Etkileşimli Tahta Ekran Sapıtma Problemi?

Kodla Büyü

hastasıyız dede

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
arkadaşlar bazen tahtalar sapıtıyor, ekrana dokunuyorsun bir daire çıkıyor o daire ekranda yüzüyor bir müddet, çift tıklıyorsun sağ tıklamışsın gibi hareket ediyor, şu an belki anlatamıyorum ama bir ara kameraya çekmeye çalıştım, çekerken birisi geldi işim çıktı, çekebildiğim kadarı ile görüntüyü paylaşıyorum, aynı sorunla karşılaşan varmı, sorunu çözen çözümü bilen?
https://drive.google.com/file/d/0Bwwy5b ... sp=sharing

dün arkadaşlar bi tahtada var dediler anlattığınız gibi. bugün fırsat bulabilirsem sıfırlamayı düşünüyorum. kalibrasyonda işe yaramıyor

Hocam bizim tahtanim birindede oldu açiyosyn 5dk sonra dediniz gibi tuhaf hareketler yapıodu baya bişeler denedim olmadi en sonunda optic touch kaldirdim tekrar kurdum win10 yükledim şimdilik sıkıntı yok

Hocam bizim sınıflarda da tahtalar direk güneş ışığına maruz kalıyorsa ekran dediğiniz gibi sapıtıyor:) perdeyi çekince düzeliyor. direk güneş ışığı tahtanın dokunmatiğini etkiliyor.

Tahtanın köşelerinde bulunan dokunmatik sensörlerin tozlanması sonucu bazen böyle olabiliyor. Gerçi bizde kare,yuvarlak çıkmıyor. Fare farklı noktalarda çıkıyor, bu biraz daha farklıymış.

dediğiniz durum bizim tahtalarda da var.bir yere dokunuyorsun kendisi sağa sola köşelere kayıp gidiyor.kalibrasyon sıfırlayıp yeniden yapmak da bi işe yaramıyor.çözüm bekliyorum ben de...

Aynı sorun bizim tahtalarda da var. Ben çözümü açıp kapama düğmesinden kapatarak, işe yaramazsa fişten çekerek buluyorum. Güneş görmüyor, sürekli kalın perdeler çekili sınıfta. Başka çözüm önerisi olan?

hiboz' Alıntı:
Tahtanın köşelerinde bulunan dokunmatik sensörlerin tozlanması sonucu bazen böyle olabiliyor. Gerçi bizde kare,yuvarlak çıkmıyor. Fare farklı noktalarda çıkıyor, bu biraz daha farklıymış.

eğer yazılımsal sorun yoksa ,hocamın yazdığı çözüm işe yarıyor ...

Bizdede fare kendiliğinden hareket ediyordu. Ekranın tozunu alınca problem ortadan kalktı.

hocam 0850 222 4 123 ten arıza kaydı oluşturun bir gelip baksınlar bence. Ben aradım sensör şeridini değiştirmişlerdi.

meptasarim' Alıntı:
hocam 0850 222 4 123 ten arıza kaydı oluşturun bir gelip baksınlar bence. Ben aradım sensör şeridini değiştirmişlerdi.
bahsettiğimiz sorundan dolayı mı ekran şeridi değişti?
tahtaların yarısında bu sorun var neredeyse!

Biizde daha bugun oldu
Sulu boya fircasina benzer biseyle 4 noktadaki gozleri temizledik.duzeldi
Ya tozdan oluyor yada gunesten.fakat bazen donanimsalda oluyor en yemizi servise ariza kaydi birakmak

Geri