ET'ler için uzaktan kumanda uygulaması

Kodla Büyü

BlackFrost

Site Gezgini
Merhaba hocalarım. Tahtaların kendi kumandaları yok maalesef elimizde. Tahtadaki sunumları ilerletmek vb. işlemler için kullanılabilecek mobil bir uygulama var mı?

Cevap veren olmamış da ben biraz araştırdım işimi gören bir uygulama buldum. Belki başka işine yarayan çıkar diye paylaşayım.

Remote Mouse adında güzel bir uygulama var. Telefona da tahtaya da aplikasyonu kuruluyor daha sonra tahta uygulaması açıkken kolaylıkla local ağ üzerinden bağlanıyor. Okulun Wifi ağına bağlı olması lazım mobil aplikasyonun. Tahtadaki da zaten kablolu ağa bağlı. Birbirleri ile iletişim kurabiliyorlar farklı alt ağlarda olsalar da.

Telefon Ekranı Touchpad gibi kullanılıyor bu şekilde. Klavyesi kullanılıyor vb bir çok işi kolaylaştırıyor. Paralı sürümde ek özellikler de var.

Anydesk'i de inceledim hocam çok profesyonel bir uygulama yapmışlar ama gerek internet bağlantısı olmadığında da çalışması açısında gerekse Fatih ağının engellemeleri ile karşılaşma riski yüzünden lokal ağda çalışan bir program daha iş görür diye düşündüm.

Geri