p',
e : '\u01DD',
f : '\u025F', //from pne
g : '\u0183',
h : '\u0265',
i : '\u0131', //from pne
j : '\u027E',
k : '\u029E',
//l : '\u0283',
m : '\u026F',
n : 'u',
r : '\u0279',
t : '\u0287',
v : '\u028C',
w : '\u028D',
y : '\u028E',
'.' : '\u02D9',
'[' : ']',
'(' : ')',
'{' : '}',
'?' : '\u00BF', //from pne
'!' : '\u00A1',
"\'" : ',',
'<' : '>',
'_' : '\u203E',
'\u203F' : '\u2040',
'\u2045' : '\u2046',
'\u2234' : '\u2235',
'\r' : '\n' //thank you, Yeeliberto
}

for (i in flipTable) {
  flipTable[flipTable[i]] = i
}

telekom zarara uğrasında nasıl olursa olsun..

hatta biz evimizden kabloya 220 V verelim, telekom biraz silkelenip kendine gelsin :+1:

Geri