Etkileşimli Tahta OPS bios pili nerede?

Kodla Büyü
Bir adet tahta için bize de lazım. Kasayı açtım pili göremedim ama fanı sökmedim, kartın alt kısmına da bakmadım.

Geçen hafta bir tahta için servis gelmişti, biosu sıfırlamamız lazım dedi eleman. kasayı açtı pil falan görmedim, bi jumperı çıkarıp jumperın takıldığı uçlara kontrol kalemi değdirip tekrar taktı. kasayı yerine taktı ve bios sıfırlandı. ama hangi kabloydu hatırlamıyom.

Jumperı 1 tel ileri takıp, geri eski haline getirdiğinizde bios sıfırlanır. Genelde jumper ile sıfırlama böyle olur.

Arkadaşlar, bios pilini kendimiz değiştirebilir miyiz? Nasıl? Bir sınıfımızın tahtasının bios pili ekim ayında değişmişti. Fakat tahta yine açılmıyor. Acaba yine servisi mi çağırmalıyız?

Servisi çağırın, cihazı garanti kapsamı dışına çıkarmayın kendiniz müdahele edip.

Garanti devam ediyorsa servisi çağır bittiyse pil değişimi kolay

Ekli dosyalar

• 20171011_104301.jpg
    20171011_104301.jpg
    232.6 KB · Görüntüleme: 1,001
Arkadaşlar Etkileşimli Tahta OPS bios pili nerede? Varsa resim de atar mısınız?
Hocam ops’yi sök içini aç,harddisk girişinin arka kısmında 2 soket var birinin kablosu arkaya doğru uzanıyor,digerinden daha küçük o soket pile ait..Bordu kasadan tamamen sökersen arkada pili göreceksin zaten

Bizim akıllı tahtanın saati her açıldığında yanlış oluyor sanırım bios pili bitmiş. Değiştireceğim fakat masaüstündeki gibi 1.5 volt para pilden mi var?

Pil kartın arkasında.
Değiştirirken taktığınız yeni pilin artı/eksi uçlarının çıkan pille aynı olmasına dikkat ediniz.
Benim yeni pilde artı/eksi uçları ters olduğu için toplu iğne ile soketteki kabloları çıkarıp yerini değiştirdikten sonra taktım.

Geri