etkileşimli tahta dokunmatik sorunu

Kodla Büyü

mustafa431

Seçkin Üye
Seçkin Üye
iyi çalışmalar arkadaşlar...okulumuzdaki etkileşimli tahtaların bir tanesinde dokunmatik arızası var.. durum şöyle dokunmatik bazen çalışıyor sonra gidiyor....kalibre etmeye çalıştığımda kalibrasyon yarıda kalıyor yada hiç başlamıyor...bu arada hiç bir ses vermiyor.(bazı tahtalarda ses vererek arıza yapıyor ondan bu durumu belirttim.)......bir çok imajla format denedim aynı sorun devam bir süre sonra gidiyor... bu arada vestel teknik servis orjinal imajı yüklesinler öyle bakalım demiş....win 8.1 akıllı tahta imajı bulabileceğim yer varmı 2 gündür bakıyorum ortadan kaybolmuş.. var mı önerisi olan...???

Son düzenleme:
Hocam, dokunmatik driver'ını sistemden kaldırıp Win 8 için uygun dokunmatik driver'ını bulup kurunca tahtayı kapatıp açmak; hatta bu işlemi birkaç kez tekrar etmek gerekebiliyor.
Bizde de sıfırdan dokunmatik driver'ı kurduğumuzda bir iki defa işlemi yenilemek gerekmişti.
Daha sonra kalibrasyon işlemi uygulanabildi.

iyi çalışmalar arkadaşlar...okulumuzdaki etkileşimli tahtaların bir tanesinde etkileşimli tahtada dokunmatik arızası var.. durum şöyle dokunmatik bazen çalışıyor sonra gidiyor....kalibre etmeye çalıştığımda kalibrasyon yarıda kalıyor yada hiç başlamıyor...bu arada hiç bir ses vermiyor.(bazı tahtalarda ses vererek arıza yapıyor ondan bu durumu belirttim.)......bir çok imajla format denedim aynı sorun devam bir süre sonra gidiyor... bu arada vestel teknik servis orjinal imajı yüklesinler öyle bakalım demiş....win 8.1 akıllı tahta imajı bulabileceğim yer varmı 2 gündür bakıyorum ortadan kaybolmuş.. var mı önerisi olan...???
eğer usb bellek takıldığında çıkarıldığında çıkan didonk sesi çıkıyorsa ara kablo değişecek.
yazılımsa arkadaş üstte anlatmış...

iyi çalışmalar arkadaşlar...okulumuzdaki etkileşimli tahtaların bir tanesinde etkileşimli tahtada dokunmatik arızası var.. durum şöyle dokunmatik bazen çalışıyor sonra gidiyor....kalibre etmeye çalıştığımda kalibrasyon yarıda kalıyor yada hiç başlamıyor...bu arada hiç bir ses vermiyor.(bazı tahtalarda ses vererek arıza yapıyor ondan bu durumu belirttim.)......bir çok imajla format denedim aynı sorun devam bir süre sonra gidiyor... bu arada vestel teknik servis orjinal imajı yüklesinler öyle bakalım demiş....win 8.1 akıllı tahta imajı bulabileceğim yer varmı 2 gündür bakıyorum ortadan kaybolmuş.. var mı önerisi olan...???
Dokunmatik USB kabloyu değiştir hocam

Geri