Ev almak

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar İstanbul Avrupa yakasından ev alayım diyorum. Emlakkonuta başvurdum bahçeşehir evlerine neredeyse 10 bin kişi başvurmuş bana düşmedi.
Emlakkonut kiptaş toki bunlar dışında nerelerden ev alınabilir?
Evora fiyapı falan filana bakıyorum isim yapmış projeler çok pahalı amacım peşinatı düşük (50 bin yada hiç peşinatsız) 1000-1500 tl kira getirisi olan bir ev almak, ödemelerine de 10 yıl falan maaşımı bağlamayı düşünüyorum.
Bana bir öneriniz var mı?

hocam maaşını bağladın kirayıda ekledin..
işler istediğin gibi gitmedi kiracı kiranı ödemedi aksaklık çıktı..
b planın var mı?

Hocam kiracı ödemezse 1-2 ay idare edebilirim 5-6 ay ödemezse de satarım gider ne yapayım.
Riski göze almayınca da hiç bir şey olmuyor Hocam.

satarsanız tüm emekleriniz gider sayın hocam.
sizde haklısınız ama temiz kiracı bulmak zor.
istanbulu bilmem ama özellikle küçük şehirlerde ya tayinci kiracı bulacaksınız yada işiniz allaha emanet olacak.
zaten bu devirde ev alamayan adama değilse kiralık ev verilmez )

Hocam babamın bir evi vardı 400tl ye kirada yılllarrrrca onunla uğraştı kiracılardan yakasını kurtaramadı sattı başka ev aldı 1000tl ye kiracı buldu çok şükür sıkıntılar çok çok azaldı. Adam 1000-1500 kira veriyorsa çok sıkıntı çıkarmaz az çok aklı başında olur diye düşünüyorum.
Asıl şimdi ev alınır collision Hocam piyasa durmuş herkesin ellerinde kalmış evler

Enterprise' Alıntı:
Hocam babamın bir evi vardı 400tl ye kirada yılllarrrrca onunla uğraştı kiracılardan yakasını kurtaramadı sattı başka ev aldı 1000tl ye kiracı buldu çok şükür sıkıntılar çok çok azaldı. Adam 1000-1500 kira veriyorsa çok sıkıntı çıkarmaz az çok aklı başında olur diye düşünüyorum.
Asıl şimdi ev alınır collision Hocam piyasa durmuş herkesin ellerinde kalmış evler
kredi faizlerinin yükselmesinden dolayı uygun bi zaman olarak görmüyordum ben ev almak için yanılıyormuyum?

genelde seçimlerden sonra ev fiyatları artar. ayrıca doların yükselişinin de ev fiyatlarını yükselteceği söyleniyor. kısa vadede faizlerin düşme olasılığı da yok gibi. piyasayı kovalamak lazım. ben kayaşehirden aldım. o bölgenin gelişeceğini düşünüyorum. hakkımızda hayırlısı...

Hocam evler satılmıyor firmaların elinde kaldı faizler yüksek ama koalisyon olursa tek parti iktidar olmazsa iyice coşacak faizler aksi durumda da biraz düşer bunun çok çok altına düşmez
Aslında en mantıklısı baban evini sana satmış gibi gösterecek kredi çekip elinde bekleteceksin seçim sonu faizler coşup ev fiyatları düşünce çattt elindeki parayı kullanacaksın
Tez canlıyım biraz ben aklıma koydum ya biran evvel almam lazım :roll:

evler satılmıyor gibi şeylere inanma evler her zaman satılıyor ve fiyatları her geçen gün artıyor. yalnız 50 bin peşin ve maaşı bağlayım diyorsan ancak beylikdüzü'nden, esenyurt'tan alabilirsin.

Yok Hocam yaaa eskisi gibi satılmıyor bankaların elinde birsürü ev var şuan ödenemeyip alınmış sadece evde değilki hiçnirşey satılmıyor Eminönü esnafı fLan sinek avlıyor

Geri