ETAP (Etkileşimli Tahta Anahtar Programı)

Kodla Büyü
Arkadaşlar okuldaki bütün tahtalara kurdum şuan sorunsuz çalışıyor dataset sağolsun bazı istediğim özellikleri kaldırıp bana tekrar gönderdi, kullanan bazı arkadaşlara sorum olacak bazı öğretmenlerimiz getirdiği usb leri anahtar programı görmüyor usb de sorun yok fat32 yaptım biçimlendirdim, ntfs yaptım ama bir türlü anahtar olmadı nedeni nedir acaba bilen var mı ?

ETAP USB Anahtar yazılımı yüklü faz1 windows10 yüklü tahtalarda öğrenciler tahtaya müdahale edebiliyorlar. usb anahtar yazılım masaüstü ekranı geldikten 15-20 saniye sonra devreye giriyor. Bu arada görev yöneticisine vs girilebiliyor. Bu sorunu nasıl hallediyorsunuz?

çok güzel bir program ama 5 win 10 açıldıktan 5 sn sonra devreye giriyor. buna çözüm var mı?

bilogret' Alıntı:
ETAP USB Anahtar yazılımı yüklü faz1 windows10 yüklü tahtalarda öğrenciler tahtaya müdahale edebiliyorlar. usb anahtar yazılım masaüstü ekranı geldikten 15-20 saniye sonra devreye giriyor. Bu arada görev yöneticisine vs girilebiliyor. Bu sorunu nasıl hallediyorsunuz?
görev yöneticisini devre dışı bırak gpedit ayarlarından...

arkadaşlar bu programı kullandığımızda anahtar flash ile tahta açılıyor bu tamam. öğrenciler veya öğretmen bunun dışında başka bir flash bellek takabiliyor mu?
Anahtar flash dışında başka bir flash bellek takılmasın istiyoruz da.

bilisimmeslek' Alıntı:
arkadaşlar bu programı kullandığımızda anahtar flash ile tahta açılıyor bu tamam. öğrenciler veya öğretmen bunun dışında başka bir flash bellek takabiliyor mu?

bilisimmeslek' Alıntı:

Evet hocam takılabiliyor. ATAK ta karşılaştığım sorun USB çoklayıcıya taktığım anahtar USB yi görmüyordu. Bu program görüyor. Sorunsuz.

hocam sağolun bilgi için. şunu sormak istedim. anahtar usb flash bellek ile açtık. tamamdır. açtıktan sonra öğrencinin başka bir flash takmasını istemiyoruz. sadece anahtar flash belleği görsün başka flash bellek görmesin istiyoruz. bunu yapabiliyor muyuz programınızla. teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Bu programın kurulumunu hocamın dediği gibi yapmaya çalıştım. Tahtaya kurulumu yaptım, flash belleği tanımladım. Tahtayı yeniden başlatınca yine hiç bir şey sormadan açıldı:) Tahtalarımız Faz2 açılışta şifreli değil. Bu yazılımı kullanabilmek için önce açılışa kullanıcı mı eklemeliyim. Ben anlamadım olayı. :sleep:

can61' Alıntı:
Bu programın kurulumunu hocamın dediği gibi yapmaya çalıştım. Tahtaya kurulumu yaptım, flash belleği tanımladım. Tahtayı yeniden başlatınca yine hiç bir şey sormadan açıldı:) Tahtalarımız Faz2 açılışta şifreli değil. Bu yazılımı kullanabilmek için önce açılışa kullanıcı mı eklemeliyim. Ben anlamadım olayı. :sleep:
programı kullanmadım ama anladığım kadarıyla kullanıcılardan yönetici olanıyla kurulumu yapıp, aynı kullanıcıyla oturum açılması gerek...

Etap hata! !!!

Hocam mrb, pc acamiyorum. Win 10 yüklü notebook a deneme amaçlı etap kurdum, 1 adet flash belleği de yapılandırdim ve şifre vererek anahtar oluşturdum. Ancak resetledikten sonra program devreye giriyor, KİLİTLİ uyarısı geliyor, Anahtar istiyor anacak flash takınca devreye girmiyor, flash e atadığım öğretmen ismini de goruyor, flash belleği de okuyor ama pc açamıyorum, devreye girmiyor. ..
Lütfen yardim, cozum...

Hocam programın sağ alt kısmında kendi sitenizin link bağlantısı var.öğrenciler oraya tıklayınca program hata veriyor ve devre dışı kalıyor.bunun bir çözümü var mı?

bizim okulun akıllı tahtada pardus kurulu.şimdi ben bu uygulamalrı uygularsam ETAP açılcak mı yani akıllı tahta açılacak mı

Bugün 15 tahtaya yükledik. Tebrik ve teşekkür ederiz, kurulumu ve anahtar oluşturması da son derece basit. ATAK denedik, üst üste sorunlar çıktı. Bu programı öğrenince de çok güzel oldu. Tekrardan teşekkürler.

Öncelikle Tebrik ediyorum hocam ücretsiz yapmanızda bir o kadar şık olmuş,
Benim sorumda şu olacak Bu ay öğrencimin tesadüfen keşfettiği ve okula hemen yaydığı bir yöntem ; ATAK ta dokunmatik ekranı kaydırma işlemi yapıldığında Atak sayfasından çıkıyor ve Yeni Masaüstü ne tıklayarak akıllı tahtayı kullanabiliyorlardı.
ETAP programında böyle bir açık var mı Lakin Windows 10 da Yeni Masaüstü özelliğini kapatamıyoruz.

Merhaba arkadaşlar,
Bir arkadaşımızın yaptığı ATAK programını kullanırken olumsuzluklarla karşılaştım. Çözüm bulamayınca kendim yeni bir programı yapmaya karar verdim. Sizler içinde altenatif olacağını düşünerek paylaşıyorum. Öncelikle programı geliştirirken ATAK programının yapısının olumlu yanlarını alarak hazırladım. Hatta ismini de benzer bir kısaltmayla verdim. :) Bu olumlu yanları flash belleğe özel sifre oluşturmak (kopyalanmayı engellemek), öğretmenin ad soyad bilgilerini yazdırmak (öğretmen kayıplarını ve öğrenciye geçtiğinde tespiti kolaylaştırmak), tenefüslerde tahtayı bekletmeye almak, USB çoğaltıcılarda sorunsuz çalışmak (ATAK sorun veriyordu). Sonunda böyle bir program oldu. Programı visial studio da geliştirdim. Program yarım dönemdir anadolu lisesinde kullandım. Bu dönemde iki okulda daha kullanılacaktır. Kendimce karşılaştığım tüm hataları giderdim. En son halini sizlere sunuyorum.
Eminim çoğunuz bir anahtar yazılımı kullanıyorsunuz. Kullanmıyorsanız mutlaka kullanın öğrenciler tahtaları mahvediyor. Bu yazılımda sizlere alternatif olabilir. Küçük boyutu ile bilgisayarı yormadan arka alanda sessizce çalışır.

Yüklediklerim 3 dosyadan oluşmaktadır. Bunlar:
ETAPyukleme.exe kurulum için çalıştırılması gereken dosyadır. Yönetici hakkıyla çalıştırılmalıdır. Belirleyeceğiniz şifre ile anahtar USB oluşturmalısınız. Aynı zamada bu şifre ile ETAP programını sisteminizden temizce kaldırabilirsiniz.
kurulum.dll kurulum için etapyukleme.exe dosyasının yanında bulunmalıdır.
ETAPanahtar.exe USB anahtar oluşturmak için kullanılan dosyadır. USB bellekler listelenir. Seçim yapılır. kurulum esnasındaki şifre girilir. Öğretmen ad soyad yazılır ve USB belleğe şifre dosyası yazılır. TAVSİYE daha sonra viruslere karşı Ntfs_drive_protection kullanın.

Lütfen ek özellikler istemeyiniz.
Lütfen kaynak kodlarını isteyen mesajlar atmayınız.
Kendim için yaptım. Kullanmak isteyenler için paylaştım. Her hangi bir ticari kaygım yoktur. Limitsiz Ücretsizdir.
Eline sağlık hocam

Öncelikle Tebrik ediyorum hocam ücretsiz yapmanızda bir o kadar şık olmuş,
Benim sorumda şu olacak Bu ay öğrencimin tesadüfen keşfettiği ve okula hemen yaydığı bir yöntem ; ATAK ta dokunmatik ekranı kaydırma işlemi yapıldığında Atak sayfasından çıkıyor ve Yeni Masaüstü ne tıklayarak akıllı tahtayı kullanabiliyorlardı.
ETAP programında böyle bir açık var mı Lakin Windows 10 da Yeni Masaüstü özelliğini kapatamıyoruz.
bu çoklu masaüstü problem çözebilen yok şimdiye kadar .. Etap basit kullanışlı olmuş hocam ellerinize sağlık en kısa zamanda deneyeceğim

bu çoklu masaüstü problem çözebilen yok şimdiye kadar .. Etap basit kullanışlı olmuş hocam ellerinize sağlık en kısa zamanda deneyeceğim
ATAK programı çoklu masaüstünün kullanılmasına izin vermiyor. ATAK 2.0 kullanıyorum. mersin v5 win10 imajı yüklü.

Tahtaya kurulum yaptim fakat admin girisi ile girdigim zaman kilit programi aktif oluyor. Diger kullanicilar icin aktif olmasi icin ne yapmak gerekli.

Son düzenleme:
Geri