Et win 8 neden çöküyor

Kodla Büyü

bidene

Süper Üye
Süper Üye
merhabalar..
bir haftadır tahtaları kullanmaya başladık..
forumdaki arkadaşların tavsiyrsi üzerine toolwiz yükledim herbirinin korumasını aktif hale getirdim.
ancak bir hafta içinde 3 tanesinin win 8 çöktü.
kurtarma seçenekleri çıktı ancak sorun düzelmedi. bende win 8 başlangıç kurtarma sayfasında c ye yeniden kurulum yaptım.

hocam bende aynı sorunları yaşadım tooltime kaldırdım yerine shadow defender kurdum 2 haftaya ancak 1-2 E.T bozuluyor. Önceden haftada 4-6 arası E.T bozuluyordu, mavi ekran üzeri yeniden başlat, gelişmiş kurtarma vs. ancak düzelmiyordu

hocam bende deepfreze yüklemeyi düşünüyorum.
bu şekilde altından kalkmak mümkün değil
20 tahta var. her hafta 2 tahtayı kurtarmaktansa koruma programını komple iptal eder anti virüs yüklerim kafam rahat eder.
bendeki etler i3 işlemcili bu arada

deep freze olmadan gerçekten zor.. btr yi almadık, dersimiz full, yardımcı oluruz dedik ama, atak kurduk.. arkadaşların flashlarından bulaşan kısayol virüsü dokunmatik ayarlarını hemen bozuyor... İlk başta donanımsal arıza zannettim.. Lakin...

forumda bir arkadaş deepfreeze 7 versiyonu paylaşmıştı. kurdum çalıştı lakin bu seferde tahtalar kapanmamaya başladı.
şimdi sanal makina üzerinden 8 denedim çalıştı pazartesi gidip deneyeceğim. çalışırsa paylaşırım.

deepfreeze toolwiz vb programlar faydadan çok zararı var demiştim yine diyorum :)
bunları hiç kullanmıyorum tek güvenlik antivirüs programım var usb disk security :) et sınırlı kullanıcı zaten 6 aydır virüs yok vb dert yok. 6 ayda 2 3 tane elektrik kesintisi vb sebepten imaj attım.

adem hocam deep freeze denediniz mi tahtalarda.
onda da çökme sorunu yaşarmıyım.
eğer öyle ise benimde aklımda antivirüs kurmak var.
siz hangi antivirüsü kullanıyorsunuz.

Deepfreeze de aynı elektrik kesintisinde çokuyor pc.
Sadece usb disc security kullanıyorum

anladım adem hocam. bende usb disk ve 360 kurup şansımı böyle deneyeceğim :)

Selam arkadaşlar

bu problem benide çok uğraştırmıştı. DeepFrezz 6 7 ve DriveVaccine başarısız
birinci dönem bitmeden son hafta DeepFrezz 8.3 kullandım şimdiye kadar problem çıkmadı hatta arkadaşın biri denemek için çalışan tahtanın fişini çekmişti problem yok

hocam deepfreeze 8.3 standart versiyon var bende.
sizde bunu mu kullanıyorsunuz.

Re: Ynt: Et win 8 neden çöküyor

Arkadaşım
İmzamdaki (matematikçi linki) son program ET için birebir.
Değişik Windows işletim sistemleri için sorunsuz.Yani çökme yada açılamama durumu olmaz.Çökeni de kesin kurtarır.Yeterki mükemmel bir win yüklemesi varolsun.AntiVirüs vs. istemez.Drive vaccine ile aynı firma ve aynı sistemin gelişmişi ve ilginçtir ki freeware...
Açıklamalarımı da yapmışım.
Hiç Denedinizmi?

Btr olarak gittiğim okulda 14 adet faz-1 win 7 kurulu fiber bağlı toolwiz ile sorunsuz.
Fakat kendi okulumda 19 tahta faz-2 win 8 kurulu (eba'daki image), internet yok, 5 ayda 4-5 tanesinde çökme oldu.

Arkadaşlar bende aynı problemi yaşıyorum. Tahtaları düzgün bir şekilde kapatmayıp, prizden çekiyorlar ve win çöküyor. :cry: Tahtalarla uğraşmaktan başka bir işi yapamıyorum. Herhangi bir freeze prog. olmadan da çok zor :verymad: Ne yapacağımı şaşırdım.

Geri