Etkileşimli tahta internet sorunu

Kodla Büyü

gokhan35

Üye
Merhaba arkadaşlar,
Görevli olduğum lisede 1. dönemin başında etkileşimli tahtalar takıldı. Ancak tahtaların internet bağlantısı hala yapılmadı. İnternet bağlantısının kurulması için herhangi bir yere başvuru mu yapmamız gerekiyor?
Bir de internet bağlantısı olmadan sınıf içi eba uygulamasını nasıl yapıcaz? Teşekkürler..

İnternet bağlantısı için bir sistem odası kurulacak zaten. Sizin bir yere başvurmanız gerekmiyor. Eğer okulunuzda halen kullandığınız bir internet altyapınız varsa onunla tahtalardan internete bağlanıp eba uygulamaları yapabilirsiniz.

Hocam sistem odası kurulu. Ttnet'ten gelip buraya yeni bir hat çekileceği söylenmiş ancak gelen giden yok...

Benim de bir sorunum var arkadaşlar. Bizim okulda da altyapı ve internet mevcut, ancak bir blogda erişim yok. O blogdaki sınıflarda access point in ışığı hızlı bir şekilde sürekli yanıp sönüyor.Ağ bağlantısında da ünlem işareti var. Ne yapmalıyım? Arıza bildirimi yaptım Telekom'a ama bizden kaynaklanmıyor dediler, ne yapabilirim. Semtim i mi aramalıyım? Onlar da aylarca gelmiyor.

desertrose' Alıntı:
Benim de bir sorunum var arkadaşlar. Bizim okulda da altyapı ve internet mevcut, ancak bir blogda erişim yok. O blogdaki sınıflarda access point in ışığı hızlı bir şekilde sürekli yanıp sönüyor.Ağ bağlantısında da ünlem işareti var. Ne yapmalıyım? Arıza bildirimi yaptım Telekom'a ama bizden kaynaklanmıyor dediler, ne yapabilirim. Semtim i mi aramalıyım? Onlar da aylarca gelmiyor.

Kablo uçlarını kontrol edin hocam.Bizde de aynı sorun oldu.Kabloların tümünde renk sıralaması yanlıştı.Hepsini tekrardan yapmak zorunda kaldık.

gokhan35' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,
Görevli olduğum lisede 1. dönemin başında etkileşimli tahtalar takıldı. Ancak tahtaların internet bağlantısı hala yapılmadı. İnternet bağlantısının kurulması için herhangi bir yere başvuru mu yapmamız gerekiyor?
Bir de internet bağlantısı olmadan sınıf içi eba uygulamasını nasıl yapıcaz? Teşekkürler..

hocam internet olmamasının sebebi access pointlerin konfigürasyonu yapılmamış olması. biz okulda geçici olarak ethernet konnektörü alıp a.p leri devre dışı bıraktık öyle kullanıyoruz.

Geri