Etkileşimli Tahta İmaj Sorunu (BOOT.MGR , WİNRE)

Kodla Büyü

imercan

Aktif Üye
Arkadaşlar Faz1 tahtalardan birine Vsınıf vb. güncel programları kurup acronis sadece C 'nin imajını aldım.
Başka bir tahtaya primary active işaretleyerek kurduğumda BOOT. mgr eksik hatası verdi.

Bu sorunun Önyükleme bölümünün C için aktif olup olmadığından kaynakladığını düşünüyorum. İmaj aldığım tahtada Bilgisayarım - Yönet - Disk Yönetiminde WİNRE etkin olarak işaretlenmiş gözüküyordu. C için etkin olarak işaretle dedim. Bu tahtada boot.mgr hatası vermeye başladı.

Sorum şu ki

1- İmaj alırken C ile birlikte WİNRE yide mi seçmeliyim?
2- Tahta açılılırken önyüklemeyi WİNRE 'den açıp sonra C 'den Windowsu mu açıyor? Önyüklemenin C de etkin olması gerekmiyor mu?
3- Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam winre yide alırsan daha iyi olur, winre de aktif c de primary olacak

hocam bootmgr ve BCD dosyaları winre bölümünde bulunuyor. eski 100mblık meşhur bölüm :)

yapmanız gereken şey basit, faz1 den faz1 e attığınız için primary active bunları değiştirmeyin. winre active olarak kalacak, siz Başka bir tahtaya primary active işaretleyerek kurduğunuz için, windows bootmgr dosyasını c de arıyor, halbuki winre de :)

ya imaja winre yi de dahil edin, ( ki gerek yok ) yada C yi alıp C ye atarken primary kalsın active olmasın. bozulan 2 tahtayı düzeltmek için acronis disk directory yada benzeri bir programla winre yi yeniden active olarak işaretleyin yeterli. boot dosyalarınız sağlam.

ademola' Alıntı:
hocam bootmgr ve BCD dosyaları winre bölümünde bulunuyor. eski 100mblık meşhur bölüm :)

yapmanız gereken şey basit, faz1 den faz1 e attığınız için primary active bunları değiştirmeyin. winre active olarak kalacak, siz Başka bir tahtaya primary active işaretleyerek kurduğunuz için, windows bootmgr dosyasını c de arıyor, halbuki winre de :)

ya imaja winre yi de dahil edin, ( ki gerek yok ) yada C yi alıp C ye atarken primary kalsın active olmasın. bozulan 2 tahtayı düzeltmek için acronis disk directory yada benzeri bir programla winre yi yeniden active olarak işaretleyin yeterli. boot dosyalarınız sağlam.

Adem hocam verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. C yi C ye atarken primary aktif yapmadın yine boot mgr verdi diye hatırlıyorum. Artık WİNRE de birlikte alacağım mecburen.

Adem hocam aynı sorunla bende karşılaştım, tam olarak şöyle mi yapıyoruz:
imajı alırken WİnRE yi dahil etmiyorum ve imajı uygularkende C yi aktive işaretini seçmiyorum?

Geri