Etkileşimli Tahtadan youtube a girebilen var mı?

Kodla Büyü

sadbt

Seçkin Üye
Seçkin Üye
az önce bir öğretmen arkadaş, istanbul da bir okulda bütün sınıflarda etkileşimli tahtadan çatır çatır youtube a giriliyor dedi. ben de o tahtalar fatih ağına bağlı değildir dedim. o da bağlı olduğunu söyledi. var mı bunun bir yolu? sizler youtube a girebiliyor musunuz akıllı tahtalarda? dersle ilgili videolar göstereceklermiş

ya çok sinirlendim. iddia ediyor. fatih ağı ve youtube a çatır çatır TÜM SINIFLAR giriyor dedi. vpn araştırıyorum. bakalım girebilecek miyim

yöntem sormuyorum lütfen girebilen arkadaş varsa özelden de olabilir girebiliyoruz yazsın yeter. çok iddilaştık. ben sadece girilip girilmediğini soruyorum

Girilebilir elbette ve giriliyor da. Açıktan paylaşılan yöntemler kısa sürede fixleniyor o yüzden söyleyemiyoruz ancak çalışan Proxy'ler bile var çin seddi sandıkları DPI'nin dibine vurdukları filtre hayvan gibi SIZDIRIYOR.

Velev ki giriliyor hocam, sallayın gitsin eski okulumda böyleydi, falanca okulda şu site açıktı diyen hocaları. Orda giriliyor, burda girilmiyor. Bitti. :wink:

Youtube dan video indirmesini gösterin. Kullanacakları videoları evde indirip okula getirip izlettirsinler. MEB youtube a izin vermiyor bitti.

valla tahtayı bilmem de öğrenciler tableti rootlayıp vpn programları ile istedikleri siteye rahatça giriyorlar, üstelik yavaşlama filan da yok, çatır çatır film izliyorlar fiberden

karekedi' Alıntı:
Youtube dan video indirmesini gösterin. Kullanacakları videoları evde indirip okula getirip izlettirsinler. MEB youtube a izin vermiyor bitti.
hocam onun için evde çalışma yapmaları gerek. burda hazır olsun istiyolar sanırım.
neyse yalnız olmadığımı öğrendim. ben zaten yasal olmayan bir şey yapmak istemiyorum. sadece bunun bi yolu var mı görmek istedim. cevaplarınız için sağolun arkadaşlar

Ben bi öğrenci olarak yazıyorum akıllı tahtadan youtubeye girebiliyorum bunun için kendi sistemimi kurdum ama şuan bende çalışan bir vpn yok bölgesel çalışanlar varmış android ve windows için nette bulabilirsiniz.Pek paylaşılmayan bi vpn de vardı yavaş da olsa giriyodu o da fixlendi.Tabikide bunu sizinle paylaşmıyacağım ama ben öğrenciyken bunu yapıyosam siz bilişim öğretmenleri hayli hayli yaparsınız.

psiphon veya ultrasurf ile giriliyor diye biliyorum ben.. son 1 haftaya kadar giriliyordu.

Enerjimizi "bt araclarinin okul ortaminda egitim-ogretim icin daha etkin ve yararli uygulamalar icin harcamaliyiz. Youtube a girmenin de buyuk oranda bu kapsamin disinda oldugunu dusunuyorum. Sonra boyle coluk cocugun agzina laf olmayalim.

Youtube'da saçma sapan, filtrelenmemiş çok fazla içerik ve aşırı küfür var. Ben okuldan girilmesini doğru bulmuyorum. BT sınıfını tenefüste ve öğle arasında öğrencilere açıyorum. Youtube açık olsa engellemenin yollarına bakarım. Öğrencilerin izleyeceği videoların yüzünden sizin başınız ağrıyabilir. Öğretmenlere gelince, evlerinde indirip gelsinler. Her zaman derim. OKULUN İNTERNETİNE GÜVENİP İŞ YAPMAYIN. Drive'a dosya atıp okuldan almayı dahi planlamayın.

Youtube'a girme değil de youtube'dan video indirme yöntemini öğrendim ben de öğrencilerden. nerede bir kilit varsa orada bir çilingir de olacaktır bu unutulmasın, yasaklar ve engeller zekayı keskinleştiriyor sadece. yöntemi söylemeyeceğim fakat, özelden de yazmayacağım. zira burayı okuyan hatta bir yöntem ortaya çıktığında özelden mesaj atıp bunu isteyen YEĞİTEK görevlileri olduğunu biliyoruz artık.

Geri