etkileşimli tahta win 8.1 'de word anlatma

Kodla Büyü

formator_55

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhaba arkadalar. ben okulda ikinci dönem yeni göreve başladım. ilk defa bilişim sınıfı olmayan bir okulda çalışacağım. etkileşimli tahtalar kurulmuş. her sınıfta var. sorun şu Word , excel, powerpoint malum tahtalarda sadece dosya açmaya izin veriyor. ben Word ,powerpoint anlatmak ve öğrencilere uygulama yaptırmak istiyorum. lisanssız yüklemeye idare izin vermiyor. nasıl yapabiliriz? sizler ne yapıyorsunuz?

Portable ofis sürümlerinden indirip, deneyebilirsiniz. Eğer tahtada çalışırsa bu şekilde flash bellek üzerinden ya da flashtan kopyalayıp, tahta üzerinden çalıştırır, işiniz bitince de silersiniz. Deepfreeze falan varsa zaten kendiliğinden silinir.
Sizin için çözüm portable ofis. Ancak win 8.1'de çalışır mı, denemek gerek.

O da olur da öğrencilerin evlerinde de kurulu olması işinizi kolaylaştırır, bunu yapabilirseniz iyi olur.
Açıkçası libre ofis her ne kadar iyi olsa da akıllı tahtada kullanımı biraz zor geldi bana. Özellikle menü sistemi ve küçük araç düğmeleri dokunmatik ekranlarda eziyet oluyor. Siz bence portable microsoft ofisle devam edin.

Portable microsoft office hiç kullanmadım hocam. Denemek lazım. Onda da şifre istiyor mu?sizin bilginiz var galiba.

Sayın Hocam MS Office Kur Ben daha kurmayan görmedim yıllardır herkes herseyı kuruyor. Kasma kendini. Çoğu okulda öğrenciler bile kendi kafasına göre tahtaya herseyı yükleyip kurmuşlar.

Geri