EVET ARKADAŞLAR 1. GÜN SINAV İZLENİMLERİM

Kodla Büyü

PREDATOR X

Üye
arkadaslar ankara mamak'ta sabah 4'te sira almaya gittim.siram 290'dı.saat sabah 8'de 1000 kusurlu siralar dagitiliyodu.sabah 8'de islemler basliyo.benimki sabah 8'den oglen 1'e kadar surdu.oruc tutmayin derim bu arada kumanya veriyolar ordan ama gece gidiyosaniz yaniniza biraz atistirmalik falan alin cunku kantin biraz gec aciliyo.
islemler basitce soyle :

1- ilk basta bikac ayri masadan gecerek cesitli evrak isleri yapiyosunuz.ekstra bi evrak goturmenize gerek yok sadece zarfin icindekiler yeterli.

2- daha sonra topluca bir mulakat salonuna girip bikac subay ve bi doktordan olusan bi heyet belli meslek dallarina uyan arkadaslari tespit etmeye calisiyolar (hakim,savci,dalgic...)
3- sonra da yazili sinav 50 soru.sorular oldukca basit.sinavdan once bikac rutbeli sahis gelip size cesitli branslari soracaklar.varsa bu branslara uyan parmak kaldirsin :) bizim grupta bikac kisi parmak kaldirmisti onlara sinav yaptirmadilar bilginiz olsun.

sorularinizi yanitlamaya calisirim.

ben de 2 sene önce etimesgutta girmiştim. sınavda parmak kaldıranlar arasında ben de vardım ama bizi sınavdan sonra götürdüler. sınava girdim yani. sonradan öğrendim o branşları askeri liselerde uzun önem öğretmenlik yapmaları için istiyorlarmış. o yüzden hiç parmak kaldırmayın daha iyi.

hocam birde acemi birliğine teslim olduğun günü anlatırsan memnun oluruz. 1.5 sene önce yaptım askerliği. Hayırlı teskereler.

Kısa dönem çıkarsa sıkıntılı günler seni bekliyor dostum hiç bir şey Mamak'ta ki o ortama benzemiyor:))

geresiz bir saçma iş. bende yıllar önce erzurumda gece 3 soğukta beklediğimizi hatırlıyorum. askere gidince bundan daha daniska saçmalıklar olduğunu göreceksin.

valla bende gittim bugün işlemleri bitirdim narlıderede. mülakat yapmadılar bizde sınav olduk izin belgesi doldurup çıktık. arada avukat var mı ve lise öğretmeni var mı diye sordular onlar bi form doldurdu o kadar ilköğretim öğretmenlerine bişey yaptırmadılar..

askere alma işleri hic değişmiyor ben adanada gırmıstım.Ben sabah saat 8 gıbı gıdınce bana verılen sıra 3000 kusurdu bır asker bagırdı 1500-1600 arası gelsın dıye bende sansımı denedım oradakı assubay numaraya baktı aferın deyıp neyse gec dedı toplamda 3 saatte işimi halllettım.

Ben de Ankara Mamak'ta gece saat 4,5 ta gitmiştim. öğlen 12'ye zor çıktım. Allah'a şükür askerlik de bitti, kurtulduk. Allah sağ salim gidip gelmeyi nasip etsin herkese...

Geri