Etkileşimli Tahtada dokunmatik işlev görmiyor

Kodla Büyü

MEMEK

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar bir tahtamızda tahta açılıyor ama dokunmatik çalışmıyor, fare taktım fare de çalışmıyor. sizce sorun ne olabilir?

Farenin çalışması normal değil. Vestel dokunmatik sürücüsü yükleyin. Sonra kalibre edin(masaüstünde yardımcı programı olmalı).
Dokunmatik çalışır. Bir de açma kapama düğmesi yanında yer alan dokunmatiği kapatma tuşuna basılmış da olabilir.

Farenin çalışması normal değil. Vestel dokunmatik sürücüsü yükleyin. Sonra kalibre edin(masaüstünde yardımcı programı olmalı).
Dokunmatik çalışır. Bir de açma kapama düğmesi yanında yer alan dokunmatiği kapatma tuşuna basılmış da olabilir.
Hocam fare takınca da çalışmıyor, onun için hiçbir şey (sürücüyü yükleme, kalibre yapmak vb) yapamıyoruz

İnşallah USB yuvası bozulmamıştır. Varsa farklı klavye ve fare ile deneyin. Yine olmazsa vesteli arayın. Gerçi usb için para isteyebilir

Taktığınız fare kablosuz ise çalışmama durumları olabiliyor. Başıma geldiği için biliyorum Microsoft kablosuz fare ile flash belleği aynı anda tahtaya taktığımda fare çalışmıyor.
Belleği çıkardığımda fare çalışıyor. Farklı okullardaki 100 yakın faz2 tahtada denedim aynı durum oldu. Dokunmatik için köşelere dikkatlice bakın. Öğrenciler şaka olsun diye ekranın köşelerine sakız yapıştırıyorlar. Bu durumda dokunmatik çalışmıyor.

Geri