Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

etkileşimli tahta işlerini kolaylaştırmak

Konu, 'Fatih Projesi' kısmında nese1982 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. nese1982

nese1982 Süper Üye Süper Üye

mrb arkadaşlar. okulumuza 28 tane etkileşimli tahta geldi ve daha ilk aydan sıkıntılar başladı. muhtemelen benim görevlendirme bu hafta başlayacak. ve bu tahtaların tüm kurulum işlerini ben yapacam. bu tahtaları zaman zaman sıfırdan kurmak gerekecek. bunu en pratik nasıl yapabiliriz. flash belleğin bi tanesini bu iş için hazırlasak diyorum(nasıl yapılacağı hakkında fikrim yok tabi). sizce en kolay yöntem nedir ve nasıl yapılıyor. salı günü bi bellek alıp elimde bulunsun

2. eras63

eras63 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

ben de bu hafta tercihlerinden bir gelirse fatih projesi olan bi okula gideceğğim gittiğimde mecburen bu tür durumlarla karşı karşıya geleceğim onun haricinde akıllı tahtayla bir hukukum olmadı şuana kadar..

3. beyazgolge

beyazgolge Süper Üye Süper Üye

yeni bir kurulum yapmamız gerekecek mi gerekiyorsa nasıl yapacağız

4. sami55

sami55 Seçkin Üye Seçkin Üye

benim anlamadığım bunun eğitimlerini bizlere vermedilerse kimlere verdilerde bu tahtaları kimlere emanet ettiler bunlar karga tulumba iş yapıyorlar adamı sinir ediyorlar ya...

5. nosTRa

nosTRa Süper Üye Süper Üye

Bunun eğitimini size vermediklerine göre belki de göreviniz olmadığındandır??? Varsa sorun siz sorumlusuna ulaşın çağırın yapsın. Bu şekilde görevinizi yerine getirmeniz daha uygun olmaz mı? Yarın siz imaj attığınızda yetkili biri gelip de bu sizin işiniz değil neden tahtaya müdahale ediyorsunuz derse ne diyeceksiniz? Düşünün ki administrator şifreleri bile verilmediğine göre kimse sizden müdahale etmenizi istemiyor. görevlendirme yazısında emin olun yazarlardı. en iyisi rehberlik etmek. Adı üzerinde BT Rehber Öğretmeni

6. yasarcan

yasarcan Seçkin Üye Seçkin Üye

lütfen arkadaşlar bari bu konuda birçok şeyi kendinize görev addetmeyin.
    Tahtayla ilgili herhangibir yazılım müdahaleniz söz konusu değil.
    Bize herhangibir yükleme yapmamamız söylenmişti kendi kendinize icat çıkarmayın bence.

7. uyurgezer

uyurgezer Seçkin Üye Seçkin Üye

çok haklısınız öretmenim :+1:

8. ahmetfx

ahmetfx Süper Üye Süper Üye

Gerçekten bize de eğitim verilmesi gerekiyor bu konuda. Bugün il koordinatör formatör öğretmen ile görüştüm. Yönetici şifresini bize verecek misiniz diye, şifre dağıtılacak mı ben de bilmiyorum dedi. Bu durumda ben hiçbir şekilde yazılımsal müdahale yapamacayağım doğal olarak. Sadece ders içeriklerini indirip atabilirim sürücüye. Daha ona da izin verirse. Çünkü kullanıcı kısıtlanmış.

9. asavsar

asavsar Site Gezgini

Akıllı tahtalar, kopyalama yapılmasına izin veriyor, fakat kurulum yapılmasına izin vermiyor. Yönetici şifresi sizlere verilir muhtemelen. il koordinatöründen istersiniz. Format atılmış sıfır bir bilgisayar gibi çıkacak karşınıza, en basit sıkıştırma programlarından biri bile yüklü değil. Mic. office yok. bunları öğretmenler sizden isteyecekler. Bizde servisi çağırıp bir iş yaptırmak o kadar zor ki, 1 ay sonra geliyorlar. ben de elimden geleni yapıyorum, yapamadıklarım için de servis gelecek diyorum.

10. formator2006

formator2006 Aktif Üye

hocam ben acronics le bi imaj aldım elimde yedek olarak bıraktım. 5 tahtaya da imaj attım bi sıkıntı yok. 15 dk içinde imajı atıyorum. en basit yöntemi bu.

11. yakuphan

yakuphan Hiperaktif Üye Hiperaktif

Program kurulumları için portable program kullanmak belki çözüm olur. Hemen hemen bütün programların portable versiyonunu bulmak mümkün. Bizde akıllı tahta yok ama, olanlar internetten portable programları indirip, denerlerse ve bilgi verirlerse sevinirim.

12. turkuazxyz

turkuazxyz Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam imajı alırken usb disk ile mi yoksa usb bellek ile mi acroniks açılışını yaptınız.

13. erdalzappa

erdalzappa Aktif Üye

İmajı kaç gb hocam.

14. nese1982

nese1982 Süper Üye Süper Üye

image nasıl alıyoruz. kısaca bahsedermisniz hocam. birde pardus de içinde oluyormu?

15. turkuazxyz

Akıllı tahtaya Harici DVD/CD okuyucu bağlayıp acroniks açılış cd si ile akıllı tahtayı başlatıp imaj alabilirsiniz.

16. turkuazxyz

Ghost programı gibi Usb bellek ile açılış yapılan acroniks sürümü var mı?

17. s_kajmeran

s_kajmeran Hiperaktif Üye Hiperaktif

Hocam acronisi herhangi bir bilgisayara kurup flash belleğinizi bootable yapabilir ve onu kullanabilirsiniz...

Detay için: viewtopic.php?p=710185#p710185

18. turkuazxyz

@s_kajmeran;
    Bilgilendirmeniz için teşekkürler hocam.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal