Ev kredisi hakkında

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Uzman görüşleri de aldım ama bir de size sorayım dedim arkadaşlar
60 bin peşinatım var 250 binlik bir ev beğendim (normalde burada 300'ün altında ev almak da çok zor piyasa düşmüş sanırım)
Şuanda internette krediler 1,12 falan görünüyor 10 yılda 2800 falan olsa ödemeleri diyorum, daha uyguna bulabilir miyim sizce?
Ev piyasası daha da düşer mi. Ben şuan alayım hükümet kurulduktan sonra krediler düşecek yapılandrırım diye düşünüyorum halihazırda ev almak
üzere olan arkadaşlarım sizler neler düşünüyorsunuz?

bende Eminevim den almayı düşünüyorum hocam..sizde peşin de varmış size uygun gibi

Kredi yüksek diye bir durgunluk var krediler düşünce gene canlanma olur alın gitsin.

ev fiyatları kolay kolay düşmez hocam içinize sindiyse alın gitsin. seçimden sonra ekonomik istikrar sağlanırsa ev krediler düşer. ev fiyatları yükselir bence.

yazın artıyor ev piyasası araba gibi ancak inşaatta durma olur her yerde ev yapılıyor mütahitler çok kazanıyor çark öyle bence bekle hocam ekonomi kazanıyor diyorlar kazanıyorda sana mı kazanıyor faiş fiyatlar

taksitlerden yana sorun olmayacaksa alın. seçim sonrası işler yoluna girecektir. faizler düşer yeniden yapılandırırsınız...

Ev fiyatları daha da düşecek faizler zaten düşecek bekle diyor uzmanlar ama dahada düşermi ya düşmezse bukadar faiz ödemekdense para biriktirmeye devam etmek daha mı mantıklı bilemedim

valla bikaç iş karşılığı daire alan usta tanıdık vardı. fiyat bile soran yok diyorlar...

ev fiyatları düşer mi? valla bulunduğunuz ile göre değişebilir. Büyük illerden birinde iseniz düşeceğini pek sanmıyorum. hele ki seçim sonu hükümet kurulur ve faizler düşer ise. uzun vadede ev fiyatlarının artması muhtemel. nakit parası olan çok kazanır bu işten ama ev sahibi olmak isteyenler kalem kalem tüm giderlerini hesaplamalı üzerine de aile gelirinin %20 si kenarda kalacak kadar ayrım yaptıktan sonra kalan ödemelere yetiyor mu diye bakmalı. yoksa çok fazla sorun çıkıyor. ailelerin dağılması bile sözkonusu olabiliyor.bu da benim nacizane fikrim.

En iyisi arkadaşlar faize hiç bulaşmamak. Kur'an-ı Kerim'in yedi ayetinde faizin her türlüsün haram olduğu bildirildiği halde nasıl cesaret edersiniz. Katılım bankası alternatif sunan arkadaşlar var. Diyanetten de fetva aldım. Verdikleri cevap eğer sağlık ve güvenlikle ilgili bir sorununuz yoksa tasvip etmiyorlar. Katılım banksından kredi kullanan arkadaşlarla iletişlim kurduğumda dedikleri aynen şu hoca bazıları ne kadar olumlu baksada şurada (kalbinde) bir huzursuzluk var diyorlar. arkadaşlar şunun şurasında Allah uzun ömür verirse yaşayacağımız Türkiye şartlarında ortalama 75-80 yıl. Varsın evimiz olmasın kirayla da o ömrü tamamlarız. Bu dünya gelip geçici, sırf dünyevi ihtiyaçlarımız için ahiretimizi yakmayalım derim.

Hocam eğer beğendiğin bir ev bulduysan ve taksitler seni zorlamıyorsa hiç bekletme derim. 2 ay ev aramış biri olarak gerçekten insanın içine sinen bir ev bulması çok zor.
faizler seçimden sonra düşerse yapılandırısın zaten ev fiyatları faizler yüzünden düşmüştür.
hem bizler işin ticaretini yapmadığımız için aldığımız evi uzun süreliğine alıyoruz. uzun vadede ev zarar ettirmez.

Geri