(Etkileşimli Tahta) Başlarken;

Kodla Büyü

SYSOP

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bizim okulumuza tahta kurulumlarına yeni başlandı. Daha önceki okullarımda da kullanmamıştım.
Açıkçası konular arasında gezerken kayboluyor insan. Konuya hakim arkadaşlar forumdaki konulardan Başlarken Yapılması Gerekenler şeklinde bir rehber hazırlasa nasıl olur?
Örneğin antivirüs,deepfreeze, şifre koyma,imaj alma,ağ oluşturma,program kurulumları... İkinci dönem kullanıma açılacaklar ama ben öncesinden hangi önlemlerin alınması gerektiğini nasıl bir hazırlık yapılması gerektiğini öğrenemiyorum :?:

Aynı durum bizim okuldada var 2.faz tahtalar gelmiş hocam sizinkide muhtemelen öyledir.İlk başta yapılması gerekenlerle ilgili bir bilgilendirici paylaşım olursa fena olmaz :)

Teşekkürler hocam. Ama mevzu imaj değil. Bu tahtalarla ilk defa karşılaşan birisinin alması gereken önlemler, yapması gerekenler.
Bize sağlam teslim edildiğinde direk anahtarı olan takıp çalıştıracak mı? Şifreleri nasıl ve kimlere dağıtıldı. Öğrencilerin şifreyi tespit ettiğinde olabilecekler. Kullanımda fiziksel güvenlik şartları... Tek bir soru değil yani bunun gibi bir çok madde var.

Demek istediğim kullanışlı bir kullanım kılavuzu. (Bu nerden açıp kapatacağımız yazılsın demek değil ki tabi :) ) İşin yazılım boyutu bunlardan sadece birisi. Bu kılavuzun ilk bölümlerine "hazır imajlar yüklenerek yazılım ihtiyacı giderilebilir" yazılabilir mesela bu bile bir yönlendirmedir. Benim belirttiğim ihtiyaçta bu yönlendirme.

Bu tarz link eklemeleriyle de içerik oluşturabiliriz elinize sağlık ;)
@bmehmetcan hocam ben çpal de görev yapıyorum ama hiç farketmez böylesi ortak kullanıma müsait olur nasılsa ;)

Hocam zaman içinde her şey hallolup gidiyor. Hiç sıkıntı yapmayın. Etkilesimli tahtayı bilgisayardan farklı kılan hiç bisey yok dokunmatiği hariç. Lab daki bilgisayarlara ne yapıyorduysanız aynısını bunlara da yapın. Bence lisanssız program kullanmayın. E - anahtar kurun ki film izlemelerin bastan itibaren önune geçin. Deep freeze tarzı bi prog kurun ki kısayol ve dosya gizleyen virusun onune geçin. Sıkıntı yaşadıkca yazın ki forumda yardımcı olunsun

İnternetiniz yoksa deepfreeze tarzı bir program mutlaka olmalı. Malum flash bellek virüsleri kısa zamanda tüm tahtalara bulaşabiliyor ve flash belleğim silindi dosyam açılmadı diye bir sürü soruyla sorunla karşılaşmayasınız. Ayrıca baştan tüm programları yükleyin özellikle player olarak, sonra acronisle alın yedeği ve diğer tahtalara uygulayın. Acronisle ilgili arkadaşların çok güzel paylaşımları var forumda mevcut.

Geri